Sergej Polunin, někdejší baletní fenomén Královského baletu a otevřený podporovatel Vladimira Putina i ruské invaze na Ukrajinu, oznámil, že se svou rodinou opouští Rusko.
"Moje duše není na svém místě," napsal Polunin podle The Moscow Times na svém kanálu Telegram pozdě v neděli. Umělec se narodil v jihoukrajinském městě Cherson a ruské občanství získal v roce 2018.
„Můj čas v Rusku už dávno vypršel, jako bych zde prozatím splnil svou misi,“ řekl. „Rusové jsou velmi laskaví a humánní. Stále není jasné, kam půjdeme dál, a já jen doufám, že duše bude klidná a na svém místě,“ dodal.
Je zajímavé, že Sergej Polunin, známý svou oddaností Rusku, čelil takovým obavám o svou bezpečnost. Podle zpravodajství RBC si tanečník v létě stěžoval na podezřelé balíčky, které naznačují, že jeho situace nebyla ideální, ale jestli právě to vedlo k jeho rozhodnutí opustit zemi, zůstává nejasné. Možná za tím stojí i jiné, osobnější důvody, které tanečník zatím neodhalil.
Sergej Polunin, kontroverzní tanečník známý svou podporou Vladimira Putina, na sobě nosí výrazné symboly svých postojů – tetování ruského prezidenta na hrudi a ramenou a ukrajinský trojzubec na pravé ruce. V minulosti organizoval sbírky pro ruské vojáky bojující na Ukrajině a dokonce figuroval jako náhradník Putina při prezidentských volbách.
Jeho veřejná vystoupení však vyvolala kontroverze – jeho show byla zrušena v Itálii po odporu na sociálních sítích a v Uzbekistánu byl pokárán za proválečné poselství, které se odchýlilo od schváleného programu.
Poluninova kariéra začala v Královském baletu v Londýně, kde se v roce 2010 stal nejmladším mužským principálem v historii a získal pověst „zlého chlapce baletu“. Po odchodu do Ruska působil jako hlavní tanečník v prestižních divadlech v Moskvě a Novosibirsku. V roce 2019 byl jmenován ředitelem sevastopolského divadla opery a baletu na anektovaném Krymu, čímž dále upevnil svůj postoj k ukrajinské krizi.
Meteorologická zima sice ještě nezačala, ale pouhý pohled z okna dnes může naznačovat něco jiného. Teploty v noci na neděli klesly pod -20 °C, především v Čechách. Na Moravě a ve Slezsku se zase lidé dočkali sněhu.
Baby boom v českém šoubyznyse bude pokračovat i v dalších dnech a týdnech. Olga Lounová v září prostřednictvím klipu k nové písni odhalila, že se s partnerem těší na druhého potomka. Nyní se fanoušci dozvěděli, zda to bude kluk, anebo holčička.
Rapper Kanye West (48), který si sám říká „Ye“, vyvolal mezi svými fanoušky velké znepokojení. Během krátkého pouličního rozhovoru v Japonsku pro účet Mystery Fashionist na TikToku dal znepokojivou odpověď, která zanechala mnoho lidí v obavách o jeho duševní stav.
Zpěvačka Taylor Swift se údajně chystá do Velké Británie, aby zde natočila přísně tajný videoklip ke své písni „Elizabeth Taylor“. Skladba pochází z jejího nového alba s názvem „The Life of a Showgirl“.
Jen necelé dva týdny před svým velkým vystoupením v Torontu utrpěl princ Harry zdrcující mediální ránu. Jedenačtyřicetiletý vévoda ze Sussexu, který má 1. prosince vystoupit jako hlavní řečník na konferenci The Orea Power House Conference, čelí silné negativní odezvě veřejnosti kvůli vysoké ceně vstupenek.
David Beckham se chystá reprezentovat krále Karla III. v projektu, který je srdci obou blízký, a jde o jeho první významné oznámení od doby, kdy obdržel rytířský titul. Legendární fotbalista se připojí k autorkám a televizním moderátorkám Frances Tophill a Alanu Titchmarshovi při tvorbě zahrady na prestižní květinové výstavě RHS Chelsea Flower Show v květnu 2026.
Zpěvačka, držitelka ceny Grammy a herečka Ariana Grande se rozhodla v titulcích k filmu Wicked: For Good nepoužít své umělecké jméno, ale vrátit se ke svému rodnému jménu Ariana Grande-Butera. O dojemném důvodu tohoto kroku promluvila již loni během tiskové konference k první části filmu Wicked.
Princezna z Walesu, Kate Middleton, poprvé promluvila o svých světlejších vlasech, které představila veřejnosti v září 2025. Herečka Su Pollard prozradila deníku Daily Mail, že se s Kate setkala v zákulisí Royal Variety Performance ve středu a pochválila jí účes slovy: „Líbí se mi vaše vlasy, vypadají mnohem světlejší.“
Andrew Mountbatten-Windsor, který v posledních týdnech zažívá největší královský pád, je podle nejnovějších zpráv blízko ztrátě poslední pocty, a to jen krátce poté, co byl zbaven všech svých královských titulů a stylů. Bývalý princ, který nyní používá jméno Andrew Mountbatten-Windsor, se zdá, že ještě nedosáhl dna svého pádu.
Victoria Beckham, bývalá členka skupiny Spice Girls, prý plánuje prodat svou oděvní a kosmetickou značku, která v uplynulých letech vykazovala značné finanční ztráty. Nicméně zprávy naznačují, že do doby uskutečnění prodeje bude odhadovaná hodnota jejího impéria dosahovat 100 milionů dolarů. Během svého dokumentu na Netflixu sama návrhářka přiznala, že její podnikání se potýkalo s problémy v několika fázích. S navrhováním oděvů začala již na počátku 2000. let a svou vlastní značku nesoucí její jméno uvedla na trh v roce 2008.
Slavnostní večer udílení hudebních cen Český slavík 2025 zná své vítěze. O největší překvapení se postaral Václav Noid Bárta, který získal titul Zpěvák roku a odsunul tak Marka Ztraceného na druhou pozici. Mezi zpěvačkami obhájila prvenství Ewa Farna, která se stala i držitelkou titulu Absolutní slavík.
Rumer Willis, dcera slavného herce Bruce Willise, poskytla svým fanouškům na sociálních sítích zlomující aktuální zprávu o stavu svého otce, který bojuje s podtypem frontotemporální demence (FTD), takzvanou primární progresivní afázií (PPA).