Televizní osobnost Jeremy Clarkson zvažuje odchod z Velké Británie, kterou označuje za „odsouzený národ“. Ve svém sloupku v deníku Sunday Times vyjádřil frustraci z „nefunkční budoucnosti země plné daní, zločinu a nemocí“.
Clarkson, který je známý díky moderování pořadu Top Gear, poukázal na „plochou“ ekonomiku, „stagnující“ trh s bydlením a „neefektivní“ policejní sbor jako na důvody pro emigraci. V roce 2025 se navíc potýká s velkými problémy i na své farmě Diddly Squat, která kvůli vedrům a suchu zažívá „nejhorší rok v historii“. Clarkson navíc nedávno přiznal, že jeho farma je v karanténě kvůli tuberkulóze skotu.
Uprostřed těchto problémů přemýšlí, zda by měl hledat útočiště v Dubaji, Evropě nebo Austrálii. „Je snadné sám sebe přesvědčit, že Británie je nyní nezachránitelný případ, země, která sklouzla do mydlinkového máslového skluzu a řítí se do zničené budoucnosti plné daní, zločinu a nemocí,“ napsal ve svém sloupku.
Jako jasné možnosti pro přesun označil Austrálii, Nový Zéland a Ameriku. Tyto možnosti ale zavrhl, protože by vyžadovaly zdlouhavé vyřizování dokumentů a plnění složitých požadavků. Mezi dalšími možnostmi byly Itálie, Francie, Španělsko, Chorvatsko, Portugalsko nebo Švýcarsko, které také nakonec odmítl.
Jako nejpravděpodobnější variantu pro přesun zvolil Dubaj. Clarkson vyzdvihl její výhody, jako je nulová daň z příjmu, levný benzín a efektivní policie. Uznal však, že se mu nelíbí, jak se z Dubaje stalo „bastardní dítě Las Vegas a Mickey Mouse“.
Clarkson si myslí, že navzdory současné špatné situaci je lepší zůstat v Británii než se stěhovat. „Pokud se odstěhujete, za tři a půl roku budete žít v jiné zemi, a Bůh ví, jak to tam bude vypadat. Zůstanete-li zde, za tři a půl roku budete obklopeni přáteli a rodinou. A hrůza ze Starmera bude pryč,“ napsal.
V červenci navíc Clarkson oznámil, že jeho farma o rozloze 1000 akrů byla zasažena infekční nemocí, která se projevila u jedné z březích krav. „Je to hrozné. Děláme testy každých šest měsíců a člověk je pak lhostejný, je to hypotetická hrozba. Ale včera se stalo, že veterinář řekl: ‚Je mi to moc líto, tenhle kus neprošel.‘“
Clarkson přiznal, že je to „naprosto hrozné“, když farma je kvůli tomu v karanténě. Navzdory uzavření farmy potvrdil, že přilehlý obchod zůstává nedotčen a funguje jako obvykle.
Z meteorologické zimy zbývají poslední dva týdny, takže meteorologové už začínají tušit, jak bude vypadat začátek jara. Odpověď nabídli v pravidelném měsíčním výhledu, který v pondělí zveřejnili na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nemocnost akutními respiračními infekcemi zůstává v Česku na relativně vysoké úrovni. Uvedl to Státní zdravotní ústav (SZÚ) v pravidelné pondělní zprávě. V uplynulých dnech ale došlo k nepatrnému poklesu.
Valentýn je za námi. I proto si zřejmě současná partnerka herce a komika Štěpána Kozuba řekla, že se k němu konečně veřejně přihlásí. Učinila tak prostřednictvím instagramového příspěvku, který obsahuje dojemné vyznání lásky.
Slovensko eviduje první útok medvěda na člověka v letošním roce. K události došlo o víkendu nedaleko Ružomberoku. Šelma nepřežila, jeden z napadené dvojice mužů ji v sebeobraně zastřelil. Druhý člověk utrpěl zranění a skončil v nemocnici. O případu informovala TV JOJ.
StarDance se na televizní obrazovky vrátí až na podzim, ale už v únoru je potvrzena jedna důležitá změna ve složení poroty. Česká televize ve čtvrtek v reakci na spekulace oznámila návrat Zdeňka Chlopčíka.
Novým kandidátem hnutí Motoristé sobě na funkci ministra životního prostředí se stal poslanec Igor Červený. Tuto informaci potvrdil v pondělí po vládním jednání premiér Andrej Babiš s tím, že příslušný návrh již odeslal prezidentu Petru Pavlovi. Předseda vlády zároveň ocenil konstruktivní přístup Motoristů k řešení personální otázky, která v posledních dnech zatěžovala vztahy mezi kabinetem a Hradem.
Sníh na řadě míst zasypal Česko již v uplynulých hodinách, ale ještě to není konečná. Vyplývá to z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Místy může napadnout dalších až 10 centimetrů sněhu.
Český hokej v neděli bojoval o větší naději na úspěch na olympijských hrách, ale nebylo to všechno. Už 54 let připadají na 15. února narozeniny jedné hokejové legendy. Jaromír Jágr je od včera zase o rok starší, přesto stále nepověsil brusle na hřebík.
Českou hudební obec zasáhla o uplynulém únorovém víkendu smutná zpráva. Ve věku 72 let zemřel Pavel Klikar, zakladatel Originálního pražského synkopického orchestru či souboru Musica Antiqua Praha.
Možná si ještě vzpomenete, že podnikateli Leonu Tsoukernikovi, jenž je známý i díky vřelým vztahům s českými celebritami, šlo loni o život. Incidentem, který to zapříčinil, se zabývala policie. A podle nejnovějších informací dospěla k obvinění dvou osob.
Princezny Beatrice a Eugenie se ocitly v nezáviděníhodné situaci kvůli novým odhalením v kauze Jeffreyho Epsteina. Přestože samy nebyly z ničeho obviněny, jména dcer prince Andrewa a Sarah Fergusonové figurují v uniklých e-mailech mezi jejich rodiči a usvědčeným pedofilem. Tato spojitost nyní začíná negativně ovlivňovat jejich společenský život a postavení.
Jeremy Clarkson čelí žalobě po vážném úrazu, který se stal v areálu jeho hospody The Farmer's Dog. Osmašedesátiletá babička Elizabeth Palmby si při návštěvě podniku v Cotswoldu zlomila žebra a utrpěla hlubokou řeznou ránu na ruce. Zranění jí způsobily ostré kovové kryty v prostoru parkoviště, které měly zakrývat kaluže.