Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš plánuje oznámit rozhodnutí ohledně své případné prezidentské kandidatury nejspíš 4. listopadu. Novinářům to dnes řekl na začátku dvoudenní návštěvy Karlovarského kraje. Odmítl tvrzení, že už prezidentskou kampaň vede. Aktuální cesty za voliči podniká jako předseda hnutí ANO v souvislosti se senátními a komunálními volbami, řekl.
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes oznámil termín konání prvního kola prezidentských voleb, budou v pátek a v sobotu 13. a 14. ledna příštího roku. Případné druhé kolo voleb bude v pátek a v sobotu 27. a 28. ledna. Babiš řekl, že termín není překvapivý a s konáním obou kol v lednu počítal. Dodal, že rozhodnutí neovlivní datum, kdy oznámí, zda se voleb zúčastní. "Já se vyjádřím na poslední chvíli, vypadá to na 4. listopadu," řekl.
Vyhlášení voleb by podle Vystrčila mělo vyjít ve Sbírce zákonů nejpozději 1. července. Od té chvíle bude kampaň oficiální a všechny náklady na ni se budou započítávat do zákonem stanoveného finančního limitu, tedy 40 milionů korun za první kolo či 50 milionů korun za obě kola voleb. Pozdější oznámení kandidatury v tom roli nehraje. Člen Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jan Outlý dnes ČTK řekl, že do vyjití termínu ve Sbírce zákonů kandidáti náklady do kampaně zahrnovat nemusí. Neplatí to však u dříve zakoupených věcí, jež v kampani použijí. V případě Babiše by to mohl být například obytný vůz, který pro cesty za voliči používá.
Babiš odmítá, že už prezidentskou kampaň vede. Řekl, že v současné době vede kampaň za hnutí ANO před zářijovými obecními a senátními volbami. Do Karlovarského kraje přijel jako předseda hnutí, dodal.
Současná hlava státu Miloš Zeman už prezidentský mandát obhajovat nemůže. Podle červnového průzkumu agentury STEM/MARK má Babiš pro příští prezidentské volby nejvíce skalních voličů, ale ve druhém kole by ho porazil někdejší vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel. Ze všech, kteří kandidaturu už oznámili, nebo ji zvažují, by Babiše volilo nejvíc lidí, a to 20 procent Čechů. Pavlovi by dalo hlas 16 procent lidí. Kdyby se však právě Babiš a Pavel dostali do druhého kola, většina lidí by prezidentem zvolila Pavla.
Za Babišem a Pavlem jsou podle průzkumu senátor Pavel Fischer, ekonomka a bývalá rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, bývalá předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) a předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Do první desítky případných kandidátů na prezidenta s nejvyššími podíly hlasů se dostali ještě senátor Marek Hilšer, předseda SPD Tomio Okamura, bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb a odborový předák Josef Středula.
Z pokusu o vraždu je podezřelý muž, jehož policisté hledali po sobotním útoku v rámci rodiny v Otovicích na Karlovarsku. Podle dosavadních zjištění napadl pěstmi svou ženu, z místa činu následně utekl. Muži hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.
V létě chce být každý fit, což se však letos nedaří Felixi Slováčkovi. Otec zesnulé herečky a zpěvačky Anny Slováčkové přiznal, že se již nějaký čas potýká s nepříjemnými zdravotními problémy. Nejhorší je, že řešení se zdá být v nedohlednu.
Dara Rolins se momentálně naprosto soustředí na osobní a rodinný život, protože přestala koncertovat. Její pozornost tak má z velké části i jediná dcera Laura, která se chystá na odchod do zahraničí, kde bude studovat. Nakonec má být ale její budoucnost jiná, než se dosud myslelo.
Před padesáti lety dal Sylvester Stallone světu Rockyho. Než se ale stal hollywoodskou legendou, musel vybojovat ten nejtěžší zápas. Byl neznámý, bez peněz a jistoty, že mu vůbec někdo dá šanci. Měl ale příběh Rockyho Balboy a odmítal se ho vzdát. Skutečný a téměř neuvěřitelný příběh zrodu filmové legendy přináší nový americký snímek Já, Rocky.
Legendární rocker Petr Janda letos oslavil 84. narozeniny. Navzdory pokročilému věku ho s kapelou Olympic stále potkáte v pódiích. V uplynulých týdnech jste však na hudebníka mohli narazit i v nemocnici. Jandu totiž potrápilo zdraví.
Slovákům se příští rok naskytne podobný zážitek jako Čechům před několika lety. K našim sousedům totiž dorazí slavný australský herec Russell Crowe, ale nepředstaví se ve své nejznámější poloze. Lidé ho uvidí za mikrofonem na pódiu.
Útok na Jaromíra Soukupa, jímž se již přes dva týdny zabývají středočeští policisté, okomentovala po Agátě Hanychové, která má s podnikatelem dceru, i její maminka Veronika Žilková. Jak vnímá nastalou situaci?
Nikdo už to ani nečekal, ale blízcí a přátelé se v srpnu s dvouměsíčním odstupem rozloučili s Kateřinou Niklovou, dlouholetou asistentkou Leoše Mareše. Jeden z nejslavnějších českých moderátorů nemohl chybět.
Tropické počasí se v následujících dnech vrátí do Česka, ale až do posledního prázdninového víkendu nevydrží. Teploty ve volných dnech spadnou pod 30 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Česko si dnes opět připomíná inspirativní osobnost Aničky Slováčkové, která loni prohrála boj se zákeřným onemocněním. Nadaná dcera hudebníka Felixe Slováčka a herečky Dády Patrasové by právě dnes měla 31. narozeniny.
Policie se od sobotního odpoledne zabývá násilným činem v rámci rodiny na Karlovarsku. Napadená žena byla s vážnými zraněními letecky přepravena do nemocnice, strážci zákona pátrali po podezřelém muži. Vpodvečer se ho podařilo zatknout.
Štěpán Kozub nehodlá ustupovat tlaku, kterému čelí kvůli parodování legendárního zpěváka Václava Neckáře. Jeho fanoušci vyzvali herce a komika, aby se omluvil. Všechno ale nasvědčuje tomu, že omluvou tato kauza jednou provždy neskončí.