Karel Gott měl celkem čtyři dcery, dvě nejstarší jsou nemanželské. Dominika Gottová si dost často říká o pozornost, pod drobnohledem je i kvůli slavnému příjmení. Jednapadesátiletá Češka, která však žije ve Finsku, nyní uvažuje, že příjmení vymění.
Mohla by tak mít už třetí příjmení. Po narození se totiž do patnácti let jmenovala po mamince Zacpalová, až pak přijala příjmení slavného otce. Nyní uvažuje o třetí variantě. Upozornil na to slovenský deník Nový Čas.
"Byla jsem hrdá na to, že jsem tatínkova dcera, což jsem stále, ale otec už není mezi námi a Timo (Tolkki, manžel Dominiky - pozn. red.) tady je. Uvažuji o tom už dlouho. Už několik let přemýšlím, že se přejmenuji," přiznala Gottová.
Dcera Karla Gotta se domnívá, že cizí jméno může představovat problém při hledání zaměstnání. "Jmenuji se Gottová a tady všichni vědí, že to není finské jméno, takže když žádám o práci, vědí, že nejsem odtud. Proto jsem přemýšlela, že bych se pojmenovala po Timovi," vysvětlila.
Gottová nedávno promluvila o svém vztahu se slavným tatínkem také pro web extra.cz. Přiznala, že byl zásadně ovlivněn tím, že zpěvák s dcerou a její maminkou Antonií, baletkou karlínského hudebního divadla, nikdy nežil.
Není proto divu, že nejstarší dcera Karla Gotta označila vztah s otcem za formální. "Moc blízko jsme k sobě neměli, protože málokdy mě objal a nikdy mi neřekl, že mě má rád nebo že mě miluje jako otec," svěřila se. Jedna ze čtyř dcer mnohonásobného Slavíka přiznala, že toho dodnes lituje. "Sama jsem mu říkala, že ho mám strašně moc ráda," nechala se slyšet. "S maminkou si říkáme pořád, že se milujeme," zdůraznila.
Princ z Walesu udělal v zákulisí nečekaný krok, který odborníci na vztahy s veřejností označují za mistrovský tah v budování vlastní image. Do svého týmu v Kensingtonském paláci angažoval Lizu Ravenscroftovou, špičkovou expertku na krizový management. Podle analýz nejde o panickou reakci na aktuální problém, ale o strategickou přípravu na blížící se návrat prince Harryho do Spojeného království.
Elon Musk se rozhodl zahájit právní bitvu o výhradní péči o svého ročního syna Romula, kterého má s Ashley St. Clair. Miliardář a šéf společností Tesla či SpaceX své úmysly oznámil na platformě X v reakci na příspěvky uživatelů, kteří jej k tomuto kroku vyzývali. Důvodem je Muskovo přesvědčení, že jeho syn je v ohrožení kvůli změně postojů jeho matky k transgender komunitě.
Jaromír Nohavica překvapil návštěvníky koncertu jiného písničkáře, když se objevil na pódiu a zazpíval písně The Beatles. Neuniklo to ani televiznímu moderátorovi Jakubu Železnému, který využil příležitosti a do hudebníka si rýpl.
Jakub Prachař se v poslední době víceméně vzdal jedné výdělečné činnosti, která jej před lety také proslavila. Řeč je o moderování. Známý herec a bavič přiznal, že důvodem je strach.
Nebezpečí, které v posledních dnech představuje ledovka, nepomine ani během následujících hodin. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu vydal novou výstrahu, která upravuje časovou a územní platnost varování před zmíněným jevem.
Pavel Nedvěd se loni po letech v zahraničí vrátil do českého fotbalu, aby mu pomohl, konkrétně aby pomohl národnímu týmu z pozice manažera. Jak nyní přiznal, na zdejší prostředí si stále teprve zvyká. A naznačil, že některé věci by se mohly zlepšit.
Vazební stíhání Karlose Vémoly v ostře sledované kauze pokračuje, i když se zápasník nachází po operaci ve vězeňské nemocnici. Nyní se objevily informace, které naznačují zásadní zvrat v případu. Známý sportovec by se podle nich mohl dostat na svobodu.
Americký prezident Donald Trump vyzval protestující íránské občany, aby pokračovali v demonstracích proti režimu ve své zemi. Podle jeho vlastních slov je na cestě pomoc, kterou ale blíže nespecifikoval. Ve Washingtonu však dnes mají proběhnout důležitá jednání.
Poslední víkend do Česka přinesl mrazivé a na sníh bohaté počasí. O nadcházejícím víkendu bude situace jiná. Meteorologové nečekají prakticky žádné srážky, přes den má navíc být nad nulou. Vyplývá to z informací uvedených na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Jana Boušková se poprvé po vleklých zdravotních problémech ukázala na veřejnosti. Fanoušci jsou samozřejmě rádi, ale teď budou vyhlížet její návrat do televize či do divadla. Známá herečka ještě zásadní rozhodnutí neudělala.
Tragédie se stala v lyžařském středisku Bad Gastein v rakouských Alpách. Třináctiletý chlapec z České republiky tam mimo sjezdovku strhl lavinu, přičemž ho sníh zavalil a usmrtil. Záchranáři se hocha snažili oživit, ale nepodařilo se jim to. O smutné události informoval deník Kronen Zeitung.
Česko v loňském roce přišlo o spoustu jedinečných osobností. Ve věku 29 let zemřela Anna Slováčková, které v jejím statečném boji s rakovinou držel palce celý národ. Rodina se nyní stará o to, aby se na nadanou herečku a zpěvačku nezapomnělo.