Do Česka v úvodních květnových dnech předčasně dorazilo letní počasí a definitivně ukončilo zimu. I na hřebeni Krkonoš o víkendu roztála souvislá sněhová pokrývka. Sníh tak zmizel z našich nejvyšších hor výrazně dříve, než bývá zvykem, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Sobota byla podle meteorologů posledním dnem zimy, kdy byla na některé ze stanic hlášena souvislá sněhová pokrývka. Konkrétně šlo o Černou horu v Krkonoších, kde leželo sedm centimetrů sněhu.
"Velmi podobné je to na celém hřebeni Krkonoš. Období se souvislou sněhovou pokrývkou zde začalo 24. 12. a sníh tu vydržel ležet 130 dnů, což je zatím nejkratší období v poměrně krátké řadě měření (6 let). Nejdéle zde ležel sníh v sezoně 2021/22 (181 dní od 23. 11. do 22. 5.)," uvedl ústav na sociální síti X.
Experti na počasí zmínili, že zejména vlivem mrazivého přelomu listopadu a prosince se provozovatelům skiareálů podařilo připravit většinou velmi dobré podmínky pro lyžování na sjezdových tratí.
"Horší už to bylo v zimní sezoně pro vyznavače běžeckého lyžování. Na níže položených či na oblevy exponovaných úsecích tratí byla sezona poměrně krátká a navíc i přerušovaná," dodali meteorologové.
Není žádným tajemstvím, že legendární Jiřina Bohdalová se přátelí s oběma žijícími českými exprezidenty. Jednoho z nich čeká v tomto týdnu důležitá akce, na kterou si vyžádal osobní přítomnost slavné herečky. Kde a proč se Bohdalová ukáže?
Policie ve středu dopoledne zasahovala kvůli ozbrojenému muži v Ostravě. Na místě došlo k postřelení ženy, která skončila v péči zdravotníků. Střelec byl následně nalezen bez známek života.
Agáta Hanychová má velký důvod slavit. V pondělí si totiž odnesla jednu z cen z předávání ocenění Podcast roku. Na fanoušky se snaží působit dojmem, že ji to překvapilo. Zvlášť po tom, co se před několika měsíci stalo mezi ní a někdejší kolegyní a kamarádkou Ornellou Koktovou.
Bývalá první dáma Dagmar Havlová se rozhodla odvolat souhlas s užíváním jména bývalého českého a československého prezidenta, který dosud měla Knihovna Václava Havla. Havlová je připravena poskytnout nejrůznější materiály týkající se Havla blíže nespecifikované veřejné instituci.
Zpěvačka Este Haimová se podělila o manželskou radu pro svou blízkou kamarádku Taylor Swiftovou, kterou v červenci čeká svatba s hvězdou NFL Travisem Kelcem. Čtyřicetiletá Haimová, která se nedávno provdala za podnikatele Jonathana Levina, budoucím nevěstám doporučuje především to, aby si svůj speciální den maximálně užily. Sama přiznala, že byla během vlastního svatebního dne tak ochromená emocemi, že se zapomněla na chvíli zastavit a celý moment pořádně vstřebat, což je věc, kterou by zpětně udělala jinak.
Policie po úspěšném konci rozsáhlého úterního pátrání po ozbrojeném muži zahájila vyšetřování neobvyklého případu. Zadržený podle dostupných informací spolupracuje se strážci zákona. Dotyčného čeká výslech. Zatím není jasné, zda muž bude z něčeho obviněn.
Propojení hudby, turistiky a poznávání historických památek. To již po jedenadvacáté letos nabídne hudebně-kulturní festival Hrady CZ. Start festivalu se uskuteční v pátek a sobotu 10. a 11. července na hradě Točníku, následně vždy v pátek a sobotu festival rozezní dalších sedm hradů a zámků – Kunětickou hora, Švihov, zcela nově Hlubokou nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a své turné zakončí 28. a 29. srpna na Bezdězu.
Je to už téměř sedm let, co nás opustil nejslavnější český zpěvák Karel Gott. Od smutné chvíle jeho odchodu měla v rodině největší slovo vdova Ivana, ale časy se pomalu mění. Obě její a Gottovy dcery už jsou totiž dospělé a mohou tak vyjadřovat své názory.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary v úterý představil asi nejhvězdnějšího hosta letošního ročníku. Pro Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii si přijede americký oscarový herec Dustin Hoffman.
Policejní pátrání po nebezpečném ozbrojeném muži, které probíhalo od úterního rána, je u konce. Strážci zákona muže našli odpoledne v hlavním městě. Nyní budou zjišťovat veškeré okolnosti případu.
Další den, další výstraha. Meteorologové i v úterý varují před vysokými teplotami a nově také před nebezpečím vzniku požárů, které hrozí zejména na jihu Moravy. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Česká televize se v den konání jednodenní výstražné stávky stala terčem ostré kritiky a nařčení z cenzury písničkáře Jaromíra Nohavici, jenž zpíval hymnu během jednoho mezistátního sportovního utkání. Diváci ho totiž zpívat neviděli. Jak se to stalo?