Trump jde po Springsteenovi. Je to prý vyschlý rocker bez talentu

Donald Trump
Donald Trump, foto: The White House
Marek Novotný 18. května 2025 16:53
Sdílej:

Donald Trump už několikrát dokázal, že umí vrátit úder svým kritikům, a to i v případě, že jde o slavné osobnosti. Aktuálně se ostře opřel do legendárního rockera Bruce Springsteena, který vyjádřil obavy o USA na jednom z koncertů ve Velké Británii. 

Springsteen je známým kritikem Trumpa, což se projevilo i na koncertu v rámci turné Land of Hope & Dreams v britském Manchesteru. "Můj domov, Amerika, kterou miluji, o které píšu, která je majákem naděje a svobody po 250 let je ohrožena," řekl rocker přítomným fanouškům a vyzval je, aby se postavili autoritářům. 

Poznámky slavného hudebníka, který celosvětově prodal přes 120 milionů nahrávek a získal nejméně dvě desítky cen Grammy, zjevně doputovaly i do Bílého domu. Svědčí o tom páteční příspěvek amerického prezidenta.

"Vidím, že hodně přeceňovaný Bruce Springsteen odjel do zahraniční země mluvit špatně o prezidentovi Spojených států," spustil Trump na své sociální síti Truth Social. "Nikdy jsem ho neměl rád, neměl jsem rád jeho hudbu či jeho radikálně levicovou politiku. A co je nejdůležitější, není to talentovaný chlap," konstatoval. 

Šéf Bílého domu označil rockera za blbce a připomněl jeho podporu předchozího prezidenta Joea Bidena. "Náš nejhorší prezident, který byl blízko zničení naší země. Kdybych nebyl zvolen, teď už by to všechno bylo pryč," udeřil Trump. 

"Ospalý Joe netušil, co dělá, ale Springsteen je hloupý a neviděl, co se děje. Ale mohl to vůbec vidět? Tenhle vyschlý rocker (jeho kůže je celá atrofovaná) by měl držet jazyk za zuby, než se vrátí domů," dodal americký prezident.

Springsteen zavítá během aktuálního turné i do Česka. Pražský koncert amerického muzikanta proběhne v neděli 15. června na letišti v Letňanech. 

Stalo se
Světové celebrity
Princezna Kate na oslavách Dne svatého Patrika.

Jak vévodkyně Kate zareagovala na návrat Harryho?

Princezna Kate se poprvé od oznámení o plánovaném návratu prince Harryho a Meghan Markleové do Velké Británie objevila na veřejnosti. Spolu s manželem princem Williamem, králem Karlem III. a dalšími členy královské rodiny se zúčastnila nedělní bohoslužby v kostele Crathie Kirk nedaleko skotského zámku Balmoral a podle webu Page Six nedokázala skrýt úsměv na tváři.

Světové celebrity
Meghan Markleová a princ Harry

Proč Harry a Meghan v USA selhali? Hollywoodu nepřinesli vůbec nic!

Rozhodnutí britského prince Harryho a jeho manželky Meghan opustit Spojené státy a vrátit se do Velké Británie vyvolalo v Hollywoodu i v médiích značnou pozornost. Po šesti letech od odchodu z královské rodiny a přesunu do Kalifornie pár ukončuje svoje americké působení. Krok se stává dalším příkladem zástupu vlivných osobností z jiných oborů, kterým se nepodařilo prosadit v tamním zábavním průmyslu. 

Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Harry a Meghan se do Británie přestěhují ještě letos!

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se chystají po šesti letech strávených ve Spojených státech vrátit k životu ve Velké Británii. S odkazem na zjištění stanice BBC se královská dvojice hodlá přestěhovat již v průběhu letošního měsíce. Uplatnění plánují najít v soukromé rezidenci mimo královské paláce i mimo hlavní město Londýn. 

Světové celebrity
Ozzy Osbourne

Slavný zpěvák urazil památku Ozzyho Osbourna! Teď se opět ozval!

Frontman kapely Twisted Sister Dee Snider se veřejně omluvil Kelly Osbourneové za své nedávné výroky týkající se autorských práv a přínosu jejího zesnulého otce Ozzyho Osbourna. Zpěvák reagoval na příspěvky fanoušků na síti X s tvrzením, že Ozzy za sebe v minulosti nechával psát texty i hudbu basáky, a zmínil jména jako Bob Daisley, Lemmy Kilmister či Geezer Butler.