Tajemství rodin Elona Muska. Rod miliardáře se rozrostl o dalšího pokračovatele

Elon Musk
Elon Musk, foto: NASA **www.nasa.gov**
Marek Novotný 3. března 2025 11:09
Sdílej:

Elon Musk, třiapadesátiletý miliardář a zakladatel společností Tesla čo SpaceX, se stal otcem již počtrnácté. Se svou partnerkou, výkonnou ředitelkou společnosti Neuralink Shivon Zilis, přivítali na světě syna jménem Seldon Lycurgus. Zilis oznámila narození jejich čtvrtého společného dítěte na sociální síti v sobotu.

Ve svém příspěvku uvedla: "Po konzultaci s Elonem a při příležitosti krásných narozenin Arcadie jsme se rozhodli přímo sdílet zprávu o našem úžasném a neuvěřitelném synovi Seldonu Lycurgovi. Postaven jako kolos, se srdcem ze zlata. Miluji ho tolik."

Musk a Zilis již spolu mají tři děti: dvojčata Stridera a Azure, narozená v listopadu 2021, a dceru Arcadii, která oslavila své první narozeniny. Seldon Lycurgus je tedy jejich čtvrtým společným potomkem. Musk má celkem 14 dětí se čtyřmi různými ženami, včetně šesti dětí s bývalou manželkou Justine Wilson a tří s hudebnicí Grimes, infomuje server Pagesix.

Jméno Seldon Lycurgus odkazuje na dvě významné historické a literární postavy. Hari Seldon je fiktivní postava z vědeckofantastické série "Nadace" od Isaaca Asimova, známý matematik a psycholog, který předpověděl pád Galaktické říše. Lycurgus byl legendární zákonodárce starověké Sparty, známý svými reformami a přísnými zákony. Tato kombinace jmen naznačuje zájem rodičů o historii a literaturu.

Narození Seldona Lycurga přichází v době, kdy Musk čelí dalším osobním výzvám. Konzervativní aktivistka Ashley St. Clair podala žalobu na Muska, v níž tvrdí, že je otcem jejího pětiměsíčního syna, a požaduje výlučnou péči o dítě. Musk se k těmto obviněním zatím veřejně nevyjádřil.

Témata:
Stalo se
Počasí
Letní počasí, ilustrační foto

Poslední závan léta. Předpověď na další dny mluví jasně

Počasí se aktuálně nese v podzimním duchu, ale léto ještě neřeklo poslední slovo. Dnes a zítra ještě může zapršet, pak se ale v Česku vyjasní a oteplí. Maximální teploty budou dokonce atakovat třicítku, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Společnost
Dominik Duka

Kardinál Duka vysvětlil, jak to bylo s mší za Charlieho Kirka

Celým světem v minulém týdnu otřásla vražda aktivisty Charlieho Kirka. Zpráva rezonovala i v Česku, kde padlo rozhodnutí o konání zádušní mše. Sloužil ji kardinál Dominik Duka, akce se nicméně stala terčem kritiky. Podle Duky bylo důležité upozornit, že lidé se k sobě nemohou takhle chovat. 

Světové celebrity
Katharine Worsley (vévodkyně z Kentu)

Pohřeb vévodkyně Katharine se zapsal do moderní historie královské rodiny

Britská královská rodina se v úterý rozloučila se zesnulou vévodkyní z Kentu Katharine. Prvního katolického pohřbu v moderní historii monarchie se zúčastnil král Karel III. a další členové rodiny, informovala BBC. Chyběla zdravotně indisponovaná královna Camilla. 

České celebrity
Jaromír Jágr

Jágr bude mít partnerku jen pro sebe. Nova udělala zásadní rozhodnutí

Hokejoví fanoušci zatím čekají, zda Jaromír Jágr bude hrát i v novém extraligovém ročníku. Zatím se totiž na ledě neobjevil. Do práce podle nejnovějších informací nenastoupila ani jeho partnerka Dominika Branišová, kterou zaměstnávala televize Nova.