Velikonoce začnou počasím, jaké jsme si nepřáli. Jak bude na Velký pátek?

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie. , foto: Roman Veselý / INCORP images
Marek Novotný 11. dubna 2025 10:36
Sdílej:

První konkrétnější předpověď pro letošní Velikonoce přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V tuto chvíli všechno nasvědčuje tomu, že začátek volna nepřinese počasí, jaké by si asi přála většina lidí. 

Velikonoce odstartují na den přesně za týden Velkým pátkem, kterým končí období, kam v tuto chvíli dohlédnou čeští meteorologové. A pro krajany nemají dobré zprávy, protože se ze čtvrtka na pátek očekává výrazný teplotní propad o osm stupňů. 

Přes střední Evropu totiž bude od západu postupovat studená fronta. Zatímco čtvrteční maxima se budou pohybovat kolem dvacítky a místy dosáhnou až 23 °C, o den později už rtuť teploměru vystoupá jen na hodnoty od 10 do 15 °C.

Meteorologové očekávají, že příští týden od středy do pátku bude zprvu oblačno až polojasno, později oblačno až zataženo. Přeháňky mají být nejprve ojedinělé, postupem času pravděpodobnost dešťových srážek vzroste. 

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Během období oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 °C, v pátek 10 až 15 °C.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Karel Šíp

Karel Šíp slaví osmdesátiny. Moderátor se dočkal dokumentu

Dnešek je dnem Karla Šípa. Právě na prvního června 2025 připadají jeho kulaté osmdesáté narozeniny. Jeden dárek rozbalil oslavenec i s televizními diváky už v sobotu večer. Česká televize, která vysílá jeho talk show Všechnopárty, totiž uvedla dokumentární film o známém moderátorovi. 

Světové celebrity
Sydney Sweeney

Sydney Sweeney opět budí emoce. Vyvolalo je její speciální mýdlo

Hollywoodská hvězda Sidney Sweeney opět rozčeřila vody showbyznysu – tentokrát ale doslova. Známá především díky rolím v seriálech Euforie a Příběh služebnice nyní přichází s produktem, který posouvá hranice osobního marketingu: limitovanou edicí mýdla údajně vyrobeného z její vlastní koupelové vody.

Zahraničí
Ilustrační fotografie.

Ruskem otřásla železniční tragédie. Vlak narazil do zříceného mostu

Tragická železniční nehoda se stala v noci ze soboty na neděli v ruské Brjanské oblasti u hranic s Ukrajinou. Nejméně sedm lidí zemřelo a další desítky cestujících se zranily, když vlak narazil do zříceného mostu. Není v tuto chvíli zcela jasné, co způsobilo pád konstrukce. 

Počasí
Bouřka, ilustrační fotografie.

Nedělní bouřky mohou být ještě nebezpečnější

Bouřky se s Českem ani zdaleka neloučí. Ty nedělní mohou být i velmi silné, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve výstraze, kterou vydal během soboty. Hrozí přívalové deště, silné nárazy větru a krupobití.