Americká společnost Apple dnes v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu pozastavila prodej všech svých výrobků v Rusku. Společnost také zastavila vývoz do Ruska a omezila fungování platební služby Apple Pay a dalších služeb v zemi.
V obchodě Apple Store mimo Rusko už také není možné si stáhnout aplikace ruské státní televize RT News a zpravodajského webu Sputnik News, informovala agentura Reuters.
"Jsme hluboce znepokojeni ruskou invazí na Ukrajinu a stojíme na straně všech lidí, kteří v důsledku násilí trpí," uvedla společnost Apple v prohlášení citovaném agenturou Reuters. "Podporujeme humanitární úsilí, poskytujeme pomoc pro postupující uprchlickou krizi a děláme vše pro to, abychom podpořili naše týmy v regionu," dodala.
Během dneška ještě uživatelé v Rusku mohli navštívit stránky firmy Apple, ale v případě zájmu o nákup telefonu iPhone už obdrželi informaci, že v jejich zemi není zboží možné doručit.
Bývalému princi Andrewovi mohou po nástupu nového britského premiéra Andyho Burnhama do Downing Street hrozit další problémy. Burnham by totiž podle zástupkyně obětí sexuálního násilí mohl souhlasit s veřejným vyšetřováním aktivit amerického finančníka Jeffreyho Epsteina ve Velké Británii.
Meteorologové v neděli varovali před návratem tropických teplot, které budou hrozit i zítra, kdy odpolední maxima vyšplhají až na 36 stupňů. Nadále panuje také nebezpečí požárů, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Až na ni dojde, bude to nejsledovanější svatba v československém šoubyznysu. Zatím se však na veselku Dary Rolins a Pavla Nedvěda stále čeká. Nic navíc nenasvědčuje tomu, že by měla proběhnout například o nadcházejícím víkendu či v dohledné době.
Záhadu neznámého muže, jehož si policisté převzali na začátku týdne v Krkonoších, se podařilo objasnit. Potvrdila se domněnka strážců zákona, že se jedná o cizince. Policie o tom informovala na webu.
Lucie Borhyová nechyběla na oslavě kulatin Štefana Margity, kterému je čerstvě 70 let. Právě operní pěvec a manžel zesnulé zpěvačky Hany Zagorové prozradil, že hvězda zpravodajství televize Nova byla hlavní postavou nešťastného incidentu.
Helena Vondráčková obětovala život kariéře v hudebním průmyslu, ale i osudové lásky se nakonec dočkala, když se potkala s Martinem Michalem. Manžel populární zpěvačky si na ni v okamžiku, kdy přeskočila jiskra, myslel už dlouho.
Taťána Kuchařová na sebe nechtěně opět upozornila, když se v Plzni dostala do hledáčku místních městských policistů. Dokonce na nějaký čas ztratila přehled o svém automobilu. Co se přesně stalo?
Eva Adamczyková na letošních zimních olympijských hrách zkompletovala medailovou sbírku ze snowboardcrossu, přesto už je pro ni v životě nejdůležitější role maminky. Jakým směrem povede olympijská šampionka svého syna?
Dominika Mesarošová může směle připravovat svatbu, ačkoliv ani její fanoušci přesně nevědí, kdo se má stát jejím manželem. Nápovědu jim však dala Agáta Hanychová, která byla a už není kamarádkou Mesarošové.
Kdo bude Česko reprezentovat na Oscarech? Výběr kandidáta pokračuje. Akademici původně vybírali z deseti snímků a počet již zúžili na polovinu. Informovala o tom Česká filmová a televizní akademie.
Je rozhodnuto. Knihovna Václava Havla se definitivně nedohodla s bývalou první dámou Dagmar Havlovou, takže bude pokračovat pod novým jménem. Chce však zachovat co nejvíce projektů a pokračovat ve vzdělávacích, badatelských a osvětových aktivitách. Informovala o tom na webu.
Česko se v pátek - tedy již zítra - rozloučí s Milanem Knížákem. Rodina zesnulého umělce obdržela během náročného období alespoň jednu dobrou zprávu. Jeden z pražských obvodních soudů Knížáka definitivně rehabilitoval za vazební stíhání v dobách komunistického režimu.