Skokově zdražují ceny elektřiny a pohonných hmot, Agrofert tak pravděpodobně bude zdražovat. ČTK to dnes sdělil mluvčí koncernu Karel Hanzelka. O kolik a jaké výrobky neuvedl. Největší nárůst cen je v rámci koncernu v chemických továrnách, kde se vyrábějí dusíkatá hnojiva.
"Ceny elektrické energie, zemního plynu, pohonných hmot a dalších vstupů se skokově zvyšují. Zatím nejhůře pociťujeme růst cen v chemických továrnách, které vyrábějí dusíkatá hnojiva. Zemní plyn, který dramaticky zdražil, je zde nejen zdrojem energie, ale také vstupní surovinou pro výrobu hnojiv. Produkce hnojiv začíná být nerentabilní," sdělil ČTK mluvčí.
Rostoucí náklady podle něj dopadají i na potravinářský sektor, kde dramaticky rostou ceny obalů, fólií, plastů, ale i pšenice a jedlých olejů. "Ani my se v potravinářské výrobě pravděpodobně nevyhneme úpravě cen výrobků. (...) Zatím nebudeme konkrétní. O jakékoliv úpravě cen budeme samozřejmě nejprve jednat s našimi odběrateli a budeme hledat společná řešení," doplnil.
Na téměř pětiprocentní inflaci se v září kromě zdražování pohonných hmot a bydlení podílel nárůst cen potravin. Meziročně stouply především ceny některých druhů zeleniny, mléka či olejů. Naopak levnější bylo vepřové maso nebo jablka. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
Koncernu Agrofert, který patří do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO), loni meziročně klesly konsolidované tržby o 0,7 procenta na 160,98 miliardy Kč. Zisk klesl o 16 procent na 3,76 miliardy korun, sdělil ČTK na začátku července Hanzelka. Hlavním důvodem zhoršení je podle něj dopad pandemie na odvětví mediálních služeb.
Koncern v ČR obdělává 116.000 hektarů zemědělské půdy, většina pozemků je podle mluvčího pronajatá. Na konci loňského roku zaměstnával zhruba 32.000 pracovníků, z toho asi 22.000 v ČR. Koncern sdružuje 198 ovládaných společností, jednu spoluovládanou a šest firem pod podstatným vlivem. Kromě zemědělství a potravinářství vlastní lesnické společnosti, podniká v pozemních technologiích a technice, logistice, dopravě či v médiích.
Skotský zpěvák Lewis Capaldi v neděli večer velkolepým způsobem zakončil letošní ročník festivalu BST Hyde Park v Londýně. Před vyprodaným šedesátitisícovým publikem odehrál emotivní i humorný koncert, který pro něj znamenal završení úspěšného návratu na scénu.
Wimbledon, jenž v sobotu nabídl ryze české ženské finále, patří ke sportovním událostem, na nichž se objevují představitelé britské královské rodiny. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Poražená tenistka Karolína Muchová tak mohla novinářům popsat i setkání s princeznou Kate.
Je 14. července, takže u hrobu legendárního zpěváka Karla Gotta je jako každý rok rušno. Právě na dnešní den připadají jeho nedožité 87. narozeniny. Rodina si mnohonásobného Slavíka připomíná v tichosti, jiní lidé se chlubí tím, že na Gotta nezapomínají.
Meteorologové v úterý prodloužili výstrahu před velmi silnými bouřkami, jejichž intenzita bude nižší na severovýchodě Moravy a ve Slezsku. Zároveň by mělo pominout nebezpečí vzniku a šíření požárů na Moravě. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
V sobotu v Karlových Varech skončil jubilejní šedesátý ročník filmového festivalu, již druhý po smrti legendárního prezidenta Jiřího Bartošky. Jeho rodina byla na akci nadále zastoupena, například vdovou Andreou, která prozradila, jak festival bez manžela prožívá.
Pravidelným televizním divákům úspěšné show asi není nutné zdůrazňovat, jak náročná je StarDance. Jedním z účastníků podzimní řady bude Tomáš Matonoha, jenž neváhal a požádal o radu kolegyni, která se zúčastnila jedné z předchozích sérií.
Letní počasí v Česku by se ani v následujících dnech a týdnech nemělo výrazněji odklonit od toho, na co jsme zvyklí. Vyplývá to z nejnovějšího měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Marek Ztracený je hrdý na to, odkud pochází. Aktuálně mu ale v jeho rodišti připravili nepříjemné překvapení. K zemi má totiž jít jedna budova, se kterou se v případě jednoho z nejslavnějších českých hudebníků pojí spousta vzpomínek.
Bývalý fotbalista David Beckham se veřejně zastal své manželky Victorie, která čelí vlně internetové kritiky a posměchu kvůli své chladné reakci během čtvrtfinálového zápasu mistrovství světa v Miami.
Děti prince Harryho a Meghan Markleové se po čtyřech letech poprvé setkaly se svým dědečkem, králem Karlem III. Buckinghamský palác potvrdil, že britský panovník společně s královnou Camillou hostili Harryho, Meghan a jejich dvě děti – sedmiletého prince Archieho a pětiletou princeznu Lilibet – v pátek ve svém soukromém venkovském sídle Highgrove House v Gloucestershire.
Bývalá glamour modelka Katie Price promluvila v ranním televizním pořadu This Morning o svém novém dokumentárním seriálu stanice Sky s názvem Nothing To Hide. V rozhovoru s moderátory Benem Shephardem a Cat Deeleyovou reagovala na emotivní výpovědi svých dětí Juniora a Princess, které v dokumentu před kamerou popsaly své pocity osamělosti a nedostatku lásky v době, kdy jejich matka bojovala se závislostí na drogách. Priceová přiznala, že kvůli vlastním psychickým problémům a tehdejšímu zhroucení vůbec netušila, jak moc její děti v té době trpěly.
Skotský zpěvák Lewis Capaldi se po třech letech vrátil do Newcastle, kde vystoupil v tamním Exhibition Parku. Během koncertu se však musel vypořádat s několika komplikacemi v zaplněném hledišti, kvůli kterým byl nucen vystoupení dvakrát přerušit a povolat bezpečnostní službu.