Slovenský prezident Peter Pellegrini v sobotu uvedl, že zná aktuální místo pobytu premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Pellegrini potvrdil, že předseda vlády je na dovolené. Odmítl však prozradit, kde přesně se Fico nachází.
"Prezident byl informován o délce dovolené i místě pobytu předsedy vlády," odpovědělo tiskové oddělení prezidenta Pellegriniho na otázky deníku SME. Spolupracovníci hlavy státu už ale odmítli novinářům sdělit, kam premiér odcestoval.
Fico ve čtvrtek sdílel na facebookovém profilu video, jehož tématem je opět rozhodnutí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ohledně ruského plynu. Slovenský premiér jej nařkl z toho, že začal páchat sabotáž na slovenských veřejných financích a poškozovat finanční zájmy celé Evropské unie. "Slovensko musí ukázat, že je suverénní zemí," vzkázal.
Podle zjištění Denníku N pocházejí záběry z luxusního hotelu Capella Hanoi ve Vietnamu. S identifikací pomohl čtenář, kterého zaujaly zlaté závěsy a starožitný telefon. Deník dodal, že video vzniklo v apartmá Grand Opera Madam Butterfly, kde jedna noc stojí přes 6200 eur (zhruba 156 tisíc korun).
Na informace ohledně luxusní dovolené premiéra v zahraničí už reagoval například lídr opozičního Progresivního Slovenska Michal Šimečka. "Postaráme se o to, aby se to dozvěděl každý jeden Váš zklamaný volič, který kvůli vám trpí drahotou, chaosem a selhávajícími službami," vzkázal prostřednictvím sociální sítě X.
Fico ještě před Vánoci navštívil Moskvu, kde v Kremlu jednal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Od té doby veřejně neinformoval, kde se nachází, připomněl web aktuality.sk s tím, že na oficiální státní návštěvě Vietnamu byl premiér v říjnu.
Herec Tom Cruise se při premiéře nejnovějšího filmu Mission: Impossible — The Final Reckoning v New Yorku dostal do nepříjemné situace.
Hudebník Felix Slováček oslavil v pátek 82. narozeniny, ovšem ne doma a rozhodně ne v radostné náladě. Po nedávném úmrtí dcery Aničky (†29), hospitalizaci manželky Dády Patrasové (69) na psychiatrii a s vědomím, že jeho syn Felix junior (41) zůstal doma s péčí o dvě děti, se Slováček rozhodl oslavit svůj den útěkem z prázdného a smutkem prostoupeného domu. Zamířil na Moravu – konkrétně na slavnost Jízdy králů do Vlčnova, která oficiálně začíná v sobotu.
Známý novinář a autor několika bestsellerů o Donaldu Trumpovi Michael Wolff znovu rozvířil debatu o skutečné podobě vztahu mezi prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem a jeho manželkou Melanií. Ve svém nejnovějším vystoupení v podcastu The Daily Beast tvrdí, že prezidentský pár ve skutečnosti žije odděleně a jejich manželství se zcela vymyká běžnému pojetí partnerského soužití.
Počasí příští týden konečně přinese oteplení. Podle ČHMÚ.cz se ale zároveň objeví přeháňky.
Tom Hardy, britský herec s pověstí tvrdého chlapa i vnitřního básníka, se v novém rozhovoru pro letní číslo Esquire rozpovídal nejen o své aktuální roli v seriálu MobLand, ale také o stárnutí, fyzickém opotřebení a nikdy nenaplněné crossoverové naději fanoušků na setkání Venoma se Spider-Manem.
Britská královská rodina má nový důvod k radosti – i když tentokrát se nejedná o dalšího lidského potomka. Princezna z Walesu Kate a princ William rozšířili svou domácnost o několik chlupatých přírůstků. Podle britského deníku The Sun totiž jejich milovaná fenka Orla přivedla na svět štěňata, která nyní dělají radost nejen královskému páru, ale i jejich třem dětem – princi Georgeovi (11), princezně Charlotte (10) a malému princi Louisovi (7).
Hudební svět zažil tento týden šokující odhalení. Podle nové biografie s názvem Love, Freddie měl legendární zpěvák skupiny Queen, Freddie Mercury, tajnou dceru, s níž udržoval úzký a milující vztah až do své smrti v roce 1991. Tuto dosud neznámou kapitolu Mercuryho života odhaluje renomovaná rocková biografka Lesley-Ann Jonesová, která získala přístup k obsáhlým osobním deníkům zpěváka.
Herec Richard Gere si i ve svých 75 letech naplno užívá života – nejen po boku rodiny, ale i pracovně. Tentokrát se však nepostavil před kameru, nýbrž za ni. Přijal roli producenta filmu Moudrost štěstí, který zachycuje životní příběh a duchovní poselství dalajlámy, jehož je Gere už desítky let oddaným studentem. „Dalajláma je natolik autentický, že ho nemůže hrát nikdo,“ vysvětlil s úsměvem.
Sedm let uplynulo v pondělí od velkolepé svatby prince Harryho a jeho manželky Meghan, která si výročí připomněla na sociálních sítích. Roky krásných vzpomínek má ostře sledovaný pár zachované ve fotkách, jak vévodkyně odhalila.
Nový film Karavan s Aňou Geislerovou v hlavní roli budí pozornost, protože je po desítkách let prvním českým filmem v soutěži na mezinárodním filmovém festivalu ve francouzském Cannes.
Andreu Pomeje na zahradě kousl její pes. Tak moc, že musela vyhledat odbornou lékařskou pomoc v nemocnici. Celá věc přitom mohla skončit mnohem hůř.
Americký prezident Donald Trump znovu rozvířil politické napětí, když na své sociální síti Truth Social obvinil známé osobnosti ze spáchání „nelegálního volebního podvodu“. Podle jeho tvrzení měly být některé z největších celebrit světa, včetně zpěvačky Beyoncé, zaplaceny za veřejnou podporu viceprezidentky Kamaly Harrisové, což Trump označil za „nelegální kampaňový příspěvek“.