Andrew Mountbatten-Windsor, dříve známý jako princ Andrew, definitivně opustil své sídlo Royal Lodge ve Windsoru. Tímto krokem oficiálně zahájil život v exilu, který je důsledkem neutichajícího skandálu kolem jeho vazeb na zesnulého sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Pětašedesátiletý Andrew se dočasně přesunul na Wood Farm v královském sídle Sandringham v Norfolku, kde setrvá do dokončení renovace svého nového, podstatně skromnějšího trvalého bydliště na Marsh Farm.
Podle zpráv britských médií byl Andrew v pondělí naposledy spatřen v okolí Windsoru při jízdě na koni a později byl vyfotografován, jak při odjezdu z areálu hradu mává přihlížejícím. Přestože se očekává, že se v příštích týdnech do Windsoru ještě krátce vrátí pro zbytek svých věcí, jeho oficiální základnou je nyní Norfolk. Královský palác se k jeho stěhování bezprostředně nevyjádřil.
Rozhodnutí o vystěhování z třicetipokojového sídla Royal Lodge padlo již v říjnu loňského roku, kdy mu král Karel III. nechal doručit oficiální výpověď z nájemní smlouvy. Ve stejném období byl Andrew svým bratrem zbaven všech královských titulů, včetně označení „princ“ a „vévoda z Yorku“. Palác tehdy uvedl, že tato opatření jsou nezbytná, i když Andrew veškerá obvinění vůči své osobě nadále popírá.
K aktuálnímu přesunu dochází v době, kdy na veřejnost vyplouvají další znepokojivé detaily z Epsteinovy kauzy. Americké ministerstvo spravedlnosti minulý týden uvolnilo přes tři miliony záznamů, mezi nimiž se nachází i kompromitující fotografie zachycující Andrewa s neznámou ženou. Policie v Thames Valley navíc začala prověřovat nová tvrzení o incidentu, který se měl odehrát přímo v Royal Lodge v roce 2010.
Skandál těžce dopadá i na Andrewovu rodinu, zejména na jeho dcery. Přátelé princezny Eugenie uvedli, že pětatřicetiletá dcera velmi těžce nese, jakým způsobem otcovy kauzy poškozují její vlastní pověst. Situaci označují za „nekonečnou ostudu“, která dopadá na celou rodinu. Eugenie se kvůli pracovnímu vytížení a péči o děti údajně na balení věcí před stěhováním podílela jen minimálně, většinu práce zastala její sestra Beatrice.
Někteří královští autoři spekulují, že Norfolk nemusí být Andrewovou konečnou stanicí. Objevují se informace, že by se mohl v budoucnu přesunout až do Bahrajnu, aby unikl neustálému drobnohledu médií. Zatím však zůstává na britském venkově, daleko od lesku windsorského hradu, zatímco vyšetřovatelé dál rozkrývají jeho minulost spojenou s Epsteinovou sítí.
Lucie Bílá se ještě před kulatými 60. narozeninami, které oslaví příští týden, dočkala zajímavého ocenění. Asi většina z nás by čekala, že bude souviset s jejími pěveckými schopnostmi. Tentokrát tomu tak ale není.
Premiéři Andrej Babiš (ANO) a Robert Fico (Smer-SD) obnovili společná jednání české a slovenské vlády. Kabinety se dnes sešly v Česku. Jednalo se o mnoha věcech, podepisovaly se dokumenty. Příští jednání proběhne na Slovensku.
Velikonoce se blíží každým dnem, přípravy vrcholí. Hodí se proto vědět, jak budou v dalších dnech fungovat obchody. Dobrou zprávou je, že nenakoupíte jen jednou během čtyř svátečních dnů.
Už pět osob podezřelých v případu požáru haly v Pardubicích se podařilo zajistit policistům. U nejnověji zadrženého člověka se čeká na výsledek vazebního řízení, další čtyři lidé se momentálně nacházejí ve vazbě.
StarDance sice na televizní obrazovky dorazí až na podzim, ale už na konci března se diváci dozvídají první jména soutěžících. Po Martě Jandové následuje první muž. Pro mnoho lidí bude nejspíš velkou neznámou.
Čeští herci, kteří byli právě na jevišti, možná nevěřili svým očím, ale opravdu je sledovala jedna z největších hollywoodských hvězd. Byl to Leonardo DiCaprio, který momentálně v Česku natáčí nový film.
Česká tenisová rodina se podle dostupných informací opět rozrostla. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová je nově trojnásobnou maminkou. Prvorozený syn se v jeden okamžik dočkal dvou sourozenců.
Američtí politici formálně požádali Sarah Fergusonovou, exmanželku bývalého prince Andrewa, aby svědčili před komisí, která vyšetřuje případ finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Učinili tak prostřednictvím dopisu, Fergusonová dostala čas na odpověď.
Daniel Krejčík se v posledních dnech opět dostal do hledáčku médií. Řeší se totiž osud jeho vztahu s manželem Jiřím. Známý herec se po spekulacích rozhodl prolomit mlčení. Fanouškům toho ale zase až tolik neprozradil.
Bude teplo, často slunečno. Taková je nejnovější předpověď na Velikonoce, která nepochybně potěší spoustu lidí. Především v Čechách mohou nedělní maxima výjimečně vyšplhat až na 20 stupňů.
Extraligová sezóna vrcholí. I tentokrát během ní nastoupil legendární Jaromír Jágr, i když odehrál jen několik utkání. Nedávno pak hvězdný útočník naznačil konec kariéry, čímž nepotěšil některé fanoušky. Nyní jim ale dal jistou naději.
Agáta Hanychová rozhodně nechce, aby úspěšná éra jejího podcastu skončila s odchodem druhé tvůrkyně. Pilně proto pracuje na jeho nové podobě. Pomoci ji s tím může opravdu každý. Po čem se influencerka a podcasterka shání?