Pátek 23. listopadu je den, který se tragicky zapsal do historie soutěže StarDance, když taneční partner Moniky Žídkové, Jan Halíř, utrpěl v roce 2007 vážnou autonehodu. Při neštěstí podle policie zemřel řidič jiného vozidla, zatímco Halíř skončil zraněný v nemocnici.
Tanečník Jan Halíř utrpěl vážnou autonehodu, kvůli které pravděpodobně nebude moci pokračovat v soutěži StarDance. Mluvčí České televize Ladislav Šticha tehdy potvrdil serveru iDnes, že nehoda nebude mít vliv na samotné vysílání pořadu. Vysílání StarDance je podle něj zajištěno licencí BBC, která má připravené varianty pro podobné situace, jak ukázal i případ z roku 2006 zranění tanečníka Jaroslava Kuneše a nebo letos po odstoupení Patrika Hartla.
Devětadvacetiletý Jan Halíř, tehdejší partner Moniky Žídkové ze StarDance, jel podle policie hyundaiem a při jízdě od Bělotína na Hranice z nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde čelně narazil do volkswagenu. Po nárazu se volkswagen přetočil a narazil do svodidel, přičemž jeho sedmačtyřicetiletý řidič tragicky zemřel. Halíř byl tehdy zraněný, nejprve hospitalizován v Hranicích a poté převezen do fakultní nemocnice v Olomouci. Řidič hyundaie byl tehdy podezřelý z ublížení na zdraví, přičemž policie prověřovala, zda byl příčinou nehody alkohol.
Monika Žídková, Miss České republiky a Miss Europe 1995, a její taneční partner Jan Halíř tehdy skončili ve čtvrtém kole StarDance poté, co Halíř utrpěl vážná zranění při dopravní nehodě 23. listopadu 2007. Při nehodě zemřel druhý účastník nehody. Po této tragédii duo odstoupilo ze soutěže. Vítězem druhé řady StarDance se stal olympionik Aleš Valenta, který tančil s Ivou Landerovou.
Letošní třináctý ročník StarDance čelí také značným problémům. Po odstoupení Patrika Hartla (48) se soutěžní párům nevyhýbají zdravotní problémy. Profesionální tanečník Martina Prágra (30) byl kvůli viróze a vysokým horečkám nucen přerušit trénink, zatímco Dominik Vodička (28) skončil s nohou v rentgenovém vyšetření po zranění.
Finále StarDance XIII se uskuteční 14. prosince 2024.
Britský televizní pořad The One Show připomněl inspirativní příběh z roku 2016, který výrazně ovlivnil život osmnáctileté Rosie Kingové. Dívka tehdy v živém vysílání otevřeně promluvila o svém životě s autismem a Tourettovým syndromem, stejně jako o náročné šikaně a izolaci, kterým čelila během školních let.
Britská televizní osobnost Katie Price opět plní stránky společenských rubrik kvůli spekulacím o možném rozpadu jejího v pořadí čtvrtého manželství. Zprávy o krizi se podle webu Mirror objevily sedm měsíců poté, co vstoupila do svazku s třiačtyřicetiletým Lee Andrewsem. Hovořit o stavu partnerství odmítl i tiskový mluvčí osmačtyřicetileté známé tváře, který na přímý dotaz novinářů reagoval pouze stručným vyjádřením bez komentáře.
Britský zpěvák Sir Rod Stewart podstoupil zákrok na srdci, kvůli kterému byl nucen zrušit nadcházející koncerty v rámci svého aktuálního turné. Jednaosmdesátiletá hudební legenda se fanouškům omluvila prostřednictvím oficiálního prohlášení na svém profilu na sociálních sítích. Hudebník absolvoval rutinní zavedení koronárního stentů, což potvrdili také jeho zástupci.
Hollywoodský herec Brad Pitt po sedmi letech abstinence přiznal, že se vrátil k pití alkoholu. Dvaašedesátiletý držitel Oscara ve svém nedávném rozhovoru pro časopis Esquire uvedl, že se k alkoholu vrátil v mnohem střídmější míře. Sám přiznal, že si nyní dopřeje pouze několik sklenic vína a vyhýbá se nadměrné konzumaci, neboť si uvědomil své limity i hodnotu klidných ranních hodin.
Jako na smilování se v Česku čeká na deštivé počasí, které by podle předpovědi mohlo dorazit po tomto tropickém víkendu. Meteorologové ale mírní očekávání. O trvalý déšť nepůjde, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Srpen je v plném proudu a k jeho slavným oslavencům patří i nejúspěšnější česká zpěvačka současnosti. Ewa Farna ve středu oslavila symbolických 33 let. Fanoušky při té příležitosti zaujala především nová vizáž popové hvězdy.
Jaromír Soukup už se měl po útoku z minulého týdne podrobit dvěma operacím. Mezitím pokračuje policejní vyšetřování napadení známého podnikatele. Případem se zabývají středočeští kriminalisté, kteří odhalili, jak s kauzou pokročili.
Českou filmařskou obec zasáhla velmi smutná zpráva, se kterou se musí vyrovnat především slavná sourozenecká dvojice. Ve věku 74 let zemřela režisérka a dramaturgyně Jana Hádková, maminka oblíbených herců Matěje a Kryštofa.
Je to letos čtyřicet let, co legendární britská kapela Queen odehrála poslední koncerty. Náš stát se tehdy ještě nacházel za železnou oponou, přesto mělo pár šťastlivců možnost vidět Freddieho Mercuryho a ostatní hudebníky. Kdo takové štěstí neměl, může si vše vynahradit už dnes.
Rodina na prvních krocích pěvecké kariéry Charlotte Gottové rozhodně nešetří. Nejnovějším důkazem je klip, kterého se fanoušci dočkali před několika dny. Natáčení probíhalo i ve slavném podniku, takže se dá předpokládat, že nemohlo jít o úplně levnou záležitost.
Až 37 stupňů bude během víkendu, kdy se očekává další tropická epizoda. Výstrahu před vysokými teplotami v pátek vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové nadále upozorňují i na nebezpečí požárů na většině území.
Manželský spor Vémolových opět graduje a v hlavní roli je auto. Karlos Vémola nechal odtáhnout vozidlo, které používala jeho slovenská manželka. Není proto překvapením, že Lela se opět rozhodla důrazně ozvat.