Červen pomalu míří do své druhé poloviny, která odstartuje na začátku příštího týdne. Po nadcházejícím tropickém víkendu se v Česku o několik stupňů ochladí, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Česko má podle meteorologů na přelomu tohoto a příštího týdne přejít studená fronta, za kterou se na naše území rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. Výrazné ochlazení se však neočekává, naznačuje aktuální výhled.
Hodit se každopádně bude deštník. Předpověď slibuje oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky. Srážek i oblačnosti má postupně ubývat. Denní maxima se budou držet lehce nad hranicí 20 stupňů.
Vyhlídka počasí od pondělí do středy:
Oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, zpočátku místy bouřky. Postupně ubývání srážek a v závěru období i oblačnosti. Nejnižší noční teploty v pondělí 17 až 13 °C, v dalších dnech 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 24 °C, na východě v pondělí až 27 °C.
Smrt jednoho člověka a zdravotní potíže dalšího má podle policistů na svědomí padesátiletý muž z Olomoucka, který je podezřelý z vraždy, několikanásobného pokusu o vraždu, založení série požárů, týrání zvířat a nelegálního držení zbraní a střeliva. O závažném případu ve středu informovala policie.
Stabilní počasí slibuje předpověď na příští týden, ačkoliv se po tropické neděli ochladí. Výkyvy teplot nebudou velké, maxima dosáhnou 27 °C. Vyplývá to z informací uvedených Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ).
Po včerejšku už jsou minulostí oba pražské koncerty celosvětově úspěšné kapely Imagine Dragons. Nenechaly si je ujít ani některé známé osobnosti. Na první show nechyběla například Karolína Plíšková.
Letní počasí dorazí v těchto červnových dnech nejen do Česka, ale i do dalších částí Evropy. Například v Itálii mohou maximální teploty atakovat čtyřicítku. U nás bude nejtepleji v neděli, kdy maxima dosáhnou tropických hodnot.
Pracující důchodce Bolek Polívka si rozhodně nemůže stěžovat na to, že by ho v Brně neměli rádi. Štědrá finanční podpora ze strany jihomoravské metropole mluví za vše, ačkoliv někteří povolaní lidé s ní mají problém.
Čtvrteční nehodu letadla Air India na lince do Londýna podle dřívějších informací nepřežil nikdo z cestujících. V posledních desítkách minut se však objevila informace o údajném přeživším. Brit se nachází v nemocnici, ale je při vědomí. Dokonce poskytl krátké vyjádření.
Karel Šíp má za sebou jedno letošní jubileum. Prvního červnového dne totiž oslavil kulaté 80. narozeniny. Druhé kulaté výročí, které připadá na listopad, se týká Všechnopárty. Uplyne totiž 20 let od premiéry populární talk show. Nyní je ale připomínka tohoto jubilea v ohrožení. Proč?
Karlovarský filmový festival bude pokračovat i po květnovém úmrtí prezidenta Jiřího Bartošky. Organizátoři ve čtvrtek oznámili první hvězdu letošního ročníku. Do lázeňského města na západě Čech přijede hollywoodský herec Michael Douglas.
Jaromír Soukup se o uplynulém víkendu opět a neslavně vrátil do ringu, protože zápas s influencerem Markem "Datlem" Valáškem neustál. Přesto se od úspěšnějšího soupeře dočkal obdivných slov a vyjádření podpory.
V západoindickém městě Ahmedabád došlo k leteckému neštěstí. Krátce po startu se zřítilo letadlo společnosti Air India směřující do Londýna. Podle informací BBC bylo na palubě 244 lidí. Letadlo se zřítilo do ubytovacího zařízení pro lékaře v hustě obydlené čtvrti Meghani Nagar jen několik desítek sekund po startu. Havárie představuje první pád letounu typu Boeing 787 Dreamliner od jeho zavedení do provozu před 14 lety.
Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 33,61 Kč, před týdnem byl o tři haléře dražší. O pět haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 32,03 Kč.
V českém šoubyznyse se pořád něco děje, což platilo i na začátku probíhajícího červnového týdne. Plejáda hvězd se sešla na Karlštejně na druhé svatbě Pavla Vítka a Janise Sidovského. Novomanželé se nyní poprvé podělili o dojmy z veselky.