Antigenních testů se v letos lednu podle lékáren a e-shopu Dr.Max prodalo nejvíc od začátku epidemie koronaviru, více než půl milionu sad. Většinou šlo o individuální nákupy, nikoliv nákupy firem, které musí od poloviny měsíce své pracovníky testovat.
Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Počty nakažených jsou v těchto týdnech nejvyšší od začátku epidemie, šíří se vlna nakažlivější varianty omikron.
Testování ve firmách bylo poprvé zavedeno loni v březnu, skončilo v červenci a znovu se pro neočkované pracovníky vrátilo na podzim, letos v lednu pak pro všechny pracovníky. "Trendy prodejů kopírovaly intenzitu vládních nařízení po celý loňský rok," uvedl dnes mluvčí Dr.Max Michal Petrov.
V prosinci loňského roku firma antigenních testů prodala více než 296.000 kusů, v lednu téměř 539.000. Od začátku ledna zaznamenali vyšší prodeje antigenních samotestovacích sad také další internetoví prodejci. Testování ve firmách by mělo podle vyjádření vládních představitelů skončit 18. února.
Dosud testy v zaměstnání ukázaly více než 103.000 pozitivních výsledků. Asi 60 procent z pozitivně testovaných absolvovalo i dobrovolný potvrzující PCR test. V těch se nákaza prokázala ve více než 84 procentech. Testovat se musí dvakrát týdně v zaměstnání asi čtyři miliony osob. Počty pozitivních v čase rostou, v pondělí 31. ledna jich bylo téměř 20.000.
Ve stejný den se nákaza prokázala u více než 13.500 žáků a 1800 zaměstnanců testovaných ve školách. Testy na koronavirus do školství nakupuje hromadně Správa státních hmotných rezerv. Další část by měla přijít 14. února, kdy je zároveň poslední naplánovaný termín, kdy se budou děti ve školách testovat.
Uplynul ve čtvrtek měsíc od chvíle, co se v Praze uskutečnilo poslední rozloučení s Aničkou Slováčkovou, statečnou bojovnicí, která v pouhých 29 letech podlehla zákeřné rakovině. K jejím oporám z řad přátel patřil i Milan Peroutka. Známý zpěvák se teď rozhodl poskytnout odpověď na citlivou otázku.
Zpěvák Justin Bieber, jeden z nejúspěšnějších popových interpretů posledních dvou dekád, se podle nového dokumentu TMZ Investigates: What Happened to Justin Bieber? ocitl v roce 2022 na pokraji finančního kolapsu. Právě kvůli této situaci měl tehdy prodat celý svůj hudební katalog investiční společnosti Hipgnosis Songs Capital za zhruba 200 milionů dolarů.
Česká hokejová reprezentace pokračuje v parádních výkonech na mistrovství světa v Dánsku. V zápase proti Německu předvedli svěřenci Radima Rulíka další dominantní představení, které završili jednoznačným vítězstvím 5:0. Češi si zajistili klíčové body do tabulky a znovu ukázali, že to s útokem na medaile myslí vážně.
Americký prezident Donald Trump pokračuje ve svých útocích na slavného rockera Bruce Springsteena. Tentokrát do všeho zatáhl i poraženou soupeřku z loňských prezidentských voleb Kamalu Harrisovou či další slavné osobnosti.
Mirka Dopitu a Jaromíra Soukupa jsme svého času mohli vnímat jako soky v souboji o přízeň Agáty Hanychové. Uspěl první jmenovaný, který se tak momentálně může veřejně povyšovat nad toho druhého.
Velmi smutnou zprávu v pondělí oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ve věku 48 let tragicky zahynul meteorolog Jan Šrámek, jehož mohli znát i televizní diváci z České televize.
Legendární Ladislav Kerndl oslavil v minulém týdnu kulaté 80. narozeniny a jeho neméně slavná dcera Tereza se postarala o to, aby se na jubileum nezapomnělo.
Česko dnes čeká předposlední zápas ve skupinové fázi letošního mistrovství světa s vědomím, že by do dějiště šampionátu přece jen mohla dorazit ještě jedna posila ze zámořské NHL. V noci totiž opustil Stanley Cup tým s českým hokejistou v kádru.
Jiří Krampol oslaví za necelé dva měsíce 87. narozeniny, ale pokročilý věk nevnímá jako jedinou příčinu častých zdravotních potíží, které ho trápí. Někdejší velký sportovec se domnívá, že zásadní roli sehrála jedna konkrétní věc.
Jiří Bartoška prožil většinu života za dob společného československého státu, takže není divu, že zpráva o jeho smrti v minulém týdnu zasáhla i sousední Slovensko. Vzpomínku na hereckého kolegu a prezidenta karlovarského filmového festivalu připojila i Magda Vášáryová.
Bývalému americkému prezidentovi Joeu Bidenovi byla diagnostikována agresivní forma rakoviny prostaty s metastázemi v kostech. Informovala o tom BBC s odvoláním na prohlášení jeho kanceláře.
Agáta Hanychová tvrdí, že dostala kudlu do zad, ale nechce říct, kdo ji měl zradit. Jen jedno je jisté. Spolehnout se prý může jen na členy rodiny. Fanoušci se proto domnívají, že kamarádku zklamala Ornella Koktová. Co se mělo stát?