Americký prezident Donald Trump vyčinil ruskému protějšku Vladimiru Putinovi za kritiku důvěryhodnosti ukrajinského lídra Volodymyra Zelenského. Trump řekl, že byl "velmi rozzlobený" a "naštvaný", když slyšel Putinovy výroky. Upozornila na to stanice NBC News.
"Pokud Rusko a já nebudeme schopni uzavřít dohodu o ukončení krveprolití na Ukrajině, a já si budu myslet, že je to chyba Ruska, uvalím cla na ropu, veškerou ropu pocházející z Ruska," prohlásil Trump v nedělním telefonním rozhovoru se stanicí NBC News.
Americký prezident naznačil, že cla by byla ve výši 25 až 50 procent. Firmy, které by nakupovaly ropu v Rusku, by zároveň nemohly podnikat ve Spojených státech amerických.
K největším dovozcům ruských ropných produktů patří Čína, Turecko, Brazílie a Indie. Pokud by Trump nastavil cla stejně jako v případě jihoamerické Venezuely, jejich dopady by pocítily i výše zmíněné státy.
Trump podotkl, že je připraven cla na ruskou ropu zavést během měsíce, pokud nedojde k uzavření dohody o příměří na Ukrajině. Putin podle jeho slov ví o tom, že je na něj naštvaný. "Vztek se rychle rozplyne, pokud udělá správnou věc," dodal americký prezident a připomněl, že má s ruským protějškem dobrý vztah.
Komplikace však mohou nastat i v jednáních Washingtonu s Kyjevem. Ukrajina totiž nepřijme nerostnou dohodu se Spojenými státy americkými, pokud by ohrožovala její vstup do Evropské unie. V pátek to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na jeho slova upozornil web Politico.
Zelenskyj připomněl, že v ukrajinské ústavě jasně stojí, že kurz je nastaven vstříc Evropské unii. "Jsou tu velmi důležité reformy a další související kroky," řekl prezident v pátek na večerní tiskové konferenci v Kyjevě. "Nic, co by mohlo ohrozit ukrajinský vstup do EU, nemůžeme přijmout," dodal.
Tato slova přišla poté, co agentura Bloomberg a deník Financial Times informovaly o poslední verzi nerostné dohody, která by Američanům garantovala přístup k ukrajinské ropě, plynu a nerostům skrz společný investiční fond, přičemž o jeho příjmy by se oba státy dělily.
Zelenskyj potvrdil, že Kyjev od Washingtonu obdržel nový návrh dohody. Uvedl, že text obsahoval několik nových věcí, které nebyly dříve diskutovány, a také body, které jedna ze stran už dříve odmítla.
StarDance se na podzim vrátí na televizní obrazovky a jako porotce u toho nebude po jisté odmlce nebude chybět Zdeněk Chlopčík. Potvrdila to už Česká televize, nahradit má Jana Tománka. Co říká na Chlopčíkův comeback jeden z dalších tradičních členů poroty?
V osobním životě Pavla Nedvěda je jedním z nejdůležitějších lidí jeho partnerka Dara Rolins, ale manažera fotbalové reprezentace umí potěšit i jiné osoby v souvislosti s jeho aktuální rolí v českém fotbale.
Běží poslední dny meteorologické zimy, která skončí o nadcházejícím víkendu. V neděli pak začne meteorologické jaro. Z nejnovějšího výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) tak vyplývá, jaký bude začátek jara.
Šesté narozeniny oslaví na jaře dcera Moniky Bagárové. Blíží se tak její nástup do školy. Není divu, že Ruminka asi jako každé dítě přemýšlí nad tím, čím chce jednou být, až bude dospělá. Známá zpěvačka přiznala, že od jedné věci jí odrazuje.
Policejní manévry proběhly v úterý odpoledne v Havířově kvůli nebezpečnému muži, který s pistolí ohrožoval lidi v obchodě a následně se zabarikádoval v bytě. Do obydlí nakonec vstoupila zásahová jednotka, muž je po smrti. Případ se vyšetřuje pro podezření z pokusu o vraždu.
I Aneta Vignerová ví, jaké je to být středem zájmu médií. Je to už nějaký čas, co se řešila její krize ve vztahu se scénáristou a režisérem Petrem Kolečkem. Možná ani on by nevymyslel to, čeho byla modelka svědkem na narozeninové oslavě Ornelly Koktové.
Americký prezident Donald Trump v rekordně dlouhém projevu ke stavu Unie vyzdvihoval zlepšený výkon ekonomiky. Šéf Bílého domu se soustředil zejména na domácí témata, ocenil také Národní gardu či vítězný tým ledních hokejistů, který v neděli získal zlato na zimních olympijských hrách.
Princ a princezna z Walesu v neděli večer překvapili svou účastí na slavnostním udílení filmových cen BAFTA 2026. Přestože se Kate objevila na veřejnosti již o den dříve, pro prince Williama to bylo vůbec první vystoupení před kamerami od šokujícího zatčení jeho strýce Andrewa. Pár sice na červeném koberci rozdával úsměvy, ale podle odborníků na odezírání ze rtů byla v jejich chování patrná nervozita a napětí.
Britská královská rodina čelí dalšímu potenciálnímu otřesu. Princ Harry a Meghan Markle údajně nabídli pomocnou ruku princeznám Beatrice a Eugenii, které se ocitly v nezáviděníhodné situaci po nedávném ponížení svých rodičů. Podle dostupných informací jsou vévoda a vévodkyně ze Sussexu připraveni využít své kontakty, aby sestrám umožnili veřejně odvyprávět jejich vlastní pohled na věc, což by však podle některých hlasů mohlo celou monarchii definitivně rozvrátit.
Sharon Osbourne se po smrti svého manžela Ozzyho Osbournea, který zemřel v loňském roce jen několik týdnů po svém posledním koncertu, odhodlala k zásadnímu životnímu kroku. Přestože byl legendární frontman kapely Black Sabbath pohřben na pozemku jejich britského sídla, Sharon se rozhodla změnit své plány ohledně trvalého setrvání ve Spojeném království.
Britský princ William otevřeně přiznal, že se v současné době nenachází v „klidném rozpoložení“. Toto prohlášení učinil během nedělního udílení filmových cen BAFTA v Londýně, kam dorazil po boku své manželky Kate Middleton. Tato upřímná slova zazněla pouhé tři dny poté, co byl jeho strýc, bývalý princ Andrew, zatčen kvůli podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby.
Policie pokračuje s vyšetřováním tragické srážky dvou lyžařů na sjezdovce v Harrachově v Krkonoších. Kriminalistům ale stále chybí klíčová svědectví. Znovu se proto obrátila s prosbou na veřejnost.