V Česku si i letos budeme připomínat jubilea známých osobností ze šoubyznysu. Hned v prvním ryze lednovém týdnu slaví kulaté narozeniny Václav Vydra. Právě dnes je mu 70 let. Jak ale známý herec prozradil, sám nic slavit nebude.
"Narozeniny slavit nebudu, není moc času, navíc odmala moc neslavím, takže na to nejsem zvyklý," řekl Vydra pro magazín Prima Ženy. Zároveň vysvětlil, že roli zřejmě hraje fakt, že se narodil na začátku ledna, tedy jen krátce po Vánocích.
"Je tak krátce po Vánocích, že jsme spíš slavili svátky, ale pak už nastoupila taková ta celková únava. Narozeniny se moc neslavily. To ale zažívá každý, kdo se narodil kolem Vánoc," poznamenal středeční oslavenec. Přiznal však, že z dětství by se zřejmě nějaké fotografie narozeninových oslav našly.
Lidé mohou Vydrovy narozeniny oslavit sledováním jeho hereckých výkonů na televizní obrazovce. Stanice FilmBox totiž informovala, že u příležitosti 70. narozenin postupně nabídne dnes od 20:00 filmy Tankový prapor, Motiv pro vraždu a Černí baroni, v nichž si herec zahrál.
Vydra je také už dlouhá léta tváří televize Prima, kde namlouvá doprovodný komentář k epizodám pořadu Prostřeno. Za běžných okolností mu sekunduje manželka Jana Boušková, která se však v poslední době potýká se zdravotními problémy. Dočasně ji tak nahradila Jana Paulová.
Vydra a Boušková se jinak dali dohromady v roce 1983, oba po jednom vážném předchozím vztahu. Boušková z něj potomka má, s kolegou Petrem Svojtkou se dočkala syna Jana, který však o tatínka tragicky přišel. Tehdejší člen souboru Národního divadla v květnu 1982 zemřel pod koly jedné z pražských tramvají. Vydra si první manželku našel rovněž mezi herečkami, ale svazek s Danou Homolovou neměl dlouhého trvání.
Hollywoodský herec Dwayne „The Rock“ Johnson splnil svůj slib z počátku roku a pronajal celé kino pro stovky britských školáků. Hvězda filmového plátna zajistila soukromé promítání nového hraného snímku Odvážná Vaiana pro dvě stě žáků ze základní školy St Gregory v sudburském Suffolku.
Ve věku 81 let zemřela ve čtvrtek v noci v Dublinu irská herečka Brenda Fricker, držitelka Oscara za film Moje levá noha, kterou filmoví diváci znají především jako ptačí dámu z komedie Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Její agent Phil Belfield v pátečním prohlášení potvrdil, že herečka skonala po období podlomeného zdraví. Uvedl, že svět je bez ní chudší a že si uchová místo v srdcích mnoha filmových i televizních fanoušků.
Britský osobní strážce Mason Haynes, který byl ve svém oboru vyhledávaným profesionálem a dlouhodobě dohlížel na bezpečnost nejznámějších světových celebrit, tragicky zahynul ve věku 52 let. K fatální dopravní nehodě došlo v britském hrabství Hampshire. Podle dostupných informací záchranné složky nalezly Haynese na místě neštěstí již bez známek života a přivolaný lékař mohl pouze konstatovat smrt. Celá událost je o to smutnější, že se odehrála pouhé dva dny před jeho 53. narozeninami.
Angelina Jolie plánuje zásadní životní krok a chystá se odstěhovat z Los Angeles. Toto rozhodnutí přichází poté, co její nejmladší děti, dvojčata Knox a Vivienne, oslavily osmnácté narozeniny a dokončily střední školu. Jelikož jsou již všichni její potomci plnoletí, jednapadesátiletá herečka se cítí připravená opustit Kalifornii, kde je vychovávala, a více objevovat svět.
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle zveřejnila na svých sociálních sítích nové prohlášení krátce poté, co se v britském sídle Highgrove soukromě setkala s králem Karlem III. a královnou Camillou. Schůzky se zúčastnil také její manžel princ Harry a jejich dvě děti, princ Archie a princezna Lilibet, pro které šlo o první setkání s panovníkem po čtyřech letech.
Britská hudební legenda Elton John údajně pociťuje značné rozhořčení vůči princi Harrymu, který jej měl požádat o finanční podporu. Tato žádost o peníze se měla odehrát těsně předtím, než minulý týden skupina žalobců utrpěla neúspěch u britského Nejvyššího soudu ve sporu s vydavatelstvím Associated Newspapers Ltd (ANL).
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle se vrací na televizní obrazovky jako hostující porotkyně v kulinářské show „MasterChef Australia“. Televizní stanice Network 10 potvrdila, že se Meghan objeví v epizodě, která se bude vysílat v neděli 26. července.
Bolek Polívka si nakonec ani letošní ročník karlovarského filmového festivalu, který vyvrcholil o víkendu, nenechal ujít. V souvislosti s ním se ale tentokrát nepsalo o hereckých výkonech. Řešila se jeho návštěva hotelového baru. Co k tomu řekl sám Polívka?
Pravidelným televizním divákům úspěšné show asi není nutné zdůrazňovat, jak náročná je StarDance. Jedním z účastníků podzimní řady bude Tomáš Matonoha, jenž neváhal a požádal o radu kolegyni, která se zúčastnila jedné z předchozích sérií.
Svět filmu se za desítky let značně proměnil, což zjevně vnímá i Zdena Studenková. Podle jejích slov ale rozhodně nejde o změnu k lepšímu. Kriticky se vyjádřila především o české kinematografii a našich herečkách. Čím jsme si to "zasloužili"?
Karlovarský festival má patřit především filmovým hvězdám, ale každoročně je také událostí, kterou si nenechávají ujít osobnosti českého šoubyznysu. Jinak tomu nebylo ani letos. A takový Felix Slováček teď má doma co vysvětlovat.
Monika Absolonová je už několik let nezadaná, což vede k domněnce, že o nápadníky nemá nouzi. Přesto se neví o tom, že by si někdo ukradl její srdce pro sebe. Sama zpěvačka nyní prozradila, jak to momentálně má s láskou.