Karel Gott si přál být stále mlád, nicméně před více než pěti lety, konkrétně v říjnu 2019, ve věku 80 let zemřel. Jde samozřejmě o narážku na slavnou coververzi písně Forever Young od německé skupiny Alphaville, která byla i v repertoáru nejslavnějšího českého zpěváka.
Českým textem skladbu opatřil Eduard Krečmar a úspěch pak měla i u českých posluchačů. Zvlášť když ji zpíval dlouhodobě nejpopulárnější český zpěvák. Gott se pochopitelně s autory velkého hitu znal. A měl jedno velké privilegium.
S písní Být stále mlád si prý mohl dělat, co chtěl. "Bývám velmi přísný, co se změn textů týče, ale Karlovi jsem věřil. Když jsem slyšel, jak chce tu věc pojmout, bylo to myslím u příležitosti jeho 70. narozenin, okamžitě jsem souhlasil. Protože on měl Forever Young a vůbec naše songy opravdu rád," sdělil zpěvák Marian Gold v rozhovoru pro Óčko.
Oba interpreti slavného hitu se znali. "Několikrát jsme se potkali, bylo mezi námi pevné pouto. Měl jsem ho moc rád jako umělce, ale především jako člověka. Byla to úžasná osobnost," dodal Gold.
I letos chystají pozůstalí po Karlu Gottovi velké věci. Vdova Ivana se chystá fanouškům zpřístupnit rodinnou vilu na Bertramce, kterou s rodinou opustila, aby do ní mohli příznivci jejího manžela.
Hollywoodský herec Nicolas Cage po více než třech desetiletích poprvé promluvil o svém krátkém románku se Sarah Jessicou Parker. Stalo se tak jen několik hodin poté, co herečka v nedělním pořadu „Watch What Happens Live With Andy Cohen“ potvrdila, že s Cageem skutečně randila.
Zdroje blízké britské královské rodině tvrdí, že princ Harry a jeho manželka Meghan Markle usilují o smíření s nemocným králem Karlem III., než bude pozdě. Spekulace posílila tajná schůzka vysoce postavených pracovníků páru s hlavním komunikačním poradcem krále, která se odehrála minulý týden v Londýně.
Americká zpěvačka Beyoncé utrpěla značnou ztrátu poté, co z pronajatého vozu v Atlantě byly odcizeny cenné materiály včetně nevydané hudby. K incidentu došlo 8. července, pouhé dva dny před jejím prvním vystoupením v rámci čtyřdenní zastávky Cowboy Carter Tour v tomto městě. Podle policejních záznamů obsahovaly ukradené předměty nejen nové skladby, ale také citlivé informace o plánovaných vystoupeních.
Herec Orlando Bloom se v neděli ukázal na závěrečném dni tenisového turnaje ve Wimbledonu, kde dorazil bez doprovodu – jen krátce poté, co si užil italskou dovolenou se svou bývalou snoubenkou Katy Perry a jejich čtyřletou dcerou Daisy.
Agáta Hanychová se vrací do "kruté" české reality. V pondělí se naposledy rozloučila s Bali, kde v posledních dnech trávila s manželem Mirkem Dopitou dovolenou. A evidentně nabrala v Indonésii nové síly.
Nový problém vyvstal v případu zesnulé horolezkyně Kláry Kolouchové. Ačkoliv panuje přesvědčení, že je Češka po smrti, zatím nebyla prohlášena za mrtvou. To klidně může trvat několik let, upozorňují experti.
Čekal, až skončí letošní ročník karlovarského filmového festivalu. Známý herec Lukáš Langmajer, mladší bratr Jiřího Langmajera, v sobotu na sociální síti oznámil rozchod s manželkou Lucií.
Z utonutí muže ve středočeském Ohrobci se stalo téma pro celé Česko, když se ukázalo, že o život tam přišel protagonista vítězného filmu z letošního karlovarského festivalu. Jak prožil František Klišík poslední dny svého života?
Léto je letos v Česku z pohledu počasí poměrně nevyzpytatelné. Tropická epizoda přišla hned na začátku prázdnin, ale zatím to úplně nevypadá, že by se měla opakovat. Naznačují to informace z aktuálního měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Bude to v říjnu šest let, co Karel Gott odešel na věčnost, ale fanoušci na svého favorita nezapomínají. V den jeho nedožitých 86. narozenin se to opět potvrdilo. Místo posledního odpočinku nejslavnějšího českého zpěváka na pražských Malvazinkách zasypaly květiny a dárky.
Největší pozornost si samozřejmě zaslouží sportovní výkony, ale i letos na Wimbledonu hodně zaujala princezna Kate, která jako patronka areálu, kde se nejslavnější grandslam hraje, nemohla chybět na obou finále.
Slzy se v sobotu večer objevily ve tváři vdovy Andrey Bartoškové, když se mluvilo o jejím zesnulém manželovi, který se již letošního 59. ročníku karlovarského filmového festivalu nedožil. Spustily se poté, co promluvil Marek Eben.