Velká Británie se chystá na velkolepou rozlučku s legendárním Ozzym Osbournem, která proběhne zítra v jeho rodném Birminghamu. Ulicí v centru města povede průvod k uctění památky slavného zpěváka, informovala britská BBC.
Tělo zpěváka se vrátí do rodného Birminghamu, aby bylo přítomno na středečním průvodu, který od 13 hodin místního času povede přes Broad Street v centru města. Ulice se již ráno uzavře pro veškerou dopravu, tramvaje a autobusy budou vedeny po objízdných trasách.
Průvod povede na místo zvané Black Sabbath Bridge a k lavičce, na které již nyní nalezneme vzkazy a květiny od fanoušků Osbournea z celého světa. "Naposledy uctíme památku a vyjádříme úctu jedné z největších legend Birminghamu," uvedl starosta města Zafar Iqbal.
Osbourne zemřel minulý týden v úterý, oznámila to jeho rodina. "S obrovským smutkem, který slovy ani nejde vyjádřit, vám musíme oznámit, že náš milovaný Ozzy Osbourne dnes ráno odešel. Byl se svou rodinou a obklopen láskou," sdělili pozůstalí.
Osbourne se narodil v anglickém Birminghamu, kde také v druhé polovině 60. let vznikla legendární kapela Black Sabbath. První deska jí vyšla v roce 1970, vzniklo celkem 10 nahrávek, jichž se prodalo přes sto milionů kusů. Frontman se na konci 70. let rozhodl formaci opustit a vydal se na ještě úspěšnější sólovou kariéru.
Ozzy opakovaně vystoupil také v České republice, ale až po sametové revoluci. Poprvé zazpíval v holešovické hale pražské Sparty v roce 1995. Naposledy se u nás představil v roce 2018 na letišti v pražských Letňanech.
Osbourne na začátku roku 2020 přiznal, že již od předchozího roku ví, že trpí Parkinsonovou chorobou, nevyléčitelným neurodegenerativním onemocněním centrální nervové soustavy. Lidé s touto diagnózou postupně přicházejí o schopnost ovládat nebo kontrolovat svůj pohyb.
Na pódiu se naposledy objevil na začátku července, kdy Black Sabbath na fotbalovém stadionu Villa Park v "rodném" Birminghamu odehráli poprvé za 20 let koncert v původní čtyrčlenné sestavě (Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler a Bill Ward).
Meteorologická zima pokračuje až do konce února, ale sníh se z nížin vytratil již v posledních dnech. Na horách se ale místy drží desítky centimetrů sněhové pokrývky. Další nadílky se na některých místech v Česku dočkáme snad o víkendu.
Českým zdravotnictvím v úterý otřásl nevídaný případ. Olomoučtí krajští kriminalisté prověřují podezření z provádění neindikovaných implantací defibrilátorů ICD v olomoucké fakultní nemocnici. Nikdo zatím nebyl obviněn, v případu ale hrozí až dvanáctileté tresty odnětí svobody.
Dvě děti má Eva Burešová, ale někteří lidé v posledních dnech pojali podezření, že je na cestě třetí potomek. Oblíbenou herečku a zpěvačku to zvedlo ze židle, protože lidé by o tak citlivé věci, jakou je těhotenství, rozhodně neměli podobně spekulovat.
Prezident Petr Pavel pokračuje v setkávání se sportovními osobnostmi i po návratu z olympiády do České republiky. Pavel posnídal s jednou z legend světového motorsportu a tak trochu si rýpl do českých Motoristů s velkým M.
Události ve světě trápí mnoho z nás. Výjimkou zjevně není ani Dara Rolins, která se domnívá, že na vině jsou z velké části sami lidé. Populární zpěvačka se v té souvislosti svěřila, že je ráda, že její dcera Laura prožila šťastné dětství.
Meteorologická zima se chýlí ke svému závěru, v březnu už totiž pro meteorology začíná jaro. Teploty také mají pozvolna stoupat, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové ale nevyloučili pokles teplot pod průměr v závěru února.
Jiřina Bohdalová v květnu oslaví půlkulatiny, které byly jedním z témat hovoru během její návštěvy v televizní talk show Všechnopárty. Legendární herečka v pořadu odhalila plány i pravdu o svém vztahu k alkoholu.
Dva cizinci utrpěli zranění při potyčce, ke které o víkendu došlo v Chebu. Zatímco jeden z mužů zůstává v nemocnici, druhého zadrželi policisté, kteří případ kvalifikovali jako pokus o vraždu.
Česko před uplynulým víkendem zasáhla smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřela legendární herečka Jana Brejchová, která učarovala divákům i mnoha svým kolegům. Jeden z někdejších partnerů Brejchové se po její smrti ozval.
Jeden z nejznámějších českých herců měl o uplynulém víkendu půlkulatiny. Miroslav Donutil oslavil 75. narozeniny ve společnosti dalších hvězd tuzemského šoubyznysu. Kdo všechno mu přišel osobně pogratulovat?
Král Karel III. poprvé přímo zasáhl do kauzy spojené s Jeffrey Epsteinem a vyjádřil připravenost podpořit policii při prověřování obvinění vznesených proti Andrewu Mountbatten-Windsorovi.
Princ a princezna z Walesu vydali své první veřejné prohlášení k aktuálním odhalením v kauze Jeffreyho Epsteina. Prostřednictvím mluvčího Kensingtonského paláce vzkázali, že jsou „hluboce znepokojeni“ novými informacemi, které se objevily v dokumentech zveřejněných v USA. Ve svém vyjádření zdůraznili, že jejich pozornost a myšlenky zůstávají zaměřeny především na oběti těchto činů.