Auto s prezidentem Zelenskym mělo nehodu

Prezident Volodymyr Zelenskyj v ukrajinské Buči (4. dubna 2022).
Prezident Volodymyr Zelenskyj v ukrajinské Buči (4. dubna 2022)., foto: Facebook / Володимир Зеленський
ČTK 15. září 2022 01:29 | akt. 15. září 2022 12:19
Sdílej:

Auto s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským se ve středu večer v Kyjevě srazilo s jiným vozidlem. Prezident je v pořádku a od rána se věnuje svým povinnostem, oznámil dnes jeho mluvčí Serhij Nykyforov. Příčiny nehody vyšetřuje policie.

"V Kyjevě se střetlo auto s automobilem ukrajinského prezidenta a jeho doprovodnými vozy. Zdravotníci, kteří prezidenta doprovázeli, poskytli pomoc řidiči druhého auta," napsal v noci Nykyforov a dodal, že prezidenta prohlédl lékař, který nezjistil žádná vážná zranění.

"Je s ním všechno v pořádku, od rána pracuje. Veškeré plány na dnešek jsou na čas. Prezident má jen několik menších modřin," citoval Nykyforova později na telegramu server Strana.ua.

Auta se podle Nykyforova srazila v Kyjevě ve středu okolo 23:00 místního času (22:00 SELČ). Prezident se vracel z města Izjum, které ukrajinská armáda dobyla minulý týden při své protiofenzivě v Charkovské oblasti. Vozidla se srazila na křižovatce, Zelenskyj se v souladu s bezpečnostními protokoly přesunul do dalšího vozu a pokračoval v cestě k sídlu prezidenta, doplnil jeho mluvčí.

Není jasné, zda se jednalo o úmyslnou srážku, nebo nehodu, detaily vyšetřuje policie.

Stalo se
Počasí
Ilustrační fotografie.

Tropické počasí se zřejmě nevrátí ani v příštím týdnu

První červencový víkend nepřinese rekordně teplé počasí, jaké panovalo během posledních červnových volných dnů. Návrat tropů se neočekává ani v druhé polovině příštího týdne. Maxima ale dosáhnou třicítky, naznačuje výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Světové celebrity
Donald Trump

Trump vyjádřil smutek. Zemřel zpěvák a spoluautor hitu YMCA

I nejvyšší politické kruhy ve Spojených státech amerických zasáhla jedna smutná zpráva ze šoubyznysu. Dokonce i prezident Donald Trump totiž oplakává úmrtí zpěváka Victora Willise z legendární skupiny Village People, která se celosvětově proslavila hitem YMCA. Willisovi bylo 74 let. 

Krimi
Ilustrační foto

Policie prověřuje děčínského primáře. Panuje podezření z vraždy

Severočeští policisté se zabývají případem primáře děčínské nemocnice, na kterého nadřízení podali trestní oznámení. Lékař je hned v několika případech podezřelý z vraždy. Na případ upozornila televizní stanice CNN Prima News. 

České celebrity
Mirai Navrátil se Sebastianem.

Mirai Navrátil potěšil fanoušky. Poprvé se ukázal v roli otce

Babyboom v českém šoubyznyse pokračoval i na jaře. V květnu se stal otcem Mirai Navrátil, frontman populární kapely Mirai. Syna Jonatána přivedla na svět jeho partnerka Sára, kterou s hudebníkem pojí i láska k horám. Ta nepolevila ani během prvních týdnů rodičovských povinností.