Střelec Thomas M. Crooks, který se v sobotu pokusil zastřelit bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, zřejmě použil zbraň patřící svému otci. Zahraničním médiím už se podařilo kontaktovat i zástupce školy, kterou útočník absolvoval, či jeho současného zaměstnavatele.
Dva zástupci bezpečnostních složek sdělili agentuře AP, že vyšetřovatelé se domnívají, že použitou střelnou zbraň zakoupil otec střelce přinejmenším šest měsíců nazpět. Federální agenti se nadále snaží zjistit, jak se Crooks dostal ke zbrani. Zajímá je i možný motiv atentátníka. Právě na něj se teď vyšetřování soustředí.
Americké stanici CNN se již po atentátu podařilo získat prohlášení střelcova otce Matthewa Crookse. Podle CNN se snažil zjistit „co se to sakra děje“ a chtěl počkat, aby „si promluvil s orgány činnými v trestním řízení“, než se ke svému synovi jakkoli vyjádří.
Podle informací AP, stanice CNN a deníku Wall Street Journal také byla v útočníkově autě u místa činu nalezena výbušná zařízení a u něj doma pak další explozivní materiál.
FBI už dříve zveřejnila první informace o střelci s tím, že jde o muže americké národnosti z města Bethel Park v Pensylvánii, který nemá žádnou trestní minulost. Střílet měl z poloautomatické pušky AR-15. Registroval se sice jako republikán, ale federální záznamy o financování volebních kampaní ukázaly, že v lednu 2021 daroval 15 dolarů liberální skupině Progressive Turnout Project.
CBS se v neděli podařilo získat vyjádření školy Bethel Park School, která potvrdila, že útočník před dvěma lety úspěšně ukončil studium. "Náš školní okrsek přeje rychlé a plné zotavení panu Trumpovi a lidem z publika ze sobotního mítinku, kteří mohli být fyzicky zraněni či emocionálně zasaženi touto tragickou událostí," uvedla škola v prohlášení.
Crooks podle zjištění reportéra BBC pracoval v kuchyni domu s pečovatelskou službou. Jeho spolupracovníci s ohledem na probíhající vyšetřování i vlastní soukromí odmítli poskytnout jakýkoliv další komentář. Pentagon zároveň potvrdil, že střelec za sebou nemá působení v armádě.
Teprve dvacetiletý střelec Thomas M. Crooks na sobotním volebním mítinku v pensylvánském Butleru zasáhl republikánského prezidentského kandidáta Trumpa, zabil jednoho muže a další dva zranil. Tajná služba útočníka na místě zabila. Exprezident má poraněné ucho, po ošetření byl z nemocnice propuštěn.
V případu tragické střelby ve Smržovce na Jablonecku, ke které došlo na den přesně před týdnem, zřejmě nepadne žádný pravomocný rozsudek. Podezřelý muž totiž ve středu podlehl zraněním. Kriminalisté se však případem nadále zabývají.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve čtvrtek jednal s končícím českým premiérem Petrem Fialou (ODS). Podle Zelenského se jednalo o dalších možnostech české podpory Kyjeva. Fiala po jednání zdůraznil, že bude Ukrajinu podporovat i z opozičních lavic.
Všichni známe Martina Dejdara především jako skvělého herce či dabéra. On se však nyní rozhodl vydat do neprobádaných vod. Vychází mu totiž biografická kniha, ve které se lidé dozvědí mnohá tajemství.
Zítra budou do Vánoc zbývat přesně dva měsíce. Česká televize si tak řekla, že je nejvyšší čas odhalit stěžejní okamžiky vánočního programu. Diváci se mohou těšit na nové pohádky, Karla Šípa s Všechnopárty či speciální vydání StarDance.
Veronika Žilková patří ke slavným říjnovým oslavencům. Čtyřiašedesáté narozeniny měla v minulém týdnu a došlo i na oslavu. Během party se odehrála zajímavá scéna. Zeť Mirek Dopita herečku příjemně překvapil s dárkem, který od ní dostal.
Od pátku víme, že předchozí sezóna nebyla tou poslední. Jaromír Jágr totiž konečně naskočil za Kladno i v probíhajícím extraligovém ročníku. Nyní ale hokejové fanoušky, kteří s legendou na ledě tak nějak počítají, vyděsil. Připustil totiž, že konec kariéry může přijít ze dne na den, tedy bez předchozího oznámení.
Lucie Vondráčková po loňské účasti v tradiční podobě StarDance propadla tanci, ale svou vášeň nemá šanci dále rozvíjet na letošním turné po českých městech. Herečka a zpěvačka si přesto našla cestu zpátky na parket a před zraky lidí.
Počasí v Evropě má už dnes ovlivnit výrazná tlaková níže, jejíž projevy se nevyhnou ani České republice. Podle meteorologů je nutné počítat se silnějším větrem, jehož rychlost ale nebude úplně extrémní. Vyplývá to z příspěvku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociální síti X.
Českou folklorní scénu zasáhla smutná zpráva. V úterý zemřel známý muzikant, skladatel a sběratel lidových písní Zdeněk Bláha, jehož jméno bylo známé především na západě Čech. Bláhovi bylo úctyhodných 95 let.
Hledání nového trenéra fotbalové reprezentace, které má v gesci Pavel Nedvěd, pokračuje. Hráči se dnes ale dozvěděli, kdo je povede ve dvou listopadových zápasech. Na lavičku usedne jako hlavní kouč jeden ze členů dosavadního realizačního týmu.
Bývalá členka Spice Girls, Victoria Beckhamová, tajila svou poruchu příjmu potravy přede všemi, včetně svého manžela Davida Beckhama. Popová legenda, která o svém dlouholetém boji poprvé promluvila v nedávno uvedeném dokumentu na Netflixu, se o tajemství „pohlcující“ nemoci rozpovídala ve středeční epizodě podcastu „Call Her Daddy“.
Popová ikona Britney Spearsová zjevně zareagovala na chystané memoáry svého bývalého manžela Kevina Federlinea. Na svém Instagramu sdílela kryptický příspěvek, ve kterém odkazuje na film Zloba: Královna černé magie a tvrdí, že utrpěla poškození mozku. Zpěvačka, které je 43 let, zveřejnila v neděli fotografii, na níž jede na koni. K příspěvku připojila obsáhlý text.