Dnes odpoledne proběhlo v kostele svatého Tomáše na Malé Straně v Praze poslední rozloučení se zesnulou zpěvačkou a herečkou Annou Slováčkovou. Obřad, který si sama předem naplánovala, se konal v úzkém kruhu nejbližších.
Rozloučení bylo neveřejné, přesto se před kostelem shromáždily desítky lidí, kteří přišli uctít její památku alespoň symbolicky. Mezi smutečními hosty nechyběl ani prezident republiky Petr Pavel, jenž dorazil krátce před začátkem ceremonie. Doprovázela ho osobní ochranka a jeho přítomnost vzbudila u přihlížejících tichý respekt.
První hosté začali přicházet už po jedné hodině odpolední. Jako první dorazili hudebníci, kteří se na obřadu podíleli hudebním doprovodem. Nechyběl mezi nimi ani partner Anny Slováčkové, Matěj, a její bratr Felix. Podle médií šlo o splnění jednoho z posledních přání Anny – aby se kostelem nesla hudba, která jí celý život provázela.
O hudební stránku obřadu se symbolicky postaral i její otec, hudebník Felix Slováček. Ten před několika dny médiím sdělil, že pokud to dcera chtěla, zahraje jí na poslední cestě. V kostele tak zazněly tóny, které připomněly její uměleckou dráhu i hluboký vztah k hudbě.
Samotný obřad probíhal v tichosti a důstojné atmosféře. Přítomní se shodovali, že byl přesně takový, jaký by si Anna přála – intimní, osobní, plný vzpomínek a emocí. Nechyběla ani řada kolegů z umělecké branže, přátel a členů rodiny, kteří vyjádřili svou hlubokou soustrast.
Podle organizátorů bylo vše připraveno podle přání samotné Anny. Již dříve si detailně rozvrhla podobu posledního rozloučení a přála si, aby nedošlo k žádnému mediálnímu cirkusu. Proto byl vstup do kostela vyhrazen pouze blízkým osobám a o průběhu obřadu nebyly pořizovány žádné oficiální záznamy.
Smrt Anny Slováčkové, která zemřela v neděli 6. dubna, zasáhla českou veřejnost. Umělkyně dlouho a statečně bojovala se zákeřnou nemocí a až do posledních dní zůstávala aktivní, ať už na scéně, nebo v kontaktu se svými fanoušky. Její statečnost, optimismus a láska k životu byly inspirací pro mnohé.
Zatímco se nad Malou Stranou vznášel smuteční tón zvonů a hudby, lidé před kostelem spontánně zapalovali svíčky a pokládali květiny. Přestože se jednalo o neveřejné rozloučení, bylo jasné, že Anna Slováčková zanechala hlubokou stopu v srdcích mnoha lidí.
Rozloučení se Slováčkovou tak bylo nejen smutnou událostí, ale i oslavou jejího života, díla a lidskosti, kterou kolem sebe šířila. Ostatky Anny Slováčkové budou uloženy v rodinném kruhu, přesné místo a čas zůstávají neveřejné.
Dnes odpoledne proběhlo v kostele svatého Tomáše na Malé Straně v Praze poslední rozloučení se zesnulou zpěvačkou a herečkou Annou Slováčkovou. Obřad, který si sama předem naplánovala, se konal v úzkém kruhu nejbližších.
Česko v posledních hodinách řeší sebevraždu Lenky Šimůnkové, matky jedné z obětí střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kterou na konci předloňského roku nepřežilo 14 lidí. K tématu se vyjádřil i známý televizní moderátor Jakub Železný.
O víkendu si vzala život Lenka Šimůnková, matka jedné z obětí předloňské střelby v budově FF UK v Praze. Známá byla i tím, že po útoku kritizovala policisty a politiky. Terčem pro ni byl i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Ten se nakonec rozhodl prolomit mlčení a vyjádřit se k tomu, co se v sobotu stalo.
Česko se v úterý odpoledne rozloučilo s Annou Slováčkovou, která zemřela po boji s vážnou nemocí během předminulého víkendu. Bylo jí 29 let. Poslední rozloučení pro rodinu a pozvané hosty proběhlo v kostele svatého Tomáše na Malé Straně v Praze. Nechyběli na něm rodiče zesnulé, dorazila i řada známých osobností ze šoubyznysu. Rozloučit se přišel i prezident.
Dagmar Patrasová a Felix Slováček se již za několik minut rozloučí s milovanou dcerou Annou, která zemřela ve věku 29 let během předminulého víkendu po dlouhém boji s vážnou nemocí. Ztrátou stále zdrcení manželé dorazili do kostela svatého Tomáše na Malé Straně po 14. hodině.
Jiří Krampol si užívá zaslouženého důchodu, když mu ho tedy zrovna nekomplikují nejrůznější zdravotní potíže. Aktuálně je herec a bavič zase v dobré kondici, ale o jednu věc už ve svém životě nestojí.
Teplé dubnové počasí si žádá výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle meteorologů hrozí od středy na většině území republiky požáry. Nebezpečí bude větší kvůli síle větru.
Rodina a pozvaní hosté se dnes v Praze loučí s Annou Slováčkovou, která zanechala nesmazatelnou stopu v českém šoubyznyse. Uctít její památku tak chtějí i takové persony jako Helena Vondráčková.
Česko se v úterý rozloučí s Annou Slováčkovou, ale veřejnost nebude mít tu možnost se zúčastnit smutečního obřadu. Rodina respektuje přání zesnulé, poslední rozloučení bude mít formu neveřejného pohřbu. Co se ví o detailech smutečního obřadu?
Až za květnové svátky vidí meteorologové v nejnovějším dlouhodobém výhledu. Nejteplejší počasí se v Česku očekává v polovině probíhajícího týdne, kdy se teploty poprvé v letošním roce mají dostat nad letních 25 °C.
Eva Burešová o uplynulém víkendu zažila jednu ze specialit "slovenské StarDance". Netančila totiž s tanečním partnerem, s nímž absolvovala předchozí průběh taneční soutěže Let's Dance. Jak se jí vedlo s jiným tanečníkem?
Českem v posledních hodinách hýbe případ ženy, která o víkendu spáchala sebevraždu skokem do propasti Macocha. Podle dostupných informací je zesnulou Lenka Šimůnková, maminka studentky Elišky, kterou předloni v prosinci zavraždil střelec v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.