Princ Harry se deportace neobává. V televizi se vysmíval Američanům i Trumpovi

Princ Harry a Meghan Markleová
Princ Harry a Meghan Markleová, foto: Depositphotos
Libor Novák 4. prosince 2025 20:49
Sdílej:

Princ Harry, vévoda ze Sussexu, si neodpustil politické narážky během svého nečekaného vystoupení v pořadu The Late Show with Stephen Colbert. Během vánočního skeče si s chutí rýpnul do americké posedlosti královskou rodinou a prezidenta Donalda Trumpa, přičemž hravě zmínil i právní spor mezi Trumpem a televizní sítí CBS.

Harry se ve studiu v New Yorku objevil ve středu 3. prosince poté, co si moderátor Stephen Colbert postěžoval na rostoucí počet "problematických" vánočních filmů s královskou tematikou. Harry komediálně zabloudil na pódium s tím, že hledá konkurz na film Perníkový vánoční princ zachraňuje Vánoce v Nebrasce. Když se ho Colbert zeptal, proč by skutečný princ chtěl hrát v takovém Hallmarkovském snímku, Harry zažertoval: "Vy Američané jste posedlí vánočními filmy a očividně jste posedlí královskou rodinou, tak proč ne?"

Colbert myšlenku americké posedlosti odmítl, čímž Harrymu poskytl prostor pro nejostřejší vtip večera: "Vážně? Slyšel jsem, že jste si zvolili krále." Tato narážka mířila na kontroverzi spojenou s Trumpem, který sám sebe dříve v únoru označil královským titulem na sociální síti Truth Social. Bílý dům pak dokonce sdílel falešnou titulní stranu časopisu Time zobrazující Trumpa s korunou a titulkem "Ať žije král", což vyvolalo hnutí "Žádní králové" jako protest proti Trumpovým politikám.

Harry během skeče zdvojnásobil svou touhu hrát ve vánočním filmu a vyjmenoval, co vše by pro roli udělal: "Nahraju si self-tape, zaletím na konkurz, urovnám bezdůvodný soudní spor s Bílým domem – všechny ty věci, co vy lidi z televize děláte." Colbert na to reagoval: "Hele, já jsem nic z toho neudělal." Harry pohotově odpověděl: "Možná proto jsi zrušený."

Diváci i znalci okamžitě pochopili, že se jedná o narážku na vyrovnání ve výši 16 milionů dolarů mezi CBS a Trumpem. K urovnání došlo v červenci kvůli tvrzením, že síť klamavě sestříhala rozhovor s Trumpovou protivnicí ve volbách 2024, Kamalou Harris. Colbert se tehdy veřejně proti vyrovnání CBS postavil. Jen o tři dny později bylo oznámeno, že The Late Show z finančních důvodů končí.

Přestože Harry vtipkoval o americké politice, dříve prohlásil, že ve Spojených státech zůstává politicky neutrální, neboť "mu nikdy nebylo dovoleno volit". Ve vystoupení v únoru nicméně hovořil o "škodlivém účinku", který nastává, když se "základní morálka a empatie obětují ve prospěch moci a kontroly". Harry, který žije s manželkou Meghan a dětmi Archie (6) a Lilibet (4) v Kalifornii od roku 2020, se v The Late Show objevil již podruhé. Poprvé to bylo v lednu 2023, kdy propagoval své paměti Spare.

Donald Trump si v minulosti s Harrym zkřížil cestu během své první návštěvy u královské rodiny v roce 2019. O zesnulé královně Alžbětě se vždy vyjadřoval s obdivem a krále Charlese chválil jako "pozoruhodného" lídra. K Meghan je naopak méně laskavý. Když Harry čelil zkoumání ohledně svého amerického víza kvůli přiznání k užívání drog v memoáru Spare, Trump sice řekl, že Harryho vyhoštění neplánuje, ale neopomněl si rýpnout do Meghan: "Nechám ho být. Má dost problémů se svou ženou. Je hrozná," řekl v únoru The New York Post.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson přiznal, co už je nad jeho síly

Jeremy Clarkson, známý bouřlivák a bývalá hvězda pořadu Top Gear, se v posledních letech našel v roli farmáře na svém pozemku v Oxfordshire. Ačkoliv se mu na jeho farmě Diddly Squat, kterou proslavil seriál na platformě Amazon Prime, daří krotit traktory i hospodářská zvířata, v kuchyni narazil na nečekaného soupeře. Pětašedesátiletý moderátor se otevřeně přiznal, že domácí práce a vaření jsou pro něj obrovským bojem, který možná přesahuje jeho schopnosti.

Světové celebrity
Ozzy Osbourne

Jak Sharon Osbourne zvládla ztrátu Ozzyho? Její blízký přítel otevřeně promluvil!

Herec Bradley Riches, hvězda seriálu Emmerdale, se v otevřeném rozhovoru svěřil se svými pocity ohledně blízkého přátelství se Sharon Osbourne. Čtyřiadvacetiletý herec a bývalá porotkyně X Factoru se sblížili během společného účinkování v reality show Celebrity Big Brother v roce 2024. Bradley nyní vyzdvihl neuvěřitelnou sílu, kterou Sharon a její dcera Kelly prokázaly po loňské smrti legendárního rockera Ozzyho Osbourna.

Světové celebrity
Michael Jackson

Bývalá detektivka popsala, jak vypadal ranč Michaela Jacksona!

Bývalá detektivka Ruby Wolff, která se před třiadvaceti lety podílela na razii v sídle Neverland, se nedávno vrátila na místo činu. Návrat na ranč Michaela Jacksona v Kalifornii pro ni byl hluboce emocionálním zážitkem. Když u brány spatřila dětskou kresbu vyrytou do zdi, neubránila se slzám a připomněla, že nevinnost dítěte je to nejcennější, na co se v tomto kontroverzním případě často zapomínalo.

Světové celebrity
princezna Eugenie

Princezny Beatrice a Eugenie mají problém. V královské rodině jim zbyl jediný spojenec

Britské princezny Beatrice a Eugenie se podle královských expertů ocitly v dosud největší izolaci. Dcery Andrewa Mountbattena-Windsora a Sarah Ferguson doplatily na neutuchající skandály svých rodičů spojené s kauzou Jeffreyho Epsteina. V královské rodině jim údajně zbyl už jen jediný vlivný spojenec, který je ochoten se za ně postavit – jejich strýc, král Karel III.