Student se seznamem smrti skončil na psychiatrii. Byly na něm tisíce lidí

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie., foto: Adam Mráček / INCORP images
Marek Novotný 21. února 2025 15:21
Sdílej:

Kriminalisté z Plzně se zabývají případem studenta Filozofické fakulty Západočeské univerzity, který se chystal vraždit. Na seznamu měl mít tisíce lidí, které chtěl zprovodit ze světa. Svěřil se však spolužačkám, od nichž se informace dostala k zaměstnancům školy. Univerzita následně alarmovala policii. 

Policie ve čtvrtek informovala, že se zabývá případem vraždy ve stádiu přípravy, ze kterého je podezřelý student jedné ze školských institucí. "Ten se měl svěřit svým spolužačkám o svém úmyslu někoho usmrtit. Studentky, které správně vyhodnotily rizikovost tohoto sdělení, předaly  informace zaměstnancům školy, kteří nás následně o tomto stavu věci vyrozuměli," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Kriminalisté procesními úkony potvrdili, že hrozba byla reálná. Mladík se ve středu podrobil lékařskému vyšetření a na základě doporučení lékařky je nyní nedobrovolně umístěn v režimovém nemocničním zařízení.

Případ byl kvalifikován jako zvlášť závažný zločin vraždy ve stádiu přípravy. Policie dodala, že k případu v tuto chvíli není možné sdělit bližší informace. S podrobnostmi ale přišel server Krimi-Plzeň.

Podle informací zmíněného serveru je podezřelým jednadvacetiletý student Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, jemuž byla diagnostikována schizofrenie. Momentálně se nachází na uzavřeném oddělení Psychiatrické nemocnice v Dobřanech.

Kriminalisté našli v zajištěné elektronice "seznam smrti", napsal tento server. Nacházelo se na něm přes pět tisíc osob, které chtěl mladík postupně zavraždit. 

Stalo se
České celebrity
Václav Neckář

Skoro tomu nechce věřit. Václav Neckář popsal, co se mu děje na koncertech

Václav Neckář by si mohl užívat zcela zaslouženého důchodu, zvlášť když vzpomeneme vážné zdravotní potíže, které jej v životě potkaly. I v roce 2026 ho ale můžete zahlédnout na pódiu. Jak to legendární zpěvák stále zvládá? 

České celebrity
Karlos Vémola

Vémolovi se smůla lepí na paty. V Praze měl autonehodu

Karlos Vémola mohl v poslední době ztratit důvěru k policistům. Na začátku týdne se naštěstí obešel bez jejich asistence, když se stal účastníkem nehody v Praze. V autě s ním navíc seděli další členové rodiny. 

Sport
Hokej, ilustrační foto

Nová kapitola českého hokeje. Rulík skončí jako trenér reprezentace

To, o čem se v posledních dnech spekulovalo, se v úterý, tedy v den, kdy měl kouč hokejového národního týmu Radim Rulík dle prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Aloise Hadamczika definitivně přijít s rozhodnutím o své budoucnosti v reprezentaci, nakonec potvrdilo. Rulík na společné úterní tiskové konferenci s Hadamczikem oznámil, že po této sezóně u hokejové reprezentace skutečně skončí. Již se také potvrdilo, že od příští sezóny společně se svými dosavadními dvěma asistenty z reprezentace Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem bude nově trénovat extraligové Kladno.

Světové celebrity
Princ Andrew

Andrew nebyl jediný. S Epsteinem udržovala kontakt i exmanželka bývalého prince

Židle už se nekýve, ale spadla s ním. Bývalý princ Andrew přišel prakticky o veškerá privilegia v souvislosti s kauzou finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Jeden z předních britských deníků se nyní rozhodl připomenout, jak se vztah obou mužů vyvíjel.