Hnutí ANO má případně další dva kandidáty, kteří by se mohli ucházet o post prezidenta. Na dnešní tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO to řekl bývalý premiér Andrej Babiš. Sám chce rozhodnutí ohledně své kandidatury oznámit 28. října.
"Hnutí ANO má ještě dva kandidáty. Jsem přesvědčen, že jsou určitě lepší než ti, kteří tam chtějí být," uvedl předseda hnutí. "Čekáme na rozhodnutí Andreje Babiše, naši podporu má. V zásadě nebudeme řešit nic dřív, než on se rozhodne," doplnila šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová.
Babiš už dříve poznamenal, že pokud se rozhodne kandidovat, spolehne se na podpisy poslanců. Těch je potřeba 20 a ANO má ve Sněmovně 72 křesel. Původně tvrdil, že bude sbírat podpisy občanů. Těch je pro prezidentskou kandidaturu potřeba 50.000.
Babiš od začátku léta jezdí po Česku za voliči, pořídil si k tomu obytný vůz. Odmítá tvrzení, že jde o kampaň před prezidentskými volbami. Cesty podniká jako předseda hnutí ANO v souvislosti se senátními a komunálními volbami, řekl už dřív.
Podle aktuálního volebního modelu agentury Median má Babiš pro první kolo prezidentské volby stále největší podíl hlasů, ale v druhém kole by ho porazil někdejší vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel. V prvním kole se na společné třetí místo za Babišem a Pavlem posunuli senátor Marek Hilšer a bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová.
Jak slavní trávili Vánoce? Například Veronika Žilková neměla problém to prozradit. Na Štědrý den byla jen s částí své rodiny a bez současného partnera, scénáristy Ivana Hubače. S tím se ale chystá podniknout jiné dobrodružství.
Železniční dopravu v Praze ochromily během druhého svátku vánočního velké problémy. Na Hlavním nádraží došlo k poruše, která omezila provoz ve všech směrech. Na odstranění závady se pracuje.
Rusové i v pátek pokračovali ve vzdušných úderech proti cílům na Ukrajině. Tentokrát podle dostupných informací zasáhli i loď plující pod vlajkou Slovenska. Poškozeno bylo v Oděse i další plavidlo, v přístavu po útoku hoří.
Sobota byla smutným dnem. Uplynul totiž rok od tragické a nečekané smrti Heleny Zeťové. Pozůstalí si charismatickou zpěvačku náležitě připomněli. Helenina maminka přiznala, že na ni tíha loňských událostí opět naplno dolehla.
Popová ikona Madonna se rozhodla oslavit letošní Vánoce ve velkém stylu a fanouškům na sociálních sítích nadělila sérii odvážných fotografií. Sedmašedesátiletá zpěvačka se v tematickém focení stylizovala do role svůdné paní Clausové, přičemž pózovala v luxusním spodním prádle inspirovaném vintage módou. Snímky doprovodila provokativní otázkou, zda byli její sledující letos hodní, nebo spíše zlobiví.
Taylor Swift potvrzuje svou pověst štědré dárkyně a před letošními Vánocemi rozdala miliony dolarů na charitativní účely. Mezi obdarovanými organizacemi je například nezisková společnost MusiCares, která pomáhá hudebníkům v tísni. Tato organizace zpěvačce veřejně poděkovala s tím, že její příspěvek zajistí profesionálům v hudebním průmyslu přístup k nezbytné péči, aniž by museli obětovat svou kariéru.
Král Karel III. ve svém vánočním projevu vyslal jasné poselství plné laskavosti, naděje a soucitu, přičemž dvakrát použil termín „smíření“. Narážel tím snad na prince Harryho?
Kim Kardashian opět potvrdila svou pověst milovnice Vánoc a na tradiční štědrovečerní večírek klanu Kardashian-Jenner dorazila v naprosto oslnivém outfitu.
Slavná zpěvačka a herečka Jennifer Lopez strávila letošní Štědrý večer v kruhu svých nejbližších a o sváteční atmosféru se podělila se svými fanoušky na sociálních sítích. Šestapadesátiletá hvězda zveřejnila sérii fotografií, na kterých pózuje v domácím pohodlí u vánočního stromku. Hlavním motivem letošních oslav se stala rodinná sounáležitost, kterou umělkyně podtrhla i volbou oblečení – celá skupina se totiž sladila do roztomilých pruhovaných pyžam.
Princezny Beatrice a Eugenie letos na Vánoce překvapily britskou veřejnost svou účastí na tradiční bohoslužbě v Sandringhamu. Jejich přítomnost byla sledována s napětím, protože obě sestry čelily obtížnému rozhodnutí. Musely si vybrat mezi pozváním krále Karla III. a solidaritou s vlastními rodiči, kteří byli z rodinného kruhu kvůli aktuálním skandálům vyřazeni. Jejich otec, nyní již jen Andrew Mountbatten-Windsor, i matka Sarah Ferguson totiž museli letošní svátky strávit v ústraní.
Vztahy v rodině Beckhamových procházejí náročnou zkouškou a zdá se, že napětí mezi Brooklynem a jeho nejbližšími dosáhlo nového maxima. Poté, co jeho mladší bratr Cruz veřejně prohlásil, že nejstarší ze sourozenců zablokoval celou rodinu na sociálních sítích, přišla nečekaná reakce.
Zápasník MMA Karlos Vémola jde do vazby. Poslal ho tam Obvodní soud pro Prahu 1, který ve čtvrtek vyhověl návrhu státního zástupce . Důvodem je obava z možného útěku, kterou soudce odůvodnil výší hrozícího trestu.