Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) odmítl, že by hnutí SPD mohlo být koaličním partnerem jeho hnutí ANO. Řekl to v dnešní volební debatě na serveru Novinky.cz. Uvedl také, že jako prezident by premiérem jmenoval vítěze voleb. Neumí si představit, že by SPD vyhrálo volby a uchazečem o post premiéra by byl jeho předseda Tomio Okamura.
Babiš na dotaz, zda by jmenoval Okamuru premiérem nebo ministrem obrany odpověděl, že si neumí představit, že by SPD mohlo takto ve volbách uspět. "Podle mě se to nikdy nemůže stát," řekl. Dodal, že by předsedou vlády určitě jmenoval vítěze voleb. Na poznámku moderátora, že by mohlo jít o koaličního partnera, Babiš odpověděl, že SPD není koaliční partner hnutí ANO a ani nebude.
Na Babišovo vyjádření reagoval na facebooku Okamura. "Pro ty, kteří váhali ohledně stanoviska SPD k druhému kolu voleb. Kandidát Andrej Babiš dnes vyjádřil svůj postoj k politickému programu SPD a našim voličům," poznamenal s odkazem na výrok Babiše. Dodal, že koaličním partnerem Babiše budou strany vládní koalice premiéra Petra Fialy. "Je to přesně tak, jak jsem upozorňoval," napsal. SPD před druhým kolem uvedlo, že nepodporuje kandidáta spojeného s vládní pětikoalicí, Babišovi ale podporu nevyslovilo.
Na podporu poslanců SPD spoléhala v některých případech v předchozím volebním období Babišova menšinová vláda ANO a ČSSD. V současné Poslanecké sněmovně obě hnutí spolupracují v opozici.
Babišův soupeř ve volbách Petr Pavel na dotaz, zda by Okamuru jmenoval premiérem nebo ministrem obrany odpověděl, že by pro něj bylo prioritou, aby ten, kdo vyhraje volby, byl schopen sestavit funkční vládu s podporou Parlamentu. "Skutečně si nedovedu představit, že takovou silou by mohlo být SPD. A pokud SPD zastává naprosto jednoznačná stanoviska k našemu členství v NATO a v Evropské unii, což považujeme za pilíře naší prosperity a bezpečnosti, pak by jistě bylo veliké riziko lidi, kteří zastávají takový názor, jmenovat do klíčových funkcí, které by mohly znehodnotit naše spojenecké vazby," řekl. Myslí si, že prezident by v takovém případě měl primárně chránit zájem státu jako celku.
Agáta Hanychová asi nebude na tento víkend vzpomínat úplně v dobrém. Užívá si sice pobyt v zahraničí, ale byla tam svědkem tragédie. Prozradila to na instagramovém profilu. Italská média odhalila, co se přesně na pláži, kde se influencerka nacházela, stalo.
Jízdou vozidla, které nemá na dálnici co dělat, se od úterý zabývají středočeští policisté. Na sociálních sítích se totiž objevily záběry formule, která jela po dálnici D4.
Na pátek připadají nedožité 30. narozeniny Aničky Slováčkové, která si před dubnovou smrtí jistě přála, aby se z problémů dostala alespoň její maminka Dáda Patrasová. Podle nejnovějšího vyjádření Felixe Slováčka se to ale vůbec nedaří.
Čtvrteční počasí se oproti předchozím dnům projeví alespoň na některých místech změnou. Meteorologové očekávají srážky, výjimečně se mohou vyskytnout i bouřky. Poklesnou také nejvyšší teploty.
Koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) ve středu v kavárně Louvre na pražské Národní třídě odstartovala další fázi předvolební kampaně Teď jde o Česko. Lídři SPOLU představili plán celostátní roadshow s premiérem Petrem Fialou, která v následujících týdnech zavede kandidáty do všech českých krajů. Byly také představeny základní programové priority.
Slavné osobnosti se stále častěji stávají terčem internetových podvodníků, kteří cílí na důvěřivce, z nichž se snaží vylákat peníze. Nejnovější případ se týká herečky Mahuleny Bočanové, která varovala své fanoušky před falešným profilem.
Čas letí a letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci. Děti už přespříští týden usednou zpátky do lavic, přestože počasí je bude lákat k pobytu venku. Naznačuje to alespoň aktuální měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Policie se v úterý poprvé obsáhleji vyjádřila k případu pondělní vraždy seniorky na Kolínsku. Případ začal pro strážce zákona dopravní nehodou, kdy za volantem auta seděl cizinec, jemuž ale nepatřilo. Kriminalisté nyní zjišťují, zdali je dotyčný pachatelem násilného trestného činu.
Je to šest let, co se Libor Bouček potřetí oženil. Vzal si současnou manželku Gabrielu, která mu v uplynulých letech přivedla na svět dva potomky. Moderátor je za společně strávené roky vděčný, což dal najevo psaním, kterým dojal fanoušky.
Americký prezident Donald Trump připustil, že jeho ruský protějšek Vladimir Putin možná nestojí o uzavření dohody, která by zastavila boje na Ukrajině. Rusové už se ostatně ošívají, když je řeč o formátu případného jednání s Ukrajinci v čele s jejich prezidentem Volodymyrem Zelenským.
Baby boom v českém šoubyznyse pokračuje i na konci letních prázdnin. Veronika Khek Kubařová ve středu odhalila, že je už několik dní maminkou novorozeného syna. Gratulace se k sympatické herečce jen hrnou.
Kupovali jste v posledních dnech uzená kuřecí stehna? Pokud ano, pak byste měli zkontrolovat, zdali nejde o vadnou šarži od firmy Vodňanská drůbež. Ve výrobku byly zjištěny bakterie Listeria monocytogenes, které mohou způsobit onemocnění.