Po dnech mlčení po říjnovém volebním úspěchu se europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) probudila k životu. U příležitosti úterního státního svátku se pustila do legendární zpěvačky Marty Kubišové. Na takovou modlu se ale nesahá, což se v komentářích jasně ukázalo.
Konečná prolomila mlčení v den státního svátku a pustila se do zpěvačky, kterou komunisté, jejichž předsedkyní europoslankyně je, za minulého režimu utlačovali, jak jen mohli. "Podle vždy mravokárné Marty Kubišové spolupráce motoristy Oto Klempíře s StB je zásadní překážkou pro ministerský post," napsala politička na síti X.
"Jak pokrytecká slova od někoho, kdo na den přesně dva roky nazpět převzal státní vyznamenání od člověka, který byl rozvědčíkem, členem KSČ a na Sovětský svaz – dokud mu z toho kapalo – pěl ódy," pokračovala Konečná, která zjevně narážela na současného prezidenta Petra Pavla.
K samotnému Klempířovi pak dodala ještě něco. "Počkám si také, jestli bude splněn slib zrušení poplatků za ČT a ČRo, neboť právě zmiňovaný kandidát na ministra O. Klempíř zásadnější změny ve veřejnoprávních médiích odmítá," sdělila.
Do Konečné se v reakci opřela například kolegyně z Evropského parlamentu. "Když soudružka komunistka pláče nad současným světem, nejsme na tom s demokracií vůbec špatně. Podstatně horší by bylo, kdyby tato zmařená ruská investice tleskala," podotkla Danuše Nerudová.
Kubišová předloni z rukou Petra Pavla převzala Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Tehdy dala najevo, že minulost prezidenta pro ni nepředstavuje velký problém. "Na Hrad se těším, je to pro mne čest a moc se těším, že se konečně pozdravím s panem prezidentem Pavlem," nechala se slyšet před ceremoniálem.
Česko má před sebou prodloužený víkend, o to více lidi zajímá i předpověď na sváteční pondělí. Inverzní počasí nebude panovat už přímo o víkendu, očekává se ochlazení. Na začátku příštího týdne může dokonce sněžit, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Snowboardistka a olympionička Šárka Pančochová se přesvědčila o tom, jak nebezpečným sportem může být snowboarding. V Japonsku se totiž během jízdy ocitla pod lavinou. Nic se jí naštěstí nestalo díky včasnému zásahu spolupracovníků.
Uplynul měsíc od chvíle, kdy Veronika Arichteva sdělila veřejnosti tu nejsmutnější možnou zprávu a následně se z pochopitelných důvodů odmlčela. Až ve čtvrtek konečně našla síly prozradit, jak s rodinou prožila uplynulé týdny.
Série víkendových výluk v provozu pražského metra bude pokračovat i během nadcházejícího víkendu. Vlaky nebudou obsluhovat několik stanic na lince C, kde bude probíhat oprava trati. Zavedena bude náhradní autobusová doprava.
Všem kolegům se ulevilo, když se "nezvěstná" herečka Vilma Cibulková konečně ozvala. Dala však najevo pořádné rozčarování z toho, co se i kvůli vyjádřením některých kamarádů psalo o její osobě v posledních dnech.
U plzeňského krajského soudu v pátek padl rozsudek v případu primáře domažlické nemocnice, který měl loni v říjnu jednu ženu zavraždit a u druhé se o to pokusit. Lékař si vyslechl, že dostane výjimečný trest. Ve vězení má strávit následujících 28 let.
Velká Británie je jako monarchie zemí některých zvláštních zvyků a dnešek je toho důkazem. Na den přesně před 77 lety se narodil současný král Karel III., ale jeho narozeniny už se letos slavily. Až dlouho po oslavě musel panovník učinit jedno zcela zásadní personální rozhodnutí.
Česko již vyhlíží prodloužený víkend, který bude delší o sváteční pondělí, kdy si lidé připomenou události vedoucí k pádu komunistického režimu. Půjde o třetí a poslední podzimní svátek, tentokrát ale bude jedna věc jinak.
Změny týkající se důchodů, které slibuje příští vláda, jsou zatím v nedohlednu, protože Petr Pavel ještě nejmenoval Andreje Babiše (ANO) premiérem. Po středečním jednání obou politiků na Pražském hradě je navíc jasné, že prezident s úpravami penzijního systému nesouhlasí.
Vánoce i Silvestr se nezadržitelně blíží, o víkendu se budeme nacházet už v polovině listopadu. Veronika Žilková si to zjevně uvědomuje, protože již odhalila, jaké má vánoční plány. Jejich součástí je i její současný partner.
Říká se, že pokrok nezastavíš, ale britské monarchii je občas vyčítáno, že jde o zkostnatělou instituci. Nejnovější slova prince Williama to zdánlivě potvrzují. Budoucí král totiž prozradil, jak jako rodič přistupuje k mobilním telefonům u svých dětí.
Herec Will Ferrell narazil na nečekanou překážku během natáčení svého nového golfového komediálního seriálu pro Netflix. Hvězda filmů jako Zprávař si musela dát přestávku, protože utrpěl zranění mimo natáčecí plac, které mu tento týden znemožnilo natáčet.