V prvním kole prezidentských voleb by v listopadu získal předseda hnutí ANO Andrej Babiš 27 procent, někdejší vysoký představitel armády Petr Pavel 26,5 procenta a bývalá rektorka Danuše Nerudová 23,5 procenta. Ukázal to volební model společností Data Collect a Kantar CZ, jehož výsledky dnes zveřejnila Česká televize (ČT). Další z kandidátů nepřekročili hranici šesti procent.
Jiná je situace u takzvaného volebního potenciálu, což je podíl lidí, kteří volbu daného kandidáta zvažují. Z tohoto pohledu má Pavel 37,5 procenta, Nerudová 34,5 procenta a Babiš 33,5 procenta.
Z dalších kandidátů by podle volebního modelu získal 5,5 procenta senátor Pavel Fischer, čtyři procenta další senátor Marek Hilšer stejně jako odborový předák Josef Středula. Podnikateli Karlu Janečkovi, kterého ministerstvo vnitra do voleb nezaregistrovalo, volební model přisoudil 2,5 procenta.
Volební potenciál má Fischer 16 procent, Hilšer 11 procent, Středula devět procent a Janeček 5,5 procenta. Průzkum společnosti Data Collect a Kantar CZ provedly mezi 14. a 23. listopadem u 1238 respondentů. Statistická chyba se pohybuje od 0,5 do 2,8 procentního bodu, uvedla ČT.
Těsný rozdíl mezi Babišem a Pavlem byl také v říjnovém volebním modelu agentury Median. Pavel by podle něj získal v prvním kole prezidentských voleb 22,5 procenta hlasů, Babiš 22 procent a Nerudová 15 procent. Median se lidí dotazoval ještě před potvrzením Babišovy kandidatury.
Ministerstvo vnitra v pátek do voleb zaregistrovalo devět uchazečů, přihlášky dalších 12 odmítlo. O Hrad se vedle Babiše, Fischera, Hilšera, Nerudové, Pavla a Středuly utkají poslanec SPD Jaroslav Bašta, prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová a bývalý rektor Tomáš Zima. Janeček a další podnikatelé Tomáš Březina a Karel Diviš, kterým ministerstvo vnitra neuznalo část podpisů voličů, a neměli jich tak potřebných 50.000, ohlásili, že se obrátí s odvoláním na Nejvyšší správní soud.
První kolo prezidentských voleb se uskuteční 13. a 14. ledna příštího roku.
Charlotte Gottová již o víkendu oznámila světu, že se vydává ve stopách slavného otce a zahajuje sólovou dráhu. Pochopitelně se může spolehnout na podporu rodiny v čele s maminkou Ivanou. Jaká je role vdovy v pozadí aktuálních událostí?
Jitka Zelenková brzy oslaví již 76. narozeniny. O to větší šok jí způsobil fakt, že někteří lidé uvěřili nepravdivé zprávě o její svatbě a snad i o těhotenství. Oblíbená zpěvačka s nezaměnitelným účesem se rozhodla reagovat.
Jedna ze šoubyznysových kauz minulého týdne se týkala Lea Beránka, který v bohnické léčebně napadl jiného muže. Potvrdili to i policisté, dokonce kontroverzního muže obvinili. Není divu, že na nejnovější událost reagovala i organizace, která chtěla nechat Beránka zápasit v kleci.
Dara Rolins a Pavel Nedvěd mají důvod se těšit na léto. V Itálii, kde bývalý fotbalista strávil značnou část veleúspěšné sportovní kariéry, ho budou moci trávit ve vlastním. Zpěvačka to potvrdila, když prozradila, kdy bude hotové jejich italské sídlo.
Charlotte Gottová se rozhodla jít ve stopách slavného otce, na konci dubna odstartuje sólovou kariéru. Při té příležitosti si pozměnila příjmení, což se částečně setkalo s nelibostí. Jde přitom o logický krok.
Teprve sice začala poslední dubnová dekáda, ale meteorologové už mají tušení, jak bude do poloviny května. Úplně skvělé zprávy pro nás nemají, protože teploty nebudou šplhat moc vysoko. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Jeden z nejlepších českých herců Ondřej Vetchý se po státním vyznamenání dočká dalšího významného ocenění. Za uplynulý rok získá Cenu Arnošta Lustiga, informovala Česká televize. Cena se uděluje za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost.
StarDance by klidně mohla zítra začít. Česká televize v úterý představila složení tanečních párů, které se až na podzim představí v přímých přenosech na parketu. Čtrnáctá řada StarDance proběhne od října do prosince.
Bývalý prezident Miloš Zeman v uplynulých dnech vyrazil do společnosti, aby popřál ke kulatinám jedné ze známých českých hereček. Šlo o Jaroslavu Obermaierovou. Zemana mohlo mrzet snad jen to, že nakonec nedorazila Jiřina Bohdalová.
Loterie Sportka společnosti Allwyn (dříve Sazka) opět plní velké sny. Pro sázejícího ze Středočeského kraje se rok 2026 zapíše jako životní milník – v nedělním slosování totiž ve druhém sloupci uhodl všech šest čísel druhého tahu a vyhrál Jackpot ve výši 2 247 780 korun. Díky shodě koncového čísla doplňkové hry Šance s vylosovaným číslem však získal ještě bonusovou část a celkový Superjackpot v hodnotě 187 454 975 korun.
Velkým dnem je dnešek pro Spojené království. Britové si totiž připomínají královnu Alžbětu, protože na úterý připadají její nedožité sté narozeniny. Její syn a současný král Karel III. v projevu při této příležitosti připomněl, jaká jeho matka byla.
Z několika důvodů byly poslední měsíce pro Karlose Vémolu náročným a turbulentním obdobím. Jeden z našich nejznámějších zápasníků se potýkal i se zdravotními problémy. Nyní to ale vypadá, že se jich definitivně zbaví.