Na blížícím se tradičním prvním grandslamovém turnaji v sezóně, tedy na Australian Open v Melbourne, se budou muset čeští tenisoví fanoušci obejít bez loňské wimbledonské vítězky Barbory Krejčíkové. Ta se, jak oznámili v neděli na svých webových stánkách organizátoři tohoto turnaje, z Australian Open odhlásila kvůli zranění zad. Zároveň tuto informaci potvrdila na svých sociálních sítích i sama tenistka. Tu tak nahradí Kanaďanka Rebecca Marinová.
Devětadvacetiletá rodačka z Brna se kvůli zdravotním problémům zříká nejen Australian Open, ale vůbec celého tenisového programu v Austrálii. Neobjeví se tak tedy na přípravném turnaji v Adelaide, hlavní část grandslamového turnaje v Melbourne pak začíná 12. ledna a Krejčíková měla na něm obhajovat a ideálně vylepšit své loňské čtvrtfinále, čímž si tehdy vyrovnala své maximum na tomto grandslamu z roku 2022.
"Bohužel zranění zad, které mě trápilo na konci minulé sezony, není stále úplně doléčené. Jsem opravdu zklamaná, protože miluji hrát v Melbourne a mám skvělé vzpomínky na loňské čtvrtfinále. Děkuji ale všem za podporu. Tvrdě pracuji, abych byla opět zdravá, a nemohu se dočkat, až vás brzy uvidím na kurtu," uvedla na svých sítích konkrétně Krejčíková. Ta tak v Melbourne nenaváže ani na své dva triumfy ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou.
Naposledy se tak Krejčíková představila na kurtech loni v listopadu na Turnaji mistryň v Rijádu, kde došla do semifinále, kde nestačila na Číňanku Čeng Čchin-wen. Především díky jejímu úspěchu v All England Clubu loni ovládla anketu Zlatý kanár a v rámci ankety Sportovec roku pak skončila druhá.
Dodejme, že z českých tenistek se z Australian Open omluvila ještě Karolína Plíšková, která je nyní po operaci levého kotníku a stále není stoprocentně fit. Což bylo jasné už v prosinci, kdy sama uvedla, že se na kurty vrátí až v březnu.
V Melbourne se pak neobjeví ani dánská tenistka Caroline Wozniacká, která na Australian Open triumfovala v roce 2018.
Poslední červencový den se už tradičně nesl i ve znamení oslav narozenin jednoho z našich nejslavnějších herců. Bolku Polívkovi je od pátku 77 let. Oslavu samozřejmě nevynechal. Kdo všechno mu pogratuloval?
Za záhadu by se dal označit případ, kterým se od pondělí zabývají policisté z Krkonoš. Na horách se totiž objevil muž neznámé totožnosti, jehož se nedaří identifikovat. Mohlo by se jednat o cizince. Policie každopádně žádá o pomoc veřejnost.
V Česku pokračuje vlna veder s nejvyššími teplotami kolem čtyřicítky. Kromě vysokých teplot a hrozby požárů nově meteorologové varují před silnými či dokonce velmi silnými bouřkami, které budou hrozit dnes i zítra. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Řecku se ani letos v létě nevyhýbají ničivé požáry. Své o tom ví Petr Lexa, jenž za poměrně dramatických okolností opouštěl hotel, v němž byl ubytován během dovolené v Kefalonii. Zařízení se zřejmě po jeho odchodu ocitlo v plamenech.
Dominika Mesarošová může směle připravovat svatbu, ačkoliv ani její fanoušci přesně nevědí, kdo se má stát jejím manželem. Nápovědu jim však dala Agáta Hanychová, která byla a už není kamarádkou Mesarošové.
Irové se v pondělí začali loučit s nezaměnitelným písničkářem Glenem Hansardem, jenž měl fanoušky po celém světě a dokonce i mezi prominentními osobnostmi. Po tragické smrti muzikanta se ukázalo, že jeho písně má v oblibě i jeden ze žijících amerických prezidentů.
Letní prázdniny se o uplynulém víkendu přehouply do své druhé poloviny, přičemž nový týden přinesl další vlnu veder. V dalších týdnech by se však teploty měly opět přiblížit srpnovému normálu. Srážek se ani nadále moc neočekává.
Ohnivé peklo ve Francii trápí i hollywoodské hvězdy, které tam vlastní honosná sídla. K domům Brada Pitta či George Clooneyho se podívali i čeští hasiči. Ti už několik dní pomáhají francouzským kolegům v boji s ničivým živlem.
Milan Knížák a Jiří Krampol se pohybovali každý v jiné sféře veřejného života, přesto měli něco společného. Prvně jmenovaný zemřel na den přesně rok poté, co odešel Krampol. Výtvarník a herec ale přišli do styku již mnohem dříve a přátelé se z nich zrovna nestali.
Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek by mohl kvůli bitcoinové kauze skončit na déle než šest let za mřížemi. Takový trest mu navrhla olomoucká žalobkyně, která obžalovala celkem čtyři osoby. Nejvyšší trest hrozí Tomáši Jiřikovskému.
Eva Adamczyková na letošních zimních olympijských hrách zkompletovala medailovou sbírku ze snowboardcrossu, přesto už je pro ni v životě nejdůležitější role maminky. Jakým směrem povede olympijská šampionka svého syna?
Když se v posledních dnech řešil život Karlose Vémoly, většinou se lidé zabývali okolnosti rozpadu jeho manželství. Nyní se ale zápasník rozčílil kvůli něčemu docela jinému. Jde o to, jak se zachází se lvicí Elsou, která bývala jeho domácím mazlíčkem.