Thomas Markle svádí boj o život. Nechce umřít, dokud se neusmíří s Meghan

Thomas Markle
Thomas Markle, foto: reprofoto ITV News
Libor Novák 7. prosince 2025 11:20
Sdílej:

Thomas Markle prohlásil, že nechce zemřít, zatímco je pohádaný se svou dcerou. Uvedl to poté, co se objevily zprávy o tom, že mu byla v důsledku operace na Filipínách amputována noha. Markle řekl, že by se rád setkal s dětmi vévodkyně ze Sussexu, princem Archiem a princeznou Lilibet, a s jejím manželem, vévodou Harrym.

Toto vyjádření přichází poté, co vévodkyně Meghan údajně „kontaktovala“ svého otce, se kterým se hádá od své svatby v roce 2018. Mluvčí vévodkyně ze Sussexu potvrdil, že Meghan kontaktovala svého otce. Žádné další podrobnosti, včetně toho, zda byl Meghanin pokus úspěšný, nebyly zveřejněny.

Meghan se údajně pokoušela s otcem spojit již v minulosti. Thomas Markle v rozhovoru pro The Mail on Sunday uvedl, že vždy říkal, že je otevřený usmíření se svou dcerou. „Nikdy jsem ji nepřestal milovat,“ řekl. Dodal, že nechce zemřít pohádaný s Meghan, a touží se setkat se svými vnoučaty. Také by prý nebylo špatné setkat se s jejím manželem. Podle deníku mu však dosud žádná zpráva od ní nedorazila.

Markle, který se z Mexika přestěhoval na Filipíny, se se svými vnoučaty Archiem (6) a Lilibet (4) nikdy osobně nesetkal. Bývalý televizní osvětlovač skončil ve středu na jednotce intenzivní péče po tříhodinové operaci, uvedl deník The Daily Mail. Později mu musela být amputována noha pod kolenem, protože mu zčernala.

Jeho syn, Thomas Markle Jr., před zprávou o tom, že Meghan „kontaktovala“ otce, vyjádřil naději, že vévodkyně projeví „soucit“. Uvedl, že jeho jediným přáním je, aby Meghan projevila otci nějaký soucit, protože doslova bojuje o život. Thomas Markle tehdy před sedmi lety zrušil účast na svatbě Harryho a Meghan poté, co byl přistižen při domlouvání fotografií pro paparazzi ve Spojených státech, a následně ho postihl infarkt.

Harryho otec, nyní král, tehdy zastoupil Thomase Markla a vedl Meghan uličkou. Thomas Markle poté opakovaně hovořil s médii a později tvrdil, že ho Meghan „odstrčila“. Kritizoval vévodkyni, ale stále vyjadřoval přání se s ní usmířit. V roce 2023 veřejně prosil, aby mohl vidět Archieho a Lili, a řekl: „Ona už není tou osobou, kterou jsem znal jako svou dceru.“

Vévodkyně Meghan vyhrála soudní spor u vrchního soudu proti společnosti Associated Newspapers Limited (ANL) kvůli porušení autorských práv a soukromí. Šlo o články, které reprodukovaly části „osobního a soukromého“ rukou psaného dopisu, který napsala Thomasovi ve snaze přimět ho, aby přestal mluvit s tiskem.

Meghan, která otce neviděla sedm let, mu ještě před sňatkem s princem Harrym vzdávala hold na svém blogu o životním stylu The Tig. Označovala se za „tátovu holčičku“ a psala o tom, jak investoval „krev, pot a slzy“, aby mohla jít za svými sny. Vévoda ze Sussexu, který je rovněž v roztržce se svým bratrem, princem z Walesu, a má komplikovaný vztah s králem, se s Thomasem Marklem nikdy osobně nesetkal.

Harry se v září po devatenácti měsících setkal s králem osobně u soukromého čaje v Clarence House. Předtím Harry uvedl, že s ním Karel III. nemluvil v době vévodova soudního sporu s ministerstvem vnitra ohledně zajištění bezpečnosti. Thomas Markle uvažoval o tom, že jak on, tak král vědí, jak „těžké“ je být v roztržce se svým dítětem.

Tento týden se na Netflixu objevila nová vánoční speciální show vévodkyně, S láskou, Meghan, která se setkala s velkou kritikou. Premiéru měla ve stejný den, kdy se objevila zpráva o přijetí Thomase Markla na jednotku intenzivní péče.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Jaromír Soukup

Jaromír Soukup zrušil zápas na poslední chvíli, dostal vyhazov a hrozí mu pokuta

Bývalý mediální magnát Jaromír Soukup se postaral o pořádný skandál na slovenské bojové scéně. Jen několik hodin před plánovaným galavečerem Fight Night Challenge v Bratislavě oznámil, že do očekávaného boxerského souboje s trenérem Michalem „Mikym“ Vančurou nenastoupí. Jako důvod uvedl náhlé zranění kolene, které si měl přivodit v den zápasu.

Světové celebrity
Britney Spears

Vzácné setkání: Sešla se rodina Britney Spears!

Rodina zpěvačky Britney Spears se sešla při příležitosti středoškolské promoce sedmnáctileté Maddie Aldridge, dcery Jamie Lynn Spears. Na akci, která se stala dějištěm vzácného rodinného setkání, se objevili rodiče popové hvězdy Lynne a Jamie Spears, její sestra i nejstarší syn Sean Preston. Samotná Britney se však slavnostního ceremoniálu nezúčastnila.

Světové celebrity
Justin a Hailey Bieberovi

Hailey Bieber otevřeně promluvila o prodeji své značky!

Hailey Bieber se v nedávném rozhovoru ohlédla za přelomovým okamžikem své kariéry – prodejem kosmetické značky Rhode. Před necelým rokem tuto firmu odkoupil gigant e.l.f. Beauty za závratnou částku jedné miliardy dolarů. Zakladatelka značky nyní přiznala, že tato suma pro ni nebyla jen náhodným číslem, ale jasně stanovenou hranicí, přes kterou nehodlala jít dolů.

Světové celebrity
Katie Price

To už snad nemyslí vážně. Katie Price utekla z Dubaje bez placení

Bývalá glamour modelka Katie Price se vrátila do Velké Británie ze své cesty do Dubaje, kde navštívila svého manžela Leea Andrewse. Návrat na domácí půdu se však neobešel bez kontroverzí. Sedmačtyřicetiletá celebrita čelí obvinění, že během pobytu ve Spojených arabských emirátech odmítla uhradit účty za provedené estetické zákroky.