Tomáš Plekanec přijal novou výzvu. Poprvé promluvil o překvapivé nabídce

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec
Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec, foto: Instagram Tomáš Plekanec
Marek Novotný 6. března 2025 15:57
Sdílej:

Jen částečně nejasná je budoucnost Jaromíra Jágra v rámci kladenského hokeje. Klub již oznámil, že ve sportovním vedení bude Jágr pokračovat. Má být totiž k ruce novému sportovnímu řediteli, jímž je jiná kladenská legenda, a to konkrétně Tomáš Plekanec. 

Kladno v pondělí oznámilo změny ve sportovním managementu s tím, že novým sportovním ředitelem se stává bývalý reprezentant Plekanec. Menšinový vlastník Jágr mu bude k ruce, spolupracovat s nimi bude i Jiří Burger. 

O manželovi tenistky Lucie Šafářové a bývalém partnerovi Lucie Vondráčkové je přitom známo, že je součástí realizačního týmu hokejové reprezentace. Plekanec loni nechyběl u velkolepého triumfu na domácím mistrovství světa. On sám na sociální síti přiznal, že si nabídku od mateřského klubu musel pořádně promyslet.

"Svou cestu jsem vždy viděl spíš na ledě a u něj a tak to cítím i dál. Moc si vážím toho, že jsem hned po skončení profi kariéry mohl být součástí národního týmu a začít tuhle novou etapu. Práce v 'nároďáku' mě po boku Radima Rulíka a celého realizačního týmu baví a motivuje dál," napsal Plekanec na instagramu.

Jak zmínil, nabídka od nového majitele Kladna ho překvapila. Uvažovat o ni začal kvůli vztahu k mateřskému klubu. "Po konzultaci s vedením národního týmu a doma s rodinou jsem se rozhodl tuhle novou výzvu přijmout. Těším se na letošní mistrovství světa i na novou roli u Rytířů," vzkázal Plekanec fanouškům. 

Stalo se
Světové celebrity
Katy Perry

Katy Perry a Orlando Bloom oficiálně oznámili, že se rozešli

Americká zpěvačka Katy Perry a britský herec Orlando Bloom potvrdili, že se rozešli. Po téměř deseti letech vztahu a šesti letech od zasnoubení nyní pár vydal společné prohlášení, v němž oznámil, že se nadále budou soustředit na společnou výchovu své čtyřleté dcery Daisy Dove.

Počasí
Letní počasí, ilustrační fotografie.

Příjemné léto přijde o víkendu. Meteorologové očekávají ochlazení

Česko sužovala v tomto týdnu tropická epizoda, chladno nebude ani o víkendu. Po dnech volna má však následovat výrazné ochlazení. Teploty spadnou i o více než deset stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Kultura
Marek Eben zahajuje filmový festival

Eben zahájil další ročník karlovarského festivalu. Po letech chybí Bartoška

V Karlových Varech začal 59. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Po letech na něm chybí jeho dlouholetý prezident Jiří Bartoška, který počátkem května zemřel ve věku 78 let. Už dnes dorazili první hvězdní hosté, konkrétně americký herec Peter Sarsgaard a jeho lucemburská kolegyně Vicky Krieps. Oba si převzali Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. 

Domácí
Petr Fiala

Fiala vysvětlil, proč nastal blackout. Kybernetický útok vyloučil

Páteční blackout v Česku způsobila technická závada, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) po jednání Ústředního krizového štábu. Podle jeho slov se přepokládá, že ještě dnes budou obnoveny dodávky elektrické energie ve všech zasažených místech.