Je září, takže uplynuly dva roky od rozchodu Jaromíra Soukupa s Agátou Hanychovou. Dvojice od té doby vede spor ohledně péče o společnou dceru Rozárku. Kontroverzního podnikatele dost štve, že se několikrát dostal do křížku s policisty.
Soukup si na zájem policistů o svou osobu postěžoval v obsáhlém příspěvku na svém webu. Je to prý zhruba rok, co jej od práce sledovalo neoznačené policejní auto. Vše vyvrcholilo tím, že ho strážci zákona zastavili. "Když jsem z auta vystupoval, tak jsem zjistil, že jsem byl zastaven přímo vedle policejní dodávky, ze které vyskákala po zuby ozbrojená zásahová jednotka," uvedl.
Později byl prý poučen, že šlo o tzv. eskortní jednotku. Zastavili ho kvůli oznámení na linku 158, že je pod vlivem drog a převáží je. "Každý, kdo mě zná, ví, že jsem celoživotním odpůrcem drog a nikdy jsem ani nevyzkoušel jakoukoliv měkkou natož tvrdou drogu," sdělil podnikatel s tím, že nakonec byl propuštěn.
O několik měsíců později se prý u Soukupa doma zastavili tři policisté v civilu i se zásahovkou. "Bylo mi řečeno, že mi jdou odebrat pistoli, že dostali oznámení na 158, že jsem nebezpečný, jestli jim pistoli vydám. Řekl jsem, že jim ji vydám, že stačilo zavolat a já bych se u nich zastavil a pistoli jim dal," popsal a zdůraznil, že zbraň drží legálně a zakoupil ji v obchodě k tomu určeném.
Boháč tvrdí, že byl už také nejméně osmkrát kontrolován hlídkami. Když si jednou postěžoval, dozvěděl se, že "prý opět někdo volal na 158, že na Jižní spojce v Praze jel nebezpečně a jevil známky opilosti s dítětem v aute".
Soukup se prý obrátil se stížností i na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS), ale k ničemu to nevedlo. Ničeho pak nedosáhl, když se obrátil na policejní kontrolní orgány. "Přiznám, že nechci žít v policejním státě a nechci žít ve strachu z toho, co je za rohem a kdy si nějaký policajt něco na mě vymyslí," dodal.
Policisté se takových případů obávali a s ohledem na předpověď počasí před nimi varovali. Přesto v pátek vyjížděly záchranné složky v Praze k případu, kdy v autě navzdory obrovskému horku zůstaly dvě děti. Nezletilí nakonec skončili v péči přivolaných záchranářů.
V Karlových Varech se připravují na druhý ročník filmového festivalu bez Jiřího Bartošky, který vždy byl nejvýraznější osobností akce. V lázeňském městě na herce a festivalového prezidenta nezapomínají. Podle dostupných informací se chystá velká pocta.
Už dvě vlastní písně představila Charlotte Gottová fanouškům. Názor si na skladby mohli udělat i lidé z branže, včetně těch, kteří s nadanou dcerou Karla Gotta spolupracovali. Tak jsme se již například dozvěděli, co si myslí Richard Krajčo.
Česko vstoupilo do víkendu, jenž může být nejteplejším v historii. Nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) drobně územně upravuje dřívější varování před velmi či dokonce extrémně vysokými víkendovými teplotami, které mohou dosáhnout až 41 stupňů. Na některých místech se zároveň prodlužuje časová platnost varování až do pondělí. Nadále platná je i výstraha před požáry.
Agáta Hanychová je po úspěchu na podcastových cenách na koni, což dokazují její vyjádření k umístění, které podle svých slov nečekala. Překvapivého triumfu zároveň využila k dalším neadresným výpadům vůči někdejší kamarádce Ornelle Koktové. Znovu totiž dala najevo, že nelituje konce jejich společného projektu.
Česko sužuje vlna veder, ale Jiřina Bohdalová neměla problém vyrazit ve středu na křest nové knihy exprezidenta Miloše Zemana. Na akci prozradila, jak vlastně začínají taková přátelství mezi slavnými herci či umělci a vrcholnými politiky.
Britský král Karel III. splnil, co slíbil. Ve čtvrtek jako první panovník Spojeného království v historii zveřejnil daňové přiznání. Poddaní se tak dozvěděli, že monarcha odvádí do rozpočtu miliony liber. Informovala o tom BBC.
Britská královská rodina oficiálně potvrdila, že princ George na podzim letošního roku nastoupí na prestižní chlapeckou internátní školu Eton College. Budoucí král, který 22. července oslaví své třinácté narozeniny, tímto krokem ukončil dlouholeté spekulace o tom, kam ho jeho rodiče, princ William a princezna Kate, pošlou studovat.
Taylor Swift a Travis Kelce plánují v rámci své nadcházející svatby v Madison Square Garden hned dvě akce během několika dní. Podle informací listu New York Times odstartuje program ve čtvrtek 2. července komorní oslavou přímo v prostorách arény. Tohoto soukromého setkání by se mělo zúčastnit přibližně 100 nejbližích rodinných příslušníků a přátel.
Televizní hvězda Kourtney Kardashianová vyvolala mezi svými příznivci spekulace o tom, že by mohla čekat své páté dítě. Sedmačtyřicetiletá celebrita totiž na svém instagramovém účtu sdílela sérii fotografií zachycujících její momenty z letošního června.
Vévoda ze Sussexu se příští měsíc chystá po delší době navštívit Spojené království i se svou rodinou. Prince Harryho budou na cestě doprovázet jeho manželka Meghan Markle a obě děti, princ Archie a princezna Lilibet. Hlavním důvodem transatlantického letu z Ameriky je Harryho osobní účast na akci, která odstartuje přesné roční odpočítávání do zahájení her Invictus Games plánovaných na rok 2027.
Možné těhotenství Charlotte Štikové, mladší sestry influencerky Ornelly Koktové, už letos jednou bylo tématem. V dubnu se ale dospělo k závěru, že se spekulace nezakládá na pravdě. Tentokrát je všechno jinak.