Nová řada televizní reality show Survivor Česko & Slovensko 2026 je oficiálně tady. Diváci se v pondělí dočkali první epizody letošního vydání boje o přežití. Vítěz si tentokrát přijde nejen na peněžitou výhru.
V Survivoru se bojuje o přežití a především o výhru ve výši 2,5 milionu korun a automobil. Jako první soutěžící byli představeni účastník a vítěz jiné reality show Love Island Trabo, rapper Rest, novinářka a někdejší modelka Nela Slivková a porodní asistentka Tereza Svobodová. Nyní už známe celou sestavu.
Do natáčení se zapojí také key account manažer Matěj Libecajt, módní návrhářka Bára Hošková, stavební inženýr Jiří Drtil, moderátorka a herečka Vendula Wronka Fialová, kuchař Ján Palko, modelka Simona Kirchnerová, moderátor Jan Dokládal, studentka Eva Tesařová či herec Ondřej Kubina.
Diváky má bavit i IT konzultantka Sára Trnková, kriminalista Lukáš Švec, basketbalista Alžběta Levínská, kreativní tvůrce Iki Ngatse, fitness instruktorka a modelka Viviane Kerstin, student Leoš Svoboda, zpěvačka Žofie Dařbujánová, webdesigner Otakar Šenkýř, herečka Johana Nováčková, AI architekt Stanislav Štěpánek a parkurová jezdkyně Denisa Ryndová.
Účastníci jsou od samého začátku rozděleni do dvou kmenů. K Hrdinům byli zařazeni lidé, kteří si v životě zakládají na pravdě, respektu k soupeři a férové hře. Padouši jsou hráči s nadhledem a smyslem pro humor, kteří jsou připraveni se pohybovat na hraně, riskovat a jít proti proudu.
Podstatou Survivoru je přežití skupiny lidí na opuštěném místě, kde jsou odkázáni pouze na své schopnosti zajistit si jídlo a zázemí. Hráči se postupně vyřazují prostřednictvím tajného hlasování a soubojů. O celkovém vítězi, který vzejde z finálové sestavy, nakonec rozhoduje porota složená z dříve vyřazených účastníků.
Loni "přežil" až do konce a stal se vítězem Pavel Tóth. O rok dříve triumfoval internetový komik Martin "Mikýř" Mikyska. Druhou řadu ovládl Tomáš Weimann. Historicky prvním vítězem byl Vladimír Čapek v roce 2022.
Britský osobní strážce Mason Haynes, který byl ve svém oboru vyhledávaným profesionálem a dlouhodobě dohlížel na bezpečnost nejznámějších světových celebrit, tragicky zahynul ve věku 52 let. K fatální dopravní nehodě došlo v britském hrabství Hampshire. Podle dostupných informací záchranné složky nalezly Haynese na místě neštěstí již bez známek života a přivolaný lékař mohl pouze konstatovat smrt. Celá událost je o to smutnější, že se odehrála pouhé dva dny před jeho 53. narozeninami.
Angelina Jolie plánuje zásadní životní krok a chystá se odstěhovat z Los Angeles. Toto rozhodnutí přichází poté, co její nejmladší děti, dvojčata Knox a Vivienne, oslavily osmnácté narozeniny a dokončily střední školu. Jelikož jsou již všichni její potomci plnoletí, jednapadesátiletá herečka se cítí připravená opustit Kalifornii, kde je vychovávala, a více objevovat svět.
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle zveřejnila na svých sociálních sítích nové prohlášení krátce poté, co se v britském sídle Highgrove soukromě setkala s králem Karlem III. a královnou Camillou. Schůzky se zúčastnil také její manžel princ Harry a jejich dvě děti, princ Archie a princezna Lilibet, pro které šlo o první setkání s panovníkem po čtyřech letech.
Britská hudební legenda Elton John údajně pociťuje značné rozhořčení vůči princi Harrymu, který jej měl požádat o finanční podporu. Tato žádost o peníze se měla odehrát těsně předtím, než minulý týden skupina žalobců utrpěla neúspěch u britského Nejvyššího soudu ve sporu s vydavatelstvím Associated Newspapers Ltd (ANL).
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle se vrací na televizní obrazovky jako hostující porotkyně v kulinářské show „MasterChef Australia“. Televizní stanice Network 10 potvrdila, že se Meghan objeví v epizodě, která se bude vysílat v neděli 26. července.
Bolek Polívka si nakonec ani letošní ročník karlovarského filmového festivalu, který vyvrcholil o víkendu, nenechal ujít. V souvislosti s ním se ale tentokrát nepsalo o hereckých výkonech. Řešila se jeho návštěva hotelového baru. Co k tomu řekl sám Polívka?
Pravidelným televizním divákům úspěšné show asi není nutné zdůrazňovat, jak náročná je StarDance. Jedním z účastníků podzimní řady bude Tomáš Matonoha, jenž neváhal a požádal o radu kolegyni, která se zúčastnila jedné z předchozích sérií.
Svět filmu se za desítky let značně proměnil, což zjevně vnímá i Zdena Studenková. Podle jejích slov ale rozhodně nejde o změnu k lepšímu. Kriticky se vyjádřila především o české kinematografii a našich herečkách. Čím jsme si to "zasloužili"?
Karlovarský festival má patřit především filmovým hvězdám, ale každoročně je také událostí, kterou si nenechávají ujít osobnosti českého šoubyznysu. Jinak tomu nebylo ani letos. A takový Felix Slováček teď má doma co vysvětlovat.
Monika Absolonová je už několik let nezadaná, což vede k domněnce, že o nápadníky nemá nouzi. Přesto se neví o tom, že by si někdo ukradl její srdce pro sebe. Sama zpěvačka nyní prozradila, jak to momentálně má s láskou.
Meteorologové v pátek připomněli platné varování před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Nadále také upozorňují na nebezpečí požárů na jižní Moravě. Vyplývá to ze sdělení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ještě více než dva měsíce nás dělí od začátku další řady StarDance, ale mnozí lidé spjatí s touto televizní show už vědí, že tentokrát budou na parketu chybět. Patří k nim i úřadující vítězka, která přiznala jisté zklamání ze své absence.