Austrálie či Kanada budou od cestujících z Číny vyžadovat negativní testy na koronavirus

Austrálie či Kanada se během víkendu přidaly na rozšiřující se seznam zemí, které budou od cestujících z Číny vyžadovat negativní testy na koronavirus v souvislosti s uvolněním pandemických restrikcí v nejlidnatější zemi světa. Německo uvedlo, že situaci sleduje a vyčkává. Francie, která již opatření zavedla, naopak vyzvala další evropské země, aby se k ní připojily, uvedla dnes agentura Reuters.

Ilustrační foto

Australské úřady dnes oznámily, že od 5. ledna budou muset všichni cestující z pevninské Číny, Hongkongu nebo Macaa předložit negativní test na covid-19 provedený maximálně dva dny před odletem. Kanada v sobotu informovala o podobných opatřeních, která rovněž vstoupí v platnost 5. ledna.

Maroko v sobotu oznámilo, že od 3. ledna zakáže vstup do země všem cestujícím přijíždějícím z Číny, nehledě na jejich národnost, aby zabránilo vlně nových nákaz.

Austrálie a Kanada se připojily k dalším zemím včetně USA, Indie, Japonska, Británie a několika dalších evropských států, které již zavedly přísnější opatření pro cestovatele z Číny. Peking, který uplatňoval politiku nulového covidu, v prosinci náhle zmírnil opatření, což vedlo k nárůstu nakažených. Od 8. ledna navíc budou uvolněna omezení na hranicích jak pro návštěvníky, tak pro Číňany, kteří chtějí vycestovat

Z evropských zemí oznámily plán vyžadovat negativní test od cestujících z Číny například Itálie, Španělsko, Francie či Británie. Paříž dnes vyzvala ostatní členy Evropské unie, aby opatření zavedly také.

"Francie bude prosazovat, aby tato metodika byla uplatňována v celé EU," řekl ministr zdravotnictví François Braun, když spolu s ministrem dopravy Clémentem Beaunem namátkově kontroloval přílety na letišti Charlese de Gaullea v Roissy u Paříže. Cestující z Číny musí ve Francii ode dneška předkládat negativní testy na koronavirus provedené méně než 48 hodin před odletem.

Navzdory tomu, že stále více zemí zavádí povinné testy pro cestující z Číny, německá vláda zatím vyčkává. "Situaci nadále pečlivě sledujeme a koordinujeme s našimi mezinárodními partnery," oznámilo dnes německé ministerstvo zdravotnictví.

Rovněž české úřady žádné zpřísnění pravidel pro cestující z Číny neoznámily; české ministerstvo zahraničí kvůli covidu dlouhodobě doporučuje zvážit cesty do Číny a cestovat pouze v nejnutnějších případech.

Filipínské ministerstvo zdravotnictví v sobotu oznámilo, že zintenzivní náhodné hraniční kontroly, zejména u cestujících z Číny.

První krok k autonomii. Německo pustilo do provozu dálkově ovládané auto

07.02.2023 21:40 Německá společnost Vay se stala první firmou, která dostala možnost nasadit na veřejné silnice v…

Turecko a Sýrie evidují přes 7200 mrtvých, do pátrání se zapojují i Češi

07.02.2023 20:22 Aktualizováno Počet obětí ničivého pondělního zemětřesení v Turecku a Sýrii vzrostl na nejméně 7266. Agentura…

UNHCR: Zemětřesení zasáhlo oblast s největší populací uprchlíků na světě

07.02.2023 17:56 Pondělní zemětřesení v Turecku a Sýrii zasáhlo oblast s nejvyšší koncentrací uprchlíků na světě.…

Britský premiér Rishi Sunak dnes obměnil svůj kabinet

07.02.2023 16:06 Britský premiér Rishi Sunak dnes obměnil svůj kabinet. Rozdělením dvou vládních úřadů vznikly čtyři…

Erdogan vyhlásil v deseti provinciích, které postihlo zemětřesení, na tři…

07.02.2023 14:02 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyhlásil v deseti provinciích, které postihlo ničivé…

Zeman oficiálně zahájil návštěvu Slovenska, věří v pokračování dobrých…

07.02.2023 13:32 Aktualizováno Přehlídkou jednotky čestné stráže zahájil dnes dopoledne prezident Miloš Zeman ve Vysokých Tatrách…

Rakousko i další země chtějí lepší ochranu vnějších hranic unie

07.02.2023 10:55 Rakousko a dalších sedm zemí včetně Slovenska požaduje více unijních opatření na ochranu vnějších…

Rusové se přeskupují a soustředí na útoky u pěti obcí, uvedl Kyjev

07.02.2023 10:01 Ruské invazní síly se na různých místech přeskupují a hlavní úsilí soustředí na útočné operace u…

Turecko a Sýrii zasáhla dvě silná zemětřesení. Počet mrtvých překročil 3600

06.02.2023 22:04 Aktualizováno Počet mrtvých po ničivém zemětřesení, které dnes ráno zasáhlo Turecko a Sýrii, přesáhl 3600. V…

Rusové ovládli část Bachmutu, připustil ukrajinský důstojník

06.02.2023 20:10 Ruští vojáci ovládli část Bachmutu, kontrolují hlavní zásobovací trasy a situace je "objektivně…

Související:

Nejnovější