Herečka Vilma Cibulková (61) se ocitla v nepříjemné situaci, když byla na Slovensku odsouzena k dvouměsíční podmínce a pokutě ve výši 75 000 korun za řízení pod vlivem alkoholu. Policie podle jejích slov stanovila výši pokuty na základě jejího příjmu.
Incident se odehrál krátce před Vánoci, kdy byla Cibulková na Slovensku zadržena a strávila dva dny v cele předběžného zadržení. Podle jejích slov probíhaly výslechy až v nočních hodinách. „Při nočním procesu, kdy jsem byla vyslýchána po čtvrté hodině ráno, ze mě jenom vymáčkli, kolik beru měsíčně. To potřebovali vědět. A podle toho se pohybovala sankce,“ uvedla herečka pro deník Blesk.
Zpočátku herečka označovala rozhodnutí soudu za spravedlivé a uváděla, že sankce přebírá s plnou zodpovědností. „Vzdala jsem se odvolání, rozhodnutí je v právní moci,“ prohlásila. Později však změnila názor a kritizovala postup slovenské policie. „Veškeré jejich pochybení jsem přetáhla na sebe, proto jsem zaplatila tolik,“ dodala.
Cibulkovou zastavila trnavská policie nad ránem, kdy dechová zkouška odhalila přítomnost dvou promile alkoholu v krvi. Podle jejích slov se v té době pohybovala pouze v areálu nemocnice v Trnavě a nikomu neublížila. „Pohybovala jsem se pouze v areálu nemocnice. Nikomu jsem neublížila,“ hájila se herečka, která nyní čelí tříletému zákazu řízení na Slovensku.
Cibulková uvedla, že se celá situace odehrála před oddělením geriatrie, kam dorazila na žádost rodiny, aby doprovodila blízkou osobu na její poslední cestě. K otázce týkající se množství alkoholu v krvi však odkazuje na soudní spis. „Ostatní údaje jsou zaneseny v soudním spise,“ dodala.
Vilma Cibulková se v minulosti netajila svým bojem se závislostí na alkoholu, kvůli níž podstoupila léčbu v pražských Bohnicích. Přestože tvrdí, že v této situaci nikoho neohrozila, incident znovu otevřel otázky spojené s jejími osobními problémy.
Jako maminka má Agáta Hanychová největší trápení s nejmladší dcerou Rozárkou. Dlouho totiž vedla spory ohledně rozdělení péče o holčičku s jejím otcem Jaromírem Soukupem. Nyní se ale odehrálo úplně jiné drama. Rozárka totiž musela k lékaři.
Německý parlament schválil zavedení dobrovolné vojenské služby ve snaze posílit národní bezpečnost v reakci na ruskou agresi proti Ukrajině. Podle BBC jde o zásadní změnu v přístupu Berlína k armádě, která by se podle kancléře Friedricha Merze měla stát nejsilnějším konvenčním vojskem v Evropě.
Česko v pátek večer zasáhla smutná zpráva. Ve věku 55 let zemřel populární moderátor Patrik Hezucký, jehož proslavily roky úspěšného vysílání ranní show na Evropě 2, na kterém se podílel s kolegou Leošem Marešem. Hezucký strávil poslední dny v benešovské nemocnici, kde bojoval s blíže nespecifikovanou vážnou nemocí.
V uplynulém měsíci se vzpomínalo na Helenu Zeťovou, od jejíž nečekané a tragické smrti uplyne v prosinci rok. Na 7. listopadu totiž připadaly její nedožité 45. narozeniny. I při této příležitosti došlo k úpravě pietního místa.
Nepříjemná atmosféra v posledních dnech zavládla kolem porodnice v Litoměřicích, kde došlo k úmrtí dvou novorozenců. Další dvě děti se podařilo resuscitovat. Případem se začala zabývat policie.
Dosud o zdravotním stavu Patrika Hezuckého mluvili zejména jeho kamarádi a kolegové, například Leoš Mareš či Miloš Pokorný. Až ve čtvrtek se rozhodla promluvit i moderátorova manželka Nikola, která prozradila, jak na tom její muž je.
Nebezpečné projevy zimního počasí se vrací do Česka. Od pátečního večera do sobotního rána hrozí náledí. Tvořit se bude zejména v Čechách, vyplývá z nové výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i v prosinci. Na svědomí to má Michaela Ochotská, která je čerstvě dvojnásobnou maminkou. Na sociální síti už se pochlubila prvními fotografiemi dcery a prozradila i neobvyklé jméno miminka.
Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí.
Leoš Mareš je v posledních dnech ostře sledovanou osobou, u které je patrné, jak důležití jsou v jeho životě někteří lidé. Dokonce i fanoušci jdou v aktuální situaci stranou. Mareš totiž oznámil, že odkládá koncert, který měl proběhnout o nadcházejícím víkendu.
Princ Harry, vévoda ze Sussexu, si neodpustil politické narážky během svého nečekaného vystoupení v pořadu The Late Show with Stephen Colbert. Během vánočního skeče si s chutí rýpnul do americké posedlosti královskou rodinou a prezidenta Donalda Trumpa, přičemž hravě zmínil i právní spor mezi Trumpem a televizní sítí CBS.
Kelly Osbourne se svěřila se svými pocity ohledně ztráty otce, legendárního frontmana kapely Black Sabbath Ozzyho Osbourna, v den, kdy by oslavil 77. narozeniny. Ozzy Osbourne zemřel letos v červenci po srdečním záchvatu. Přežila ho manželka Sharon, syn Jack (který se aktuálně účastní reality show I'm A Celeb) a dcera Kelly.