Meteorologické jaro je v plném proudu, ale zejména v Alpách nejsou ani v březnu sněhové nadílky zcela výjimečné. Ve Švýcarsku o víkendu napadl i více než metr nového sněhu. V tomto týdnu se tam má počasí stabilizovat.
Vydatně sněžilo během uplynulého víkendu v některých horských oblastech Švýcarska. Počasí způsobilo problémy v dopravě a zvýšilo riziko lavin v Alpách. Místy podle některých meteorologických služeb spadlo za 24 hodin i více než 100 centimetrů sněhu, uvedl web Gazeta Express.
Švýcarské úřady proto vyzvaly turisty a sportovce k opatrnosti a dodržování bezpečnostních zásad, zejména kvůli lavinovému nebezpečí. Meteorologové zároveň avizovali, že v tomto týdnu se počasí stabilizuje. Předpověď zároveň předpokládá nepatrný růst teplot v alpské zemi.
Sněhové srážky stále nejsou vyloučeny ani na českých horách. Dnes se očekávají přeháňky ve východní polovině území republiky, kde bude oblačno až zataženo. V polohách nad 500 metrů a postupně nad 900 metrů čekají meteorologové sněhové srážky.
V dalších dvou dnech se počítá se změnou. Počasí bude slunečné a teplejší. V noci a ráno se ojediněle mohou vyskytovat mlhy. Pátek pak má být podmračený s místními přeháňkami nebo deštěm, od vyšších poloh přechodně i se sněžením.
Motorista Filip Turek si na přelomu dubna a května opět řekl pozornost. Na internetu se opět řeší jeho řidičské schopnosti, protože se objevilo nové video. Sám poslanec si z toho ale hlavu nedělá. Raději pokračuje ve výpadech proti prezidentovi Petru Pavlovi.
Oslavy pátečního Svátku práce se ani letos neobejdou bez konání nejrůznějších akcí. V Praze museli na jedné zasahovat policisté. Na Smíchově totiž došlo k potyčce, po které strážci zákona zadrželi několik osob.
StarDance si v poslední době brali do úst i vysoce postavení politici, konkrétně ministr kultury Oto Klempíř a premiér Andrej Babiš. Někteří diváci už se začínali obávat o budoucnost show na obrazovce České televize. Podle nově uzavřených smluv ale nejsou obavy na místě.
Pro Lucii napsal několik velkých hitů, ale jeho písně mají v repertoáru i úspěšné zpěvačky. Řeč je o Oskaru Petrovi, který na konci dubna zemřel ve věku 73 let. Na smutnou zprávu reagovaly i Anna K. či Aneta Langerová.
Leoš Mareš patří ke slavným dubnovým oslavencům, což letos opravdu nešlo přehlédnout. Z uznávaného moderátora je totiž čerstvý padesátník. Kulaté jubileum si žádalo opravdu výjimečný dárek, o který se postarala Leošova manželka. Co mu pořídila?
Sedm lidí zatím skončilo ve vazbě v rámci vyšetřování březnového teroristického útoku v Pardubicích. Čtyři z nich si teď na vazbu neúspěšně stěžovali. Informovala o tom Česká televize.
Ornella Koktová poznává vlastní medicínu, protože tentokrát se ostatní celebrity vyjadřují k tomu, co se odehrálo v životě influencerky. Příležitost si nenechala ujít ani Eva Burešová.
Kriminalisté v Irsku vyšetřují vraždu Češky. Těžce zraněnou čtyřiačtyřicetiletou ženu našli v pondělí večer v domě ve městě Waterford. Na případ upozornil web novinky.cz. Žena zemřela v nemocnici, zadržen byl čtyřicetiletý muž.
Idoly mládí stárnou mnoha lidem před očima. Kruté realitě neuniká ani Paľo Habera, který na jednom z nedávných koncertů přiznal, že začal pobírat důchod. Dost jasně ale naznačil, že nejde o moc vysokou částku.
Bývalý frontman legendární skupiny Spandau Ballet Ross Davidson byl ve čtvrtek u soudu Wood Green Crown Court odsouzen ke 14 letům vězení. Osmatřicetiletý hudebník, který vystupoval pod uměleckým jménem Ross Wild, byl shledán vinným z řady sexuálních deliktů včetně znásilnění, jichž se dopustil na šesti ženách v období let 2013 až 2019.
Katie Price čelí kritice fanoušků poté, co na YouTube zveřejnila video, ve kterém připravovala jídlo pro své domácí mazlíčky. Diváci byli pobouřeni hygienickými podmínkami v její kuchyni, které v nahrávce nechtěně zachytila.
Ariana Grande potvrdila vydání svého osmého studiového alba, které dostalo název Petal. Zpěvačka tuto novinu sdílela spolu s obalem desky, na kterém je zachycena s radostným úsměvem. Fanoušci se mohou těšit na celkem dvanáct nových skladeb, jejichž premiéra je naplánována na 31. července.