Václav Neckář je naprosto nechtěně aktérem kauzy kolem letošního ročníku Českého slavíka. Fanoušci totiž mohli nabýt dojmu, že je nejen k vítězi Markovi Ztracenému velmi kritický. Médii totiž proběhlo jeho údajné vyjádření k výsledkům. Slavný zpěvák s ním ale nemá nic společného.
Neckář loni oslavil kulaté 80. narozeniny na pódiu a posléze se stáhl do ústraní. V uplynulých dnech však média zveřejnila ostré vyjádření k letošním výsledkům ankety Český slavík, které je mu připisováno. Populární zpěvák s ním přitom nemá nic společného. Naší redakci to v tiskové zprávě potvrdil management Václava Neckáře.
"V nedávných dnech vyšlo v médiích ostré vyjádření k anketě Český slavík, které je připisováno Václavu Neckářovi. V tomto vyjádření měl zpěvák dehonestovat Marka Ztraceného a další prominenty českého showbyznysu. Hloupá, drzá a neobratná slova, která jsou mu vložena do úst, se nyní šíří médii a pan Neckář za ně sklízí pohrdání," píše se ve zprávě.
"Musím důrazně sdělit, že Václav Neckář nemá s vyjádřeními týkajícími se ankety Český slavík nic společného. Nikdy nic podobného neřekl a ani si nic podobného nemyslí. Hulvátské věty, které se objevily v mnoha českých médiích, byly převzaty z falešného instagramového profilu, který Václavovi nepatří a Václav ani neví, že existuje," sdělil zástupce managementu Jan Hlaváč.
Podle spolupracovníků zpěváka je autorem jistý grafoman, který se na sociálních sítích vydává i za další slavné osobnosti, například za Petru Janů. Falešné profily Václava Neckáře měl již smazat.
"Učinil tak teprve tehdy, když si uvědomil, že může být stíhán za porušení osobnostních a autorských práv. Přestože systematicky škodil dlouhou dobu, údajně si to nepřipouštěl a domníval se, že je na zpěvákovu psychiku tak dobře napojen, že je schopen artikulovat Václavovy názory lépe než on. A to navzdory faktu, že se s Václavem Neckářem nezná a nikdy se neviděli," stojí ve zprávě.
Dotyčný byl vyzván k tomu, aby médiím v dopise vysvětlil, proč škodil zpěvákovi, jehož má bezpochyby rád. Výsledkem však byla jen popletená vyjádření. Management dodal, že usiluje o očištění pověsti Václava Neckáře a o prostor pro uvedení neblahé kauzy na pravou míru.
Meteorologové už mají první představu o počasí v příštím týdnu. Výrazná změna se neočekává. Přes den bude kolem nuly, v noci má mrznout. Vyloučeno není ani sněžení. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Teď to vypadá na konec všech sporů, když soud posvětil dohodu mezi Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem ohledně péče o dceru Rozárku. Jenže dcera herečky Veroniky Žilkové se už dopředu domnívá, že válka s bývalým partnerem bude mít další dějství.
Pozoruhodný pohled na noční oblohu se lidem v Česku naskytl už v noci na úterý. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) je však šance na polární záři po víkendové sluneční erupci i dnes.
Vévodkyně Sophie z Edinburghu se v posledních letech vypracovala v jednu z nejdůležitějších postav britské monarchie. Před svými 61. narozeninami, které oslaví 20. ledna, je stále častěji označována za „tajnou zbraň“ královské rodiny. Její význam podtrhuje zejména hluboké přátelství s princeznou Kate, kterému odborníci přisuzují klíčovou roli pro stabilitu budoucího královského páru.
Vévoda a vévodkyně ze Sussexu vstupují do nového roku s výraznými změnami ve svém pracovním týmu. Princ Harry a Meghan Markle se rozhodli obnovit spolupráci s prestižní hollywoodskou PR agenturou Sunshine Sachs Morgan & Lylis. Tento krok přichází v době, kdy jejich komunikační oddělení prochází rozsáhlou restrukturalizací po sérii odchodů klíčových zaměstnanců v uplynulém roce.
V Česku se v pondělí večer opět vzpomínalo na Patrika Hezuckého. V O2 areně se uskutečnil vzpomínkový koncert za účasti hvězd. Akci již v prosinci oznámil moderátor Leoš Mareš, hlavní organizátor show.
Česko v pondělí oběhla smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič. Informace pochopitelně zasáhla jeho kolegy, z nichž někteří se s Maděričem rozloučili na sociálních sítích. Například komik Petr Jablonský.
Karlos Vémola se v pondělí na kauci dostal z vazby na svobodu. Ještě večer se sám poprvé ozval fanouškům. K ostře sledované kauze toho zatím moc neřekl. Především poděkoval lidem za podporu a zmínil, že teď chce čas věnovat rodině a svému zdraví.
Českem v pondělí otřásl případ tragické střelby na městském úřadě v Chřibské na Děčínsku. Kromě pachatele zemřela jedna další osoba, šest lidí utrpělo zranění. Policie ještě v pondělí zveřejnila další podrobnosti k události.
Ivana Gottová se v posledních měsících stáhla do ústraní, ale dnes se bude její jméno skloňovat opakovaně. Vdova po nejslavnějším českém zpěvákovi totiž v úterý 20. prosince slaví kulaté 50. narozeniny. Gratulace se tak už nepochybně hrnou.
Lucie Vondráčková odpověděla na zásadní otázku, kdy odpověď chce znát spousta lidí. A především pak mužů, kteří v uplynulých týdnech zaznamenali, že populární herečka a zpěvačka se rozešla s posledním známým partnerem.
Babišova vláda, respektive strany tvořící současnou koalici se shodly na zrušení poplatků za Českou televizi a Český rozhlas. Podle ministra kultury Ota Klempíře (Motoristé) se teď bude hledat udržitelné a spravedlivé financování veřejnoprávních médií.