Až u tisícovek britských policistů panuje kultura nenávisti k ženám, tvrdí zpráva inspekce

Kvůli nedostatečnému prověřování a opakovaným chybám policejních velitelů se u možná až tisícovek britských policistů vytvořila kultura nenávisti vůči ženám, a to jak kolegyním, tak ženám z řad veřejnosti. Ve své zprávě to uvádí Královská inspekce policejních, požárních a záchranných služeb (HMICFRS), o níž dnes informoval list The Guardian.

Policie Velká Británie

Inspekce se u policie zaměřila na prověřování nově přijímaných příslušníků v letech 2018 až 2021 a na reakce jejich velitelů na stížnosti o sexuálním obtěžováním či jinak nevhodném chování v osmi britských policejních sborech včetně například londýnské metropolitní policie.

Zpráva hovoří o případech policistů, kteří připravovali jinak nevynucené policejní kontroly žen nebo měli tendenci přehlížet případy sexuálního napadení. Vedoucí zaměstnanci policie byli podle HMICFRS lhostejní vůči informacím o sexuálním obtěžování ve sboru. Inspekce také uvádí příklady důstojníků, kteří sledovali pornografii ve službě nebo hovořili o obětech zločinu i ženách z řad veřejnosti se sexuálním podtextem.

Jako příklady selhání vedení uvádí HMICFRS přijímání nových příslušníků s historií sexuálních i jiných přečinů. Byli mezi nimi například muž, který povalil na zem 80letou ženu a ukradl jí kabelku, muž, který byl jako nezletilý sedmkrát odsouzen za obnažování na veřejnosti, včetně případu, kdy masturboval v okně a přitom kašlal, aby získal pozornost ženy, nebo muž dvakrát zatčený za napadení ženy, jednou za zastrašování svědka a za požití alkoholu před řízením.

"V jiných případech pak policisté jako uchazeči o místo ve sboru neposkytli prověřujícímu týmu úplné informace. Do sboru se tak dostali lidé s historií nevhodného chování," řekl listu The Guardian Matt Parr, vrchní inspektor HMICFRS.

Překotné nabírání nových členů ve snaze naplnit vládní cíl 20.000 nových policistů do tří let vyvolává další obavy ohledně prověřovacích standardů. Za problematické označila inspekce 18 procent složek s informacemi o prověřování nových členů. "Za poslední tři nebo čtyři roky mohu říct, že počet lidí, u kterých bychom měli značné pochyby, je ve stovkách až nižších tisících," řekl Parr.

HMICFRS policejním sborům zaslal 43 doporučení, z nichž policejní vedení podle listu The Guardianu všechny přijalo a hodlá je uplatnit.

"Prověřování (nových příslušníků) poskytne jen nástin problému a musí jít ruku v ruce se silným vedením na všech úrovních, které odhalí chování, které do policie nepatří," řekl Andy Marsh, šéf školicího orgánu policie pro Anglii a Wales College of Policing.

Nárůst nenávistných projevů na Twitteru je dle vědců bezprecedentní

02.12.2022 20:44 Předtím, než miliardář Elon Musk koupil internetovou firmu Twitter, objevovaly se na stejnojmenné…

Soud odsoudil tři Afghánce za vraždu a znásilnění dívky v Rakousku

02.12.2022 20:38 Soud v Rakousku dnes udělil dlouhé tresty třem mužům z Afghánistánu, které shledal vinnými z vraždy…

Čína po víkendových protestech zavádí mimořádnou cenzuru

02.12.2022 16:50 Čínské úřady po víkendových protestech tvrdě zasáhly proti používání virtuálních privátních sítí …

Více než 90 procent světové populace má určitou imunitu proti covidu

02.12.2022 16:29 Nejméně 90 procent světové populace má nyní určitou hladinu protilátek vůči koronaviru SARS-CoV-2 v…

Biden sdělil Macronovi, že bude podporovat průmysl v USA, ale ne na úkor…

02.12.2022 15:26 Americký prezident Joe Biden řekl francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, že americký zákon…

V chovu na Jindřichohradecku utratí veterináři kvůli ptačí chřipce 17…

02.12.2022 14:51 Veterináři utratí v pondělí 5. prosince ve Frahelži na Jindřichohradecku, kde se ve velkochovu…

Rusko odmítá požadavek, kterým Biden podmínil jednání s Putinem

02.12.2022 14:36 Moskva odmítá provést kroky, kterými americký prezident Joe Biden podmínil jednání se svým ruským…

Putin řekl Scholzovi, že útoky na ukrajinskou energetiku jsou vynucené

02.12.2022 13:30 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil v telefonátu s německým kancléřem Olafem Scholzem, že…

Ruský raketový útok na Záporoží se obešel bez obětí, lidé umírali v…

02.12.2022 12:42 Aktualizováno Při čtvrtečním ruském ostřelování Chersonské oblasti zahynuli další tři civilisté, sdělil dnes na…

Počet padlých ukrajinských vojáků od ruského vpádu na Ukrajinu nepřevyšuje…

02.12.2022 10:09 Počet padlých ukrajinských vojáků od letošního ruského vpádu na Ukrajinu nepřevyšuje 13.000, uvedl…

Související:

Nejnovější