Americké úřady uvedly, že v pondělí našly trosky ztracené stíhačky F-35, která se zřítila v americkém státě Jižní Karolína poté, co se pilot katapultoval.
Pole trosek bylo nalezeno v okrese Williamsburg, oznámila americká námořní pěchota. Trosky se nacházejí asi dvě hodiny severovýchodně od vojenské základny u Charlestonu. Armáda vyzvala obyvatele, aby se oblasti vyhnuli, dokud nebude zajištěna.
V neděli kolem 14. hodiny místního času se z letounu pilot katapultoval, stále al nebylo zveřejněno proč. Následně byl převezen do nemocnice a jeho stav je stabilizovaný, napsal server The Guardian. Stíhačka ale dopadla neznámo kam, a armádě se ji nedařilo najít.
Letoun hledal i vrtulník a základna se navíc obrátila na veřejnost a žádala o pomoc při hledání stíhačky. To se ale nelíbilo tamním politikům.
Senátorka za Jižní Karolínu Nancy Maceová se na sociálních sítích pořádně rozohnila. "Jak je krucinál možné, že ztratíte F-35? To nemáte sledovací zařízení, že musíte žádat o pomoc veřejnost, aby vám našla tryskáč?" naštvala se.
Podrobnosti celého incidentu zůstávají nadále nejasné. V neděli vzlétly k cvičnému letu dvě F-35, přičemž druhá stíhačka se vrátila v pořádku.
F-35, také známý jako Lockheed Martin F-35 Lightning II, je víceúčelový vojenský letoun vyvíjený a vyráběný společností Lockheed Martin ve spolupráci s řadou mezinárodních partnerů.
Je to jedna z nejmodernějších a nejvíce pokročilých stíhaček na světě. F-35 je navržen pro různé role, včetně stíhacího letounu, bitevního letounu, průzkumného letounu a víceúčelového letounu pro vzdušnou podporu.
V Česku pokračuje vlna veder s nejvyššími teplotami kolem čtyřicítky. Kromě vysokých teplot a hrozby požárů nově meteorologové varují před silnými či dokonce velmi silnými bouřkami, které budou hrozit dnes i zítra. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Řecku se ani letos v létě nevyhýbají ničivé požáry. Své o tom ví Petr Lexa, jenž za poměrně dramatických okolností opouštěl hotel, v němž byl ubytován během dovolené v Kefalonii. Zařízení se zřejmě po jeho odchodu ocitlo v plamenech.
Dominika Mesarošová může směle připravovat svatbu, ačkoliv ani její fanoušci přesně nevědí, kdo se má stát jejím manželem. Nápovědu jim však dala Agáta Hanychová, která byla a už není kamarádkou Mesarošové.
Irové se v pondělí začali loučit s nezaměnitelným písničkářem Glenem Hansardem, jenž měl fanoušky po celém světě a dokonce i mezi prominentními osobnostmi. Po tragické smrti muzikanta se ukázalo, že jeho písně má v oblibě i jeden ze žijících amerických prezidentů.
Letní prázdniny se o uplynulém víkendu přehouply do své druhé poloviny, přičemž nový týden přinesl další vlnu veder. V dalších týdnech by se však teploty měly opět přiblížit srpnovému normálu. Srážek se ani nadále moc neočekává.
Ohnivé peklo ve Francii trápí i hollywoodské hvězdy, které tam vlastní honosná sídla. K domům Brada Pitta či George Clooneyho se podívali i čeští hasiči. Ti už několik dní pomáhají francouzským kolegům v boji s ničivým živlem.
Milan Knížák a Jiří Krampol se pohybovali každý v jiné sféře veřejného života, přesto měli něco společného. Prvně jmenovaný zemřel na den přesně rok poté, co odešel Krampol. Výtvarník a herec ale přišli do styku již mnohem dříve a přátelé se z nich zrovna nestali.
Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek by mohl kvůli bitcoinové kauze skončit na déle než šest let za mřížemi. Takový trest mu navrhla olomoucká žalobkyně, která obžalovala celkem čtyři osoby. Nejvyšší trest hrozí Tomáši Jiřikovskému.
Eva Adamczyková na letošních zimních olympijských hrách zkompletovala medailovou sbírku ze snowboardcrossu, přesto už je pro ni v životě nejdůležitější role maminky. Jakým směrem povede olympijská šampionka svého syna?
Když se v posledních dnech řešil život Karlose Vémoly, většinou se lidé zabývali okolnosti rozpadu jeho manželství. Nyní se ale zápasník rozčílil kvůli něčemu docela jinému. Jde o to, jak se zachází se lvicí Elsou, která bývala jeho domácím mazlíčkem.
Po relativně chladnějším prvním srpnovém víkendu se vrací tropická vedra. Meteorologové v pondělí varovali před nebezpečím požárů a vysokými teplotami, které budou dosahovat až 39 stupňů. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Honza Dědek se již za několik týdnů vrátí se svou talk show na televizní obrazovky, ačkoliv to původně vypadalo, že z nich nadobro zmizí. Teď už ale opět přemýšlí nad tím, jak zaujmout co nejvíce diváků.