Britský královský pár se v nadcházejících týdnech stáhne z veřejného života. Princ William a princezna Kate se po velmi nabitém období rozhodli zvolnit pracovní tempo a omezit své oficiální povinnosti na minimum. Důvod je prostý a čistě rodinný – jejich tři děti, dvanáctiletý George, desetiletá Charlotte a sedmiletý Louis, mají velikonoční prázdniny.
Sourozenecké trio navštěvuje školu Lambrook poblíž jejich domova ve Windsoru, kde vyučování skončilo v pátek. Do lavic se královští potomci vrátí až po 20. dubnu. Manželé jsou známí tím, že se snaží svůj kalendář přizpůsobit školnímu rozvrhu svých dětí, aby s nimi mohli trávit co nejvíce času jako běžná rodina.
Zatím není jasné, zda se rodina letos zúčastní tradiční velikonoční bohoslužby spolu se zbytkem královského příbuzenstva. Přestože se v minulosti těchto setkání pravidelně účastnili a brali s sebou i děti, poslední dva roky tuto tradici vynechali. Často totiž během volna vyrážejí do svého venkovského sídla Anmer Hall v Norfolku nebo do zahraničí. Vloni si například užívali společné lyžování ve francouzských Alpách.
Právě pobyt v přírodě a na venkově patří k nejoblíbenějším aktivitám celé rodiny. Princezna Kate se dříve svěřila, že nejšťastnější je tehdy, když jsou všichni venku a děti jsou pořádně „umaštěné a špinavé“ od hraní. Tento civilní přístup k výchově, který vychází z jejího nearistokratického původu, vnáší do života budoucích dědiců trůnu vítanou stabilitu a normálnost.
Velikonoce u Walesových se samozřejmě neobejdou bez sladkostí. Princ William v minulosti prozradil, že se u nich doma během svátků jí hodně čokolády a děti si užívají tradiční hledání vajíček. Kate s úsměvem dodala, že největším jedlíkem čokoládových dobrot bývá právě sám William.
Rozhodnutí upřednostnit rodinu před protokolem potvrzuje moderní směr, kterým se pár vydal. Podle zdrojů z paláce jsou děti díky tomuto přístupu velmi spokojené a vyrovnané. William si prý nesmírně váží toho, jaké zázemí Kate pro jejich rodinu vytváří, a plně ji v jejím stylu výchovy podporuje.
Jiřina Bohdalová zažívá především v souvislosti s 95. narozeninami opravdu náročný květen. Není proto divu, že nedostála některým závazkům. V sobotu se například legendární herečka omluvila z pražského knižního veletrhu. Co k tomu řekla?
Jsme sice v polovině května, ale jeho součástí je každoročně takzvaný týden ledových mužů. Ochlazení se dostavilo i letos, na horách ho doprovodilo sněžení. Na hřebenech se sníh udržel i několik dní, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Češi si po dvou zápasech letošního mistrovství světa představovali lepší bilanci. Proti dvěma outsiderům vybojovali na úvod skupinové fáze jen jednu výhru. Příští zápas navíc kvalitu národního týmu prověří zatím nejvíce.
Vilma Cibulková v posledních měsících vystrašila mnoho lidí, ať už kolegů a kamarádů nebo fanoušků. Navíc se opět odmlčela, takže se pořádně nevědělo, jak na tom je. Nyní se ale konečně podařilo se známou herečkou spojit.
Policie oznámila v neděli dopoledne skvělou zprávu. Expertům se podařilo zachránit lebku svaté Zdislavy, kterou obviněný muž po úterní krádeži z kostela v Jablonném v Podještědí zalil do betonu. Vzácnou relikvii teď čekají restaurátorské práce.
Agáta Hanychová a Jaromír Soukup už si snad ani nemohou přijít na jména. Justiční válka bývalých partnerů má už brzy pokračovat dalším sporem, potvrdila dcera herečky Veroniky Žilkové. Přiznala také strach o dceru.
Novela zákona, která počítá se zrušením poplatků za Českou televizi a Český rozhlas, prošla připomínkovým řízením. Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) se nyní bude muset vypořádat s množstvím připomínek, výhrad a dalších návrhů.
Ondřej Brzobohatý a jeho manželka Daniela (za svobodna Písařovicová) v uplynulých dnech učinili přítrž spekulacím a oznámili odloučení. Už se ale rozjíždějí nové spekulace o tom, zdali za rozpadem jejich manželství není třetí osoba.
Velkou Británií otřásla tragédie, která zasáhla i krále Karla III. Na jezdecké show v pátek tragicky zahynul voják, když spadl z koně. Panovník se hodlá spojit s jeho rodinou, aby jejím členům vyjádřil upřímnou soustrast.
V Česku je probíhající víkend deštivý. Dokonce panovaly obavy z vydatných srážek v části země. Příští květnový víkend přinese docela jiné počasí, vyplývá z aktuálního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Na čerstvě pětadevadesátileté Jiřině Bohdalové se podepisuje náročný květnový program. Z Prahy se vytratila už po narozeninové oslavě a do města nevyrazí ani dnes, i když se měla objevit na jedné akci. Proč se slavná herečka nedostaví na místo určení?
I nadále se v dalším průběhu víkendu očekává deštivé počasí, ale srážek nakonec místy nebude tolik, kolik se očekávalo. Meteorologové proto v sobotu odpoledne zrušili výstrahu před vydatným deštěm v Beskydech.