Zítra poprvé po dvouměsíčních letních prázdninách usednou školáci do lavic v novém školním roce 2025/26. Mnohé děti se nepochybně budou hned od prvního dne těšit na další volno. Počkají si do konce října, vyplývá z informací uvedených na webu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Nad rámec víkendů si žáci základních a středních škol poprvé odpočinou od vyučování na konci desátého kalendářního měsíce. Podzimní prázdniny jsou naplánovaný na pondělí 27. a středu 29. října. Je nicméně nutné připomenout, že volno v úterý 28. října zajistí státní svátek, konkrétně půjde o Den vzniku samostatného československého státu.
Dost dlouhé budou na přelomu roku vánoční prázdniny. Začnou totiž už v pondělí 22. prosince 2025 a fakticky potrvají do neděle 4. ledna 2026, tedy rovných 14 dní. Do školy se v novém kalendářním roce půjde poprvé až v pondělí 5. ledna.
Některým šťastlivcům navážou na pololetní prázdniny, které připadají na pátek 30. ledna, rovnou jarní prázdniny. Jako každý rok jsou naplánovány v jednotlivých týdenních turnusech podle okresů či pražských obvodů od 2. února do 15. března.
Poslední prázdniny v průběhu školního roku nastanou během Velikonoc. Ke svátečním dnům, tedy Velkému pátku a Velikonočnímu pondělí, mají žáci navíc volno i ve čtvrtek 2. dubna. Příští letní prázdniny pak potrvají od 1. července do 31. srpna 2026.
Rodiče pak bude nepochybně zajímat, kdy se dozvědí, jak si jejich ratolesti vedou. Vysvědčení s hodnocením za první pololetí bude žákům předáno ve čtvrtek 29. ledna 2026, za druhé pololetí pak v úterý 30. června 2026.
Jedna z největších ikon moderní hudby znovu ožívá. Freddie – The Exhibition, mezinárodní výstava světového formátu věnovaná životu a odkazu Freddieho Mercuryho, za kterou stojí český sběratel Tomáš Hykel, oficiálně zahajuje předprodej vstupenek. Výstava se uskuteční v Budapešti v prestižním prostoru House of Music Hungary a nabídne dosud nejucelenější pohled na osobnost umělce, který navždy proměnil popkulturu.
Americký prezident Donald Trump znovu vyzval Írán k ukončení blokády Hormuzského průlivu. Teheránu dal 48 hodin, po uplynutí ultimáta mají následovat americké útoky na íránské elektrárny. Trump zároveň trvá na tom, že cílů operace bylo dosaženo.
Jedno mají Agáta Hanychová a Veronika Žilková rozhodně společné. Obě se dočkaly dětí hned se třemi různými partnery. Nejstarší dcera Agáta se Žilkové narodila do prvního manželství, které skončilo rozvodem. Až teď prozradila, jaké byly okolnosti rozpadu vztahu.
Policisté v sobotu dohlíželi na pořádek při demonstraci na Letenské pláni. V jednom případě zasahovali proti muži, který mohl představovat nebezpečí. Nakonec se ukázalo, že incident se shromážděním nesouvisel.
Druhý týden už to vře mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou, protože druhá jmenovaná opustila jejich úspěšný podcast. Chvíli to už vypadalo, že zavládne klid, ale emocím se občas nejde ubránit.
K podezřelému pátečnímu požáru v Pardubicích se vyjádřil jeden z předních evropských politiků. Maďarský premiér Viktor Orbán podpořil Česko a přislíbil, že jeho země zatkne pachatele vyšetřovaného činu, pokud se objeví v Maďarsku.
Poslední březnový víkend přinese oproti tomu probíhajícímu chladnější a nevlídnější počasí. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Maximální teploty se ani nepřiblíží dvouciferným hodnotám.
Český film asi nemá větší legendu. Jiřina Bohdalová za několik týdnů oslaví půlkulaté 95. narozeniny. Jednoho dne však přijde okamžik, kdy se s ní Česko bude loučit. Slavná herečka je nicméně přesvědčena, že má nesmrtelnost zajištěnou.
I na Slovensku je kauza podezřelého pátečního požáru v Pardubicích velkým tématem. Tamní policie neví o jakékoliv souvislosti události se Slovenskem, kde by momentálně nemělo hrozit jakékoliv nebezpečí.
Vztahy Lukáše Langmajera jsou v poslední době vděčným tématem. Románek s Jitkou Boho je minulostí, momentálně se řeší záchrana manželství. Má známý herec ještě šanci?
Na místě pátečního požáru v Pardubicích pokračuje policejní vyšetřování. Práci již dokončili pyrotechnici, které vystřídali kriminalisté. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. V pátek se dokonce sešla Bezpečnostní rada státu.
Celý svět v pátek zasáhla smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris. Reakce na jeho odchod přicházejí i z Česka, kde se loni na slavného akčního herce těšili jeho fanoušci. Nyní už je jasné, že se ho nedočkají.