Veronika Žilková chtěla být známá jinak, než ji dnes známe. Nesouvisí to přitom s povoláním herečky. Žilková na sebe prozradila, že si svého času přála jiné křestní jméno. Zohlednila to nějak, když vybírala jména pro své vlastní děti?
Veronika Žilková celkem pětkrát vybírala jméno svým potomkům. Ani jednou nezvolila některé z těch nejběžnějších českých jmen. Své děti pojmenovala Agáta, Cyril, Vincent, Kordula a Melichar. Bohužel, to posledně jmenované potkal smutný osud.
Podle herečky by si lidé měli při volbě jména uvědomovat, že dítě roste a samo musí později čelit nemístným poznámkám okolí ohledně jména. "I když i tohle se dá v dospělosti řešit. Přejmenování stojí pár set korun," poznamenala v předloňském rozhovoru pro novinky.cz.
Držitelka Českého lva uvedla, že nezná nikoho, komu by se jeho jméno vždy líbilo. "Ani já jsem nechtěla být Veronika," přiznala dcera respektovaného hudebního pedagoga a flétnisty Václava Žilky s tím, že se chtěla jmenovat Marie a její bratr Štěpán chtěl být zase Marek.
Dokonce i její dcera Kordula si jednou postěžovala. Herečka ale jména, která dala svým dětem, za netradiční nepovažuje. "Kordula je postava ve Strakonickém dudákovi. Tradiční česká jména jsou i Agáta, Cyril, Vincent, Melichar," dodala.
Jen jeden z potomků Žilkové se vydal nezištně v jejích stopách. Herectví se věnuje syn Vincent. Jeho starší bratr Cyril je veřejnosti nejméně známý. O největší pozornost si dlouhodobě říká influencerka Agáta. Nejmladší Kordula je stále ještě čerstvě plnoletá a teprve se uvidí, co bude v životě dělat.
Motoristé i nadále počítají s vládním angažmá poslance Filipa Turka. Potvrdil to jeho kolega Boris Šťastný v sobotním vysílání televize Nova. Strana s Turkem počítá do čela ministerstva životního prostředí, v pondělí ale k jeho jmenování členem vlády nedojde.
Právě dnes se měl Jaromír Soukup opět představit jako zápasník. Pro galavečer v Bratislavě se připravoval jeho duel s Michalem Vančurou. Ten se ale ani na druhý pokus neuskuteční. Potvrdila to pořádající organizace Fight Night Challenge.
Změny se chystají ve zpravodajství České televize. Nejprve unikly informace o konci jedné z moderátorek v hlavní zpravodajské relaci. Do Událostí má ale zamířit nová posila. Jde o novinářku, kterou diváci znají z jiných pořadů.
Dva roky letos uplynuly od smrti legendárního Vaša Patejdla, jenž byl nedílnou součástí úspěchu slavné slovenské skupiny Elán. Zůstala po něm vdova, ale i potomci, přičemž vztahy mezi některými členy rodiny nejsou vůbec ideální. Dokonce se zpochybňuje poslední vůle zesnulého muzikanta.
Česko bylo již na začátku probíhajícího týdne na prahu chřipkové epidemie. Je tak velice pravděpodobné, že epidemie vypukne ještě před Vánocemi. Odborníci v té souvislosti apelují na lidi, aby ještě zvážili podstoupení očkování.
Baby boom v českém šoubyznyse má pokračovat i v následujících dnech, respektive týdnech. Druhého společného potomka totiž čekají David Gránský a jeho manželka Nikola. Oblíbený herec prozradil, proč je tentokrát nervózní.
První dny jako čtyřicátník má za sebou Roman Červenka, který opět všem dokázal, že věk je jenom číslo. Hned v prvním zápase po středečních 40. narozeninách dal totiž gól. Sám se tak obdaroval tím nejlepším možným způsobem. Mysleli na něj ale i spoluhráči z reprezentace.
Evropa 2 se s Patrikem Hezuckým loučila v pátečním vysílání od brzkých ranních hodin. Její zaměstnanci ale demonstrovali jednotu v těžkých chvílích i během krátké cesty z pracoviště do strašnického krematoria, kde se od 14:30 konalo poslední rozloučení.
Třetím dnem pokračuje ve Zlínském kraji pátrání po pohřešovaném dvanáctiletém chlapci, který se ve čtvrtek ztratil cestou do školy. Policie žádá o pomoc veřejnost.
Už přes týden trvá situace, kdy se otřásá země na západě Čech. Podle odborníků došlo k více než deseti otřesům o síle přes dva stupně. Zatím nejsilnější zemětřesení proběhlo během minulého víkendu.
Zdá se, že vztahy mezi králem Karlem III. a jeho mladším synem, princem Harrym, se pomalu lepší. Po nedávném jednání ohledně Harryho ochrany pro případný návrat do Spojeného království je usmíření čím dál pravděpodobnější.
Clare Waight Keller, designérka, která stojí za svatebními šaty Meghan Markleové, vyjádřila svůj názor na vývoj šatníku vévodkyně ze Sussexu. V novém rozhovoru pro The Telegraph uvedla, že se Meghanin vzhled „velmi vyvinul“ k tomu, co je k vidění dnes.