I víkendové počasí bude připomínat spíš podzim, ačkoliv od prosince probíhá meteorologická zima. Přes Česko sice v noci ze soboty na neděli přejde studená fronta, ale ochlazením se neprojeví. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Do Česka má i o víkendu kolem tlakové výše nad střední a jihovýchodní Evropou proudit teplý vzduch od jihozápadu. V noci ze soboty na neděli tuto situaci krátce naruší od severozápadu rozpadající se studená fronta.
Teplotní rekordy, které padaly během pracovního týdne, se opakovat nebudou. Nejtepleji bude v sobotu na místech se slunečným počasím. Odpolední maxima vyšplhají až na 8 °C. V noci mohou teploty mírně klesnout pod nulu, konkrétně na -1 °C.
Předpověď na sobotu:
Zataženo nízkou oblačnosti, místy, během dne ojediněle mlhy, v noci a ráno výjimečně i mrznoucí. Ojediněle mrholení. Na horách a ve Slezsku, jinde jen ojediněle jasno až polojasno. Večer od severozápadu přibývání frontální oblačnosti a později na severozápadě a severu ojediněle slabý déšť. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C, při slunečném počasí až 8 °C. Slabý proměnlivý nebo vítr z jižních směrů do 4 m/s.
Předpověď na neděli:
Zataženo až oblačno, ojediněle i polojasno. Zpočátku na severovýchodě ojediněle slabý déšť. Místy, během dne ojediněle mlhy, v noci a ráno výjimečně i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý vítr ze západních směrů do 4 m/s.
Leoš Mareš je už dlouhá léta velmi výraznou osobností českého šoubyznysu. Úspěch má nejen v rádiu, ale také v televizi. Jedna z tuzemských stanic ho podle nejnovějších informací přesvědčila k velkolepému comebacku. Mareš prozradil, na co se připravuje.
Česko si v úvodu týdne připomnělo výročí smrti jedné z nejvýstřednějších osobností zdejšího šoubyznysu. Postaral se o to někdejší řeporyjský starosta Pavel Novotný. Řeč je o zpěvákovi Danielu Nekonečném.
Na StarDance, která se na podzim po loňské pauze vrátí na televizní obrazovky, se kromě věrných diváků připravuje i Marek Eben. Oblíbený moderátor je součástí show od samého začátku. Lidé by si tak mohli myslet, že už ji bere jako rutinu. Eben ale naznačil, že to tak úplně není.
Kriminalisté se od nočních hodin zabývají případem vraždy na ubytovně v jihočeských Prachaticích. Podezřelým v případu je cizinec, útočit měl nožem. Okolnosti tragické události jsou předmětem vyšetřování.
Jméno Zdeňka Svěráka je v těchto dnech hodně skloňované. Legendární umělec, který oslaví během probíhajícího týdne kulaté 90. narozeniny, už v sobotu promluvil na demonstraci na pražské Letné. Zřejmě i do něj si rýpl jeden z výrazných politiků současné vládní koalice.
Vémolově manželce Lele občas opravdu není co závidět. Kolem zápasníka se toho v poslední době semlelo poměrně dost. Je navíc jasné, že štvanice na Karlose ještě bude pokračovat. Proto si jeho žena váží každé chvíle, kdy si může odpočinout.
Tuzemští i zahraniční meteorologové upozorňují na ochlazení, které v nadcházejících dnech nastane na evropském kontinentu. Podle expertů z ciziny se máme připravit na to, že chladno bude až do Velikonoc.
Jeremy Clarkson, známý bouřlivák a bývalá hvězda pořadu Top Gear, se v posledních letech našel v roli farmáře na svém pozemku v Oxfordshire. Ačkoliv se mu na jeho farmě Diddly Squat, kterou proslavil seriál na platformě Amazon Prime, daří krotit traktory i hospodářská zvířata, v kuchyni narazil na nečekaného soupeře. Pětašedesátiletý moderátor se otevřeně přiznal, že domácí práce a vaření jsou pro něj obrovským bojem, který možná přesahuje jeho schopnosti.
Herec Bradley Riches, hvězda seriálu Emmerdale, se v otevřeném rozhovoru svěřil se svými pocity ohledně blízkého přátelství se Sharon Osbourne. Čtyřiadvacetiletý herec a bývalá porotkyně X Factoru se sblížili během společného účinkování v reality show Celebrity Big Brother v roce 2024. Bradley nyní vyzdvihl neuvěřitelnou sílu, kterou Sharon a její dcera Kelly prokázaly po loňské smrti legendárního rockera Ozzyho Osbourna.
Bývalá detektivka Ruby Wolff, která se před třiadvaceti lety podílela na razii v sídle Neverland, se nedávno vrátila na místo činu. Návrat na ranč Michaela Jacksona v Kalifornii pro ni byl hluboce emocionálním zážitkem. Když u brány spatřila dětskou kresbu vyrytou do zdi, neubránila se slzám a připomněla, že nevinnost dítěte je to nejcennější, na co se v tomto kontroverzním případě často zapomínalo.
Britské princezny Beatrice a Eugenie se podle královských expertů ocitly v dosud největší izolaci. Dcery Andrewa Mountbattena-Windsora a Sarah Ferguson doplatily na neutuchající skandály svých rodičů spojené s kauzou Jeffreyho Epsteina. V královské rodině jim údajně zbyl už jen jediný vlivný spojenec, který je ochoten se za ně postavit – jejich strýc, král Karel III.
Po smrti Karla Gotta poutaly pozornost nejméně tři ženy s příjmením Gottová. V poslední době už to ale není taková sláva. Zejména zpěvákova nejstarší dcera Dominika, která nežije v Česku, na sebe v poslední době přestala upozorňovat. Co se děje?