Český rapper Vercetti, vlastním jménem Dominik Vyšata, se u sousedů na Slovensku, kde již několik let žije, dostal do pořádných problémů se zákonem. Hrozí mu mnohaletý pobyt ve vězení kvůli případu úmrtí mladé ženy, která se měla předávkovat drogami.
Slovenská TV JOJ informovala o případu prosincové smrti mladého děvčete, ke které mělo dojít v bratislavském studiu českého rappera. Až nyní vyšlo najevo, do jakých problémů se šestadvacetiletý Vercetti, který žije poslední roky na Slovensku, u našich sousedů dostal.
Podle Nového Času zemřela o rok mladší žena přímo před jeho očima na předávkování drogou známou jako GHB. Jde o látku, která má euforické účinky, zvyšuje chuť na sex a snižuje zábrany.
Přitěžující okolností pro Vercettiho je informace, že si měl dívku nahrávat na video. "Jsou i videa, kde ona už leží na zemi, on dá to video nejprve na sebe, potom ho dá na ni a ještě tam napsal, že má problém," cituje zmíněný list jistá děvčata.
Dívka podle dostupných informací přestala v den úmrtí nad ránem dýchat. Neví se přitom, zda si drogu vzala dobrovolně, či nikoliv. Pravda by měla vyjít najevo během policejního vyšetřování.
Slovenský deník uvedl, že Vercetti byl v uplynulých dnech v souvislosti s případem již podruhé obviněn. Soud rozhodl o tom, že rapper bude stíhán vazebně. V případě prokázání viny mu hrozí až patnáctiletý trest odnětí svobody.
Výrazná změna počasí, která by se týkala teplot či množství srážek, je v nedohlednu. Podobně jako nyní má být i v příštím týdnu, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nové hlavě římskokatolické církve již pogratuloval nejmocnější muž světa. Americký prezident Donald Trump ocenil, že se papežem stal poprvé v historii rodilý Američan. Blahopřání do Vatikánu míří i z České republiky.
I nejvyšší představitele českého státu zasáhla nejsmutnější čtvrteční zpráva. Zemřel Jiří Bartoška, bylo mu 78 let. Po premiérovi Petru Fialovi (ODS) zavzpomínal na charismatického herce i prezident Petr Pavel. Podle jeho slov odešel s Bartoškou kus české kultury.
Kardinálové zvolili nového papeže. Stal se jím americký kardinál Robert Francis Prevost. Bílý kouř vyšel z komína na střeše Sixtinské kaple ve čtvrtek po 18. hodině. Identita nového papeže, který přijal jméno Lev XIV., byla odhalena asi o hodinu později.
Rok uplynul na začátku tohoto květnového týdne od náhlého úmrtí Simony Postlerové, která předčasně odešla ve věku pouhých 59 let. Zůstaly po ní dvě děti, přičemž nejasný byl zejména osud syna Damiána, který trpí poruchou autistického spektra. Jak se mu dnes daří?
V Česku je dnes Den vítězství. Konec druhé světové války, od kterého letos uplynulo 80 let, si připomněli politici v Praze na Vítkově. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) si připomínáme konec jedné z nejtemnějších kapitol českých dějin.
Česko oběhla ve čtvrtek odpoledne smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel legendární herec a prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška. Ihned se začaly objevovat první reakce. Ozval se například premiér Petr Fiala (ODS) či režisér Jan Hřebejk.
Česko dnes zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel legendární herec Jiří Bartoška. Potvrdili to zástupci karlovarského filmového festivalu, jehož prezidentem dlouhá léta byl. Bartoška se v poslední době potýkal s vážnými zdravotními problémy.
Řeporyjský starosta a bývalý bulvární novinář Pavel Novotný byl ve středu nepravomocně odsouzen k třem měsícům za mřížemi, protože porušil podmínku. Ještě v den, kdy padlo rozhodnutí, se Česko dočkalo první reakce odsouzeného.
Jedny z nejtěžších chvil ve svém životě prožívá osmatřicetilá Veronika Arichteva. Přišla totiž o milovaného tatínka Pavla Nového, respektovaného producenta. A jak prozradila, již proběhlo poslední rozloučení.
Aktuální předpověď počasí pro vodáky není moc příznivá, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociální síti X. Vody v tuzemských řekách ubývá a vydatnější srážky jsou na většině území v nedohlednu.
Účast slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) na páteční vojenské přehlídce v Moskvě se komplikuje. Sám Fico prozradil, že jedna z pobaltských zemí zakázala přelet slovenského vládního letounu. Podle mediálních informací se podobně zachoval i další ze států v tomto regionu.