V Česku od letošního roku mohou osoby stejného pohlaví uzavírat partnerství za nových podmínek, které už není označováno jako registrované. Této možnosti využil herec Daniel Krejčík, jenž v minulosti tvořil pár s Matějem Stropnickým. Vzal si ale současného partnera Jiřího Vymětala, který je ředitelem školy.
Krejčík o obřadu, který proběhl již 8. srpna, informoval v pondělí na instagramovém profilu. "Vzali jsme se. Ve 13:13 jsme si řekli 'ano'. Já a Jířa. Na poli u božích muk, s výhledem na Svatý kopeček. Jen my. A ti nejbližší," popsal scenérii svým fanouškům a podotkl, že svatba nebyla pompézní.
"Přijeli jsme na kole. Oddávalo nás ticho, příroda, paní matrikářka a místostarostka. Hosty dělali zajíci. A naštěstí nikde nejel žádný kombajn," uvedl herec, jehož svědkyní byla herecká kolegyně Jitka Schneiderová. Byla prý u začátku lásky partnerského páru.
"Jirka měl na sobě hanácký kroj, starý přes sto let. Byl nádherný, je to nejkrásnější šohaj ve vesmíru. Já měl na sobě jeho oči. A to mi stačilo, abych si taky připadal nejkrásnější," sdělil Krejčík.
Prozradil také, že při cestě k oltáři zněla písnička zesnulé Anny Slováčkové. "Slíbila mi to, když jsme se viděli naposledy. Že nám zazpívá na svatbě. A slib splnila. Byla tam. A já si uvědomil, že některý věci jsou fakt silnější než smrt. Že láska se dá slyšet, i když už není vidět," podotkl.
"Slíbili jsme si navždy. Protože když to člověk ví hned, není co odkládat. První pohled byl odpověď. A nebyla jen moje – byl to pohled, který se setkal. Jířa věděl stejně jako já. A v tu chvíli začal příběh, který už nikdy nepůjde vymazat. Když nás paní oddávající prohlásila za manžele, dali jsme si (nevím proč) placáka. Asi že budeme vždycky parťáci. A pak nejkrásnější pusu. Asi že se budeme navždycky milovat," svěřil se Krejčík.
Odhalil, že nyní se jmenuje Daniel Vymětal Krejčík, protože dvojice přijala jedno společné příjmení. "Láska přišla prvním pohledem. A od té chvíle jsme doma. Jeden v druhém. Protože náš domov má střechu v objetí. Co nikdy nepustí. Byla to nejkrásnější svatba, na který jsem kdy byl. A nejkrásnější den celýho mýho života. Amen," dodal herec.
Král Karel III. poprvé přímo zasáhl do kauzy spojené s Jeffrey Epsteinem a vyjádřil připravenost podpořit policii při prověřování obvinění vznesených proti Andrewu Mountbatten-Windsorovi.
Princ a princezna z Walesu vydali své první veřejné prohlášení k aktuálním odhalením v kauze Jeffreyho Epsteina. Prostřednictvím mluvčího Kensingtonského paláce vzkázali, že jsou „hluboce znepokojeni“ novými informacemi, které se objevily v dokumentech zveřejněných v USA. Ve svém vyjádření zdůraznili, že jejich pozornost a myšlenky zůstávají zaměřeny především na oběti těchto činů.
Britská policie v současné době prověřuje podezření, že Andrew Mountbatten-Windsor předával důvěrné informace ze své role vládního obchodního zmocněnce odsouzenému agresorovi Jeffreymu Epsteinovi. Podle dokumentů, které začátkem měsíce zveřejnilo americké ministerstvo spravedlnosti, měl přeposílat oficiální zprávy o zahraničních cestách do Singapuru, Hongkongu či Vietnamu z let 2010 a 2011. Mluvčí policie v Thames Valley potvrdil přijetí podnětu a uvedl, že informace jsou vyhodnocovány standardním postupem.
Nadace Invictus Games, jejímž zakladatelem je princ Harry, oznámila významnou personální posilu. Do správní rady nadace nastoupila Nana Fifieldová, která zastává pozici technologické ředitelky v Amazon Prime Video. Tento nečekaný krok vzbudil pozornost zejména proto, že Amazon je přímým konkurentem streamovací platformy Netflix, se kterou Harry a jeho manželka Meghan spolupracují od roku 2020.
V Česku se již nějaký čas otepluje, přestože slunečních paprsků si lidé moc neužívají. To by se alespoň na některých místech mohlo změnit v úterý, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Zároveň porostou i teploty.
Šest uskupení by se momentálně dostalo do Poslanecké sněmovny, jasným vítězem by bylo vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi. Samostatně by neuspěly opoziční strany KDU-ČSL a TOP 09.
V Česku se televizní diváci těší na další řadu StarDance, jejíž nedílnou součástí je jako porotce v posledních řadách i Richard Genzer. Nyní dostal laso ze Slovenska, kde se lidé chystají na novou sérii show Let's Dance.
V Česku se od začátku roku koná tzv. zbraňová amnestie, která přináší i kuriózní momenty. Jeden takový se stal v Praze, kde žena přinesla na policejní služebnu protitankovou střelu. Policie toho využila, aby upozornila občany, jak se má s takovým arzenálem manipulovat.
Česko získalo na olympijských hrách třetí zlato v paralelním obřím slalomu na snowboardu v řadě. Po dvou triumfech Ester Ledecké navázala vítězstvím Zuzana Maděrová. Ledecká přitom nechyběla na startu a ovládla kvalifikaci. Jak moc chtěla znovu vyhrát, to ukázaly rozhovory po závodě.
Slovenská média během probíhajícího únorového víkendu hodně skloňují jméno Maroše Kramára. Úplně to přitom není jeho vina. Řeší se však dopravní nehoda, při které měl za volantem sedět jeho syn. Teenager ale není dospělý, zároveň prý byl pod vlivem alkoholu.
V Česku se bude během probíhajícího únorového týdne oteplovat. Teploty mohou vyšplhat až na 11 stupňů nad nulou, než o nadcházejícím víkendu dojde k ochlazení. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Českým šoubyznysem otřásl v tomto týdnu jeden nečekaný rozchod. Sbohem si dali Jitka Boho a Lukáš Langmajer, jejichž nečekaná lovestory byla velkým tématem loňského roku. Modelka se nyní poprvé obsáhleji vyjádřila k okolnostem konce vztahu.