Rusové v noci na sobotu opět útočili na sousední Ukrajinu. Zasaženo bylo ukrajinské hlavní město Kyjev, kde místní úřady hlásí nejméně čtyři mrtvé osoby. Další lidé utrpěli zranění. O ruském útoku na metropoli informovala agentura Ukrinform.
Podle dostupných informací se v Kyjevě rozezněl poplach jako varování před ruským útokem. Zasažena při něm byla nebytová budova ve čtvrti Ševčenkivskij, která začala hořet. Informoval o tom starosta města Vitalij Kličko na telegramu. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému.
Vedoucí městské vojenské správy Tymur Tkačenko původně informoval o jednom mrtvém. Tragická bilance se později zvýšila na tři a nakonec na čtyři oběti útoku. Další tři lidé utrpěli zranění.
Kličko dále popsal, že ve čtvrti došlo k rozbití oken v bloku bytových domů. Poškozen byl také vstup do jedné ze stanic kyjevského metra, která je nyní uzavřená pro pasažéry. Vlaky stanicí pouze projíždějí.
Rusové od páteční 19. hodiny vypustili téměř čtyři desítky íránských dronů a čtyři balistické rakety. Podle ukrajinského letectva se podařilo sestřelit 24 bezpilotních strojů a dvě rakety, obě nad Kyjevskou oblastí.
Hollywoodská hvězda Sharon Stone prožívá další bolestné období. Ve středu na svém Instagramu oznámila, že zemřel její nejstarší bratr Michael „Mike“ Stone. Bylo mu 74 let. Herečka ve svém příspěvku uvedla, že její bratr skonal po dlouhé nemoci.
Meghan Markle opět potvrzuje svou pověst módní ikony, která dokáže mistrně propojit luxus s podporou svých blízkých přátel. V novém propagačním videu ke své značce džemů a delikates As Ever se vévodkyně ze Sussexu objevila v džínách s nezaměnitelným detailem, který okamžitě upoutal pozornost módních expertů i fanoušků po celém světě.
Policie v pátek prozradila podrobnosti k případu krádeže lebky svaté Zdislavy v souvislosti se čtvrtečním zadržením pachatele. Muž se k nepochopitelnému činu přiznal. Strážci zákona dnes uvedli, že lebku zalil do betonu. Do řeky už ji hodit nestihl.
Ewa Farna je na očích prakticky neustále, zatímco její manžel se drží raději v ústraní. Přesto pokračuje v hudebnické kariéře. Právě v souvislosti s hudebními počiny překvapil Martin Chobot zpovědí o nelehkém životním období. Co se stalo?
Deštivé víkendové počasí může nadělat neplechu. Meteorologové v nejnovější výstraze varují před vydatným deštěm na východě země. Za dva dny může spadnout až 70 milimetrů srážek, vyplývá z varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Není to tak dlouho, co Agáta Hanychová a Ornella Koktová měly společný zájem na úspěchu jednoho projektu. Najednou jsou z nich rivalky, které ke stejné věci přistupují každá po svém. Komu se daří lépe?
Policie ve čtvrtek večer informovala o zásadním pokroku ve vyšetřování krádeže lebky svaté Zdislavy z kostela v Jablonném v Podještědí. Kriminalisté zadrželi podezřelého muže, podle strážců zákona nestihl dokončit svůj plán. Bližší podrobnosti nejsou v tuto chvíli známé.
Jiřina Bohdalová již přiznala, že oslavy půlkulatých 95. narozenin, které měla na začátku května, byly náročné. Legendární herečka dostala spoustu dárků a také květin. Naložila s nimi opravdu zajímavým způsobem.
Nejpozději v září se očekává nástup obávaného El Niña, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Modely se podle odborníků shodují, že celá fáze bude velmi výrazná. Meteorologové naznačili, co můžeme očekávat v Evropě.
Daniela Brzobohatá (za svobodna Písařovicová) se vyrovnává s dramatickým zvratem v osobním životě. V takové chvíli může přijít vhod, když má člověk hodně práce. A sympatická moderátorka právě přijala jednu zajímavou nabídku.
Kauza kolem Ornelly Koktové a jejího manžela Josefa sice v posledních dnech trochu vyšuměla, ale chování páru k dětem i tak odsoudila řada slavných osobností. Jednou takovou byla Veronika Arichteva. Proč se rozhodla vystoupit?
Policie dnes zveřejnila video, které zachycuje útěk muže podezřelého z úterní krádeže lebky svaté Zdislavy z kostela v Jablonném v Podještědí. Obrátila se také na další svědky, konkrétně na řidiče, kteří by mohli poskytnout záznamy z palubních kamer. Vyšetřování případu pokračuje.