Mistrovství světa v hokeji ve Švédsku a Dánsku pokračuje i dnes, opět s českou účastí. Hrozí ale, že dva ze členů národního týmu do večerního utkání s domácí reprezentací nenastoupí. Už nyní je navíc jisté, že dojde ke změně na brankářském postu.
Úvodní dvě utkání v základní skupině proti Švýcarsku a Norsku odchytal Karel Vejmelka, který však není jediným gólmanem ze zámořské NHL v kádru národního týmu na šampionátu. Tím druhým je Daniel Vladař. A právě on se dnes postaví mezi tři tyče
"Co se týká Dana, tak by měl nastoupit k dnešnímu utkání," potvrdil asistent trenéra Jiří Kalous po pondělním předzápasovém tréninku. Nemusí přitom jít o jedinou změnu v sestavě, další dvě by mohly být vynucené.
Kdo pečlivě sledoval pondělní vítězný duel s Norskem (2:1), tomu jistě neuniklo, že již v první třetině odstoupil ze zápasu po jednom ze soubojů obránce Tomáš Kundrátek. Záběry pak zachytily i odchod centra Jáchyma Kondelíka do kabiny. Pardubický forvard se ale později na led vrátil a hrál až do konce zápasu.
Kundrátek podle lékaře Antonína Chocholy utrpěl zranění v horní polovině těla. Aktuálně je v péči lékařů a fyzioterapeutů a ti nejsou schopni definitivně říct, zda bude pokračovat v turnaji. Obdobná je situace Kondelíka.
PROGRAM MS v hokeji 2025
PO 12.5. od 20:20 Česko - Dánsko
ČT 15.5. od 20:20 Česko - Maďarsko
SO 17.5. od 16:20 Česko - Kazachstán
PO 19.5. od 16:20 Česko - Německo
ÚT 20.5. od 16:20 Česko - USA
Celodenním mrazům během dalšího lednového týdne, který právě začíná, odzvoní. Předpověď slibuje oteplení, ale také možné komplikace kvůli silné ledovce. Vyplývá to z informací od Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Velké herecké osobnosti nám všem stárnou před očima. Věk neumí zastavit ani Veronika Žilková, kterou podle jejích vlastních slov "poslali do důchodu". Když se známá herečka dozvěděla, kolik peněz dělá její penze, rozplakala se.
ANO je i nadále hegemonem tuzemské politiky, ukazuje první průzkum preferencí od říjnových sněmovních voleb. Vypracovala ho agentura STEM pro stanici CNN Prima News. Hnutí vedené premiérem Andrejem Babišem by volila více než třetina oslovených lidí. Do Sněmovny by se dostalo jen pět uskupení.
Letos se na obrazovky prvního programu České televize vrátí oblíbená taneční soutěž celebrit StarDance. Známé osobnosti každopádně potřebují taneční partnery či partnerky. Případní zájemci o účast v televizní show už ale mají smůlu.
Americký prezident Donald Trump odpovídal na novinářský dotaz, zda Američané nezopakují svůj majstrštyk s únosem prezidenta jiného státu v případě ruského vůdce Vladimira Putina. Podle Trumpa to nebude nutné. Šéf Bílého domu stále věří v diplomatické řešení války na Ukrajině, která trvá už téměř čtyři roky.
Zimní olympijské hry se blíží a možná na nich uvidíme Helenu Vondráčkovou. A dokonce i Karla Gotta, i když je už několik let po smrti. Jeden z brankářů hokejového národního týmu totiž odhalil, co má ještě před začátkem největší sportovní akce roku za lubem.
Meteorologové v neděli upozornili na další hrozby zimního počasí v Česku. Dnes představují nebezpečí především sněhové jazyky či závěje. Po nadcházející mrazivé noci hrozí v pondělí ledovka, jejíž tloušťka může dosáhnout až 5 milimetrů. Budou tak hrozit nejrůznější problémy, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Karlos Vémola jistě doufá, že se jeho slova o nevině ukážou jako pravdivá, ale kauza, ve které čelí obvinění mezitím bobtná. Policie se totiž rozhodla v případu obvinit další dvě osoby. Známý zápasník je v současnosti nadále ve vazbě.
Šťastný konec má záchranná akce, která od sobotního odpoledne probíhala v Moravském krasu, kde se muž během dobrodružné výpravy zranil v těžce přístupné jeskyni. V neděli ráno se zraněného podařilo dostat na světlo. Podle hasičů šlo o mimořádně náročný zásah, který nemá v Česku obdoby.
V den, kdy se v Brně konalo poslední rozloučení s Pavlem Nečasem, prolomil další z jeho hereckých kolegů mlčení ke smutné události. Ozval se zarmoucený Martin Dejdar. Nečas náhle zemřel na Silvestra, bylo mu 59 let.
Počasí je tentokrát ve volných dnech vyloženě zimní. I v nížinách se lidé dočkali bohaté sněhové nadílky, vrátily se také silné mrazy. Příští víkend už by měl být jiný. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Česko se v těchto dnech loučí s náhle zesnulým hercem Pavlem Nečasem, což nikdo z jeho blízkých či známých nečekal. Vždyť hodonínský rodák měl pro letošní rok zajímavé plány, odhalila jeho blízká spolupracovnice.