Hnutí ANO by si podle svého předsedy Andreje Babiše mělo v nynějších komunálních volbách vylepšit výsledky ve velkých městech, míní, že dobrou výchozí pozici má třeba v Praze. Babiš to řekl novinářům poté, co dnes odpoledne jako jeden z prvních voličů odevzdal svůj hlas na obecním úřadě v Průhonicích u Prahy. Volit byl tentokrát bez manželky Moniky. Podle šéfa ANO má jiný plánovaný program a k volbám dorazí později.
"Pro nás je důležité vylepšit si výsledky ve velkých městech, tam jsme vlastně ve sněmovních volbách prohráli," připomněl Babiš. V hlavním městě má ANO podle předsedy hnutí dobrou výchozí pozici, což je podle něj hlavně zásluhou lídra Patrika Nachera. "V Praze, doufám, že můžeme bojovat i o nejvyšší příčky," věří Babiš.
Předseda ANO připomněl, že jde o první volby po sněmovních volbách, z nichž vzešla současná vládní pětikoalice. Lidé tak podle něj mohou zároveň vystavit účet nynějšímu kabinetu a poukázat na to, co je trápí, což je podle Babiše třeba problematika vysokých cen energií. "My jsme jako hnutí ANO vyzvali občany, aby vyjádřili svůj názor na fungování vlády a pětikoalice," dodal.
Zopakoval, že řada kandidátů se podle něj v komunálních volbách stydí kandidovat pod názvy koaličních stran. "Evidentně i ta členská základna vnímá, že ta vláda nefunguje, nepomáhá lidem," prohlásil šéf ANO. Podobně podle něj nebyly ani u posledních krajských voleb tématem jen krajské záležitosti, ale zároveň v nich lidé vyjadřovali i názor na to, jak vláda zvládá boj s covidem-19.
Jak slavní trávili Vánoce? Například Veronika Žilková neměla problém to prozradit. Na Štědrý den byla jen s částí své rodiny a bez současného partnera, scénáristy Ivana Hubače. S tím se ale chystá podniknout jiné dobrodružství.
Železniční dopravu v Praze ochromily během druhého svátku vánočního velké problémy. Na Hlavním nádraží došlo k poruše, která omezila provoz ve všech směrech. Na odstranění závady se pracuje.
Rusové i v pátek pokračovali ve vzdušných úderech proti cílům na Ukrajině. Tentokrát podle dostupných informací zasáhli i loď plující pod vlajkou Slovenska. Poškozeno bylo v Oděse i další plavidlo, v přístavu po útoku hoří.
Sobota byla smutným dnem. Uplynul totiž rok od tragické a nečekané smrti Heleny Zeťové. Pozůstalí si charismatickou zpěvačku náležitě připomněli. Helenina maminka přiznala, že na ni tíha loňských událostí opět naplno dolehla.
Popová ikona Madonna se rozhodla oslavit letošní Vánoce ve velkém stylu a fanouškům na sociálních sítích nadělila sérii odvážných fotografií. Sedmašedesátiletá zpěvačka se v tematickém focení stylizovala do role svůdné paní Clausové, přičemž pózovala v luxusním spodním prádle inspirovaném vintage módou. Snímky doprovodila provokativní otázkou, zda byli její sledující letos hodní, nebo spíše zlobiví.
Taylor Swift potvrzuje svou pověst štědré dárkyně a před letošními Vánocemi rozdala miliony dolarů na charitativní účely. Mezi obdarovanými organizacemi je například nezisková společnost MusiCares, která pomáhá hudebníkům v tísni. Tato organizace zpěvačce veřejně poděkovala s tím, že její příspěvek zajistí profesionálům v hudebním průmyslu přístup k nezbytné péči, aniž by museli obětovat svou kariéru.
Král Karel III. ve svém vánočním projevu vyslal jasné poselství plné laskavosti, naděje a soucitu, přičemž dvakrát použil termín „smíření“. Narážel tím snad na prince Harryho?
Kim Kardashian opět potvrdila svou pověst milovnice Vánoc a na tradiční štědrovečerní večírek klanu Kardashian-Jenner dorazila v naprosto oslnivém outfitu.
Slavná zpěvačka a herečka Jennifer Lopez strávila letošní Štědrý večer v kruhu svých nejbližších a o sváteční atmosféru se podělila se svými fanoušky na sociálních sítích. Šestapadesátiletá hvězda zveřejnila sérii fotografií, na kterých pózuje v domácím pohodlí u vánočního stromku. Hlavním motivem letošních oslav se stala rodinná sounáležitost, kterou umělkyně podtrhla i volbou oblečení – celá skupina se totiž sladila do roztomilých pruhovaných pyžam.
Princezny Beatrice a Eugenie letos na Vánoce překvapily britskou veřejnost svou účastí na tradiční bohoslužbě v Sandringhamu. Jejich přítomnost byla sledována s napětím, protože obě sestry čelily obtížnému rozhodnutí. Musely si vybrat mezi pozváním krále Karla III. a solidaritou s vlastními rodiči, kteří byli z rodinného kruhu kvůli aktuálním skandálům vyřazeni. Jejich otec, nyní již jen Andrew Mountbatten-Windsor, i matka Sarah Ferguson totiž museli letošní svátky strávit v ústraní.
Vztahy v rodině Beckhamových procházejí náročnou zkouškou a zdá se, že napětí mezi Brooklynem a jeho nejbližšími dosáhlo nového maxima. Poté, co jeho mladší bratr Cruz veřejně prohlásil, že nejstarší ze sourozenců zablokoval celou rodinu na sociálních sítích, přišla nečekaná reakce.
Zápasník MMA Karlos Vémola jde do vazby. Poslal ho tam Obvodní soud pro Prahu 1, který ve čtvrtek vyhověl návrhu státního zástupce . Důvodem je obava z možného útěku, kterou soudce odůvodnil výší hrozícího trestu.