V pondělí došlo k rozsáhlému výpadku sociální sítě X, dříve známé jako Twitter, který postihl uživatele po celém světě, včetně České republiky. Uživatelé hlásili problémy s načítáním obsahu a chybová hlášení při přístupu na platformu. Podle údajů z webu DownDetector zaznamenalo kolem 10:00 SEČ výpadek přibližně 40 tisíc uživatelů.
Majitel sítě X, Elon Musk, na svém profilu uvedl, že platforma čelí masivnímu kybernetickému útoku. Podle jeho slov za útokem stojí buď velká koordinovaná skupina, nebo dokonce nějaká země, informuje server Variety.
Tato prohlášení vyvolala obavy ohledně bezpečnosti a odolnosti sociálních médií vůči takovýmto hrozbám. Výpadky začaly v ranních hodinách, kdy uživatelé po celém světě hlásili problémy s přístupem na své účty. Situace se postupně zhoršovala, což vedlo k nárůstu stížností a spekulací o možných příčinách.
Muskovo prohlášení o kybernetickém útoku naznačuje, že šlo o dobře organizovanou akci s cílem destabilizovat jednu z největších sociálních platforem na světě.
Tento incident poukazuje na rostoucí hrozbu kybernetických útoků na globální komunikační sítě. Odborníci varují, že podobné útoky mohou mít dalekosáhlé důsledky nejen pro samotné platformy, ale i pro jejich uživatele a celkovou důvěru v digitální komunikaci. Společnost X nyní pracuje na obnovení plné funkčnosti sítě a posílení bezpečnostních opatření, aby se podobným incidentům v budoucnu zabránilo.
Letošní babyboom v českém šoubyznyse nebere konce. Den před Silvestrem se radostnou novinkou z osobního života pochlubila modelka Natálie Kočendová. Na svět přivedla malého a zdravého chlapečka.
Sníh, vítr, závěje. Nebezpečí trvá i podle nejnovější výstrahy, kterou meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zveřejnili ve středu kolem poledne. Varování ale doznalo jistých změn.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prozradil, že Kyjev již na úvodní dny roku 2026 naplánoval dvě jednání se svými spojenci. Ukrajina tak chce navázat na nedělní rozhovory Zelenského s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
Zadržený zápasník Karlos Vémola se podle nejnovějších informací dočkal jisté úlevy. V úterý se konečně podrobil lékařskému zákroku, který se původně chystal absolvovat v den, kdy jej policie zadržela.
Oslava příchodu nového roku znamená tradiční menší zájem o cestování. Provoz na železnici se proto utlumí už ve večerních hodinách. Sváteční klid na železnici se však během Nového roku rychle změní a odpoledne se již očekává ve vlacích rušno. České dráhy jsou připraveny posílit vlaky na nejvíce vytížených dálkových linkách a doporučují zákazníkům rezervaci míst.
Počasí v Česku se až do prvního lednového víkendu neobejde bez výstrah. Varování meteorologů začne platit během silvestrovského dopoledne. Dnes a v dalších dvou dnech hrozí vydatné sněžení, sněhové jazyky či závěje i silný vítr.
Rok s letopočtem 2025 se nezadržitelně blíží ke konci, přičemž i on přinesl svatby hvězdných párů ze šoubyznysu. Nyní se zdá být na obzoru první veselka slavných osobností v příštím roce.
Americký prezident Donald Trump doufá, že brzy začne druhá fáze mírového plánu pro Pásmo Gazy. Šéf Bílého domu zároveň varoval Hamás před odplatou, pokud se hnutí rychle neodzbrojí. Trump se zároveň zastal Izraele a jeho politického lídra Benjamina Netanjahua.
Rodinou europoslankyně Kateřiny Konečné (KSČM) otřásla po Vánocích smutná událost. Politička v pondělí oznámila, že zemřel její otec Karel Konečný, někdejší komunistický funkcionář za minulého režimu. Bylo mu 77 let.
V plném proudu je předposlední den kalendářního roku 2025 a v řadě domácností vrcholí přípravy na Silvestra. Pokud je odkládáte na poslední chvíli, měli byste vědět, jak budou ve středu otevřené obchody. Provozní doba bude oproti běžnému pracovnímu dni odlišná.
Lele Vémola není v závěru letošního roku co závidět. Vánoce oslavila s dětmi sama, protože její manžel Karlos Vémola skončil v rukou policistů. To ale Slovenka samozřejmě svým ratolestem říci nemohla. Jak vysvětlila absenci tatínka při rozdávání dárků?
Dalších až 15 centimetrů sněhu může ve středu a ve čtvrtek napadnout v Česku, upozornili meteorologové. Varovali také před sněhovými jazyky či závějemi a silným větrem. V nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.