Nejsilnější opoziční subjekt si v nejnovějším průzkumu preferencí opět polepšil. Hnutí ANO expremiéra Andreje Babiše by momentálně volila více než třetina lidí, konkrétně 34 procent. Samostatně by se do Poslanecké sněmovny dostalo jen pět stran či hnutí. Řádné parlamentní volby proběhnou v Česku na podzim příštího roku.
ANO si v průzkumu společnosti Kantar pro Českou televizi polepšilo oproti dubnu o dvě procenta na 34 procent. Dvouciferného výsledku by dosáhla ještě ODS, kterou by volilo 16 procent voličů.
Na poslanecké mandáty by dosáhli také vládní Piráti (9 %) a Starostové a nezávislí (8,5 %) a druhé opoziční hnutí v nynější Poslanecké sněmovně, tedy SPD, kterou by podpořilo šest procent voličů.
Celkem sedm subjektů se drží na dohled pětiprocentní hranice nutné pro vstup do Sněmovny. Nejblíže jí je Přísaha se čtyřmi a půl procenty. O půl procenta nižší je podpora TOP 09. Tři procenta voličů oslovují lidovci a komunisté. Ještě o půl procenta méně mají Zelení, Svobodní a sociální demokraté.
V Česku se naposledy konaly volby do Poslanecké sněmovny před třemi lety. Vyhrála koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se ziskem 27,79 procenta před druhým ANO, které obdrželo 27,12 procenta hlasů.
Počasí v Česku se až do prvního lednového víkendu neobejde bez výstrah. Varování meteorologů začne platit během silvestrovského dopoledne. Dnes a v dalších dvou dnech hrozí vydatné sněžení, sněhové jazyky či závěje i silný vítr.
Rok s letopočtem 2025 se nezadržitelně blíží ke konci, přičemž i on přinesl svatby hvězdných párů ze šoubyznysu. Nyní se zdá být na obzoru první veselka slavných osobností v příštím roce.
Americký prezident Donald Trump doufá, že brzy začne druhá fáze mírového plánu pro Pásmo Gazy. Šéf Bílého domu zároveň varoval Hamás před odplatou, pokud se hnutí rychle neodzbrojí. Trump se zároveň zastal Izraele a jeho politického lídra Benjamina Netanjahua.
Rodinou europoslankyně Kateřiny Konečné (KSČM) otřásla po Vánocích smutná událost. Politička v pondělí oznámila, že zemřel její otec Karel Konečný, někdejší komunistický funkcionář za minulého režimu. Bylo mu 77 let.
V plném proudu je předposlední den kalendářního roku 2025 a v řadě domácností vrcholí přípravy na Silvestra. Pokud je odkládáte na poslední chvíli, měli byste vědět, jak budou ve středu otevřené obchody. Provozní doba bude oproti běžnému pracovnímu dni odlišná.
Lele Vémola není v závěru letošního roku co závidět. Vánoce oslavila s dětmi sama, protože její manžel Karlos Vémola skončil v rukou policistů. To ale Slovenka samozřejmě svým ratolestem říci nemohla. Jak vysvětlila absenci tatínka při rozdávání dárků?
Dalších až 15 centimetrů sněhu může ve středu a ve čtvrtek napadnout v Česku, upozornili meteorologové. Varovali také před sněhovými jazyky či závějemi a silným větrem. V nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.
Člen prezidentské ochranky čelí obžalobě kvůli únorové nehodě pod vlivem alkoholu, která se stala v obci na Náchodsku, kde má prezident Petr Pavel chalupu. Šofér, který je od nehody mimo službu, může dostat až dvouletý trest odnětí svobody.
Pohřeb legendární herečky a zpěvačky Brigitte Bardotové proběhne příští týden ve známém francouzském letovisku Saint-Tropez. Bardotová, která ukončila hereckou kariéru již před čtyřicítkou, zemřela v neděli ve věku 91 let.
Rok 2025 se sice chýlí ke konci, ale letošní babyboom v českém šoubyznyse ještě pokračuje. Radostnou novinkou se v pondělí pochlubil David Gránský. Sympatický herec a moderátor je čerstvě dvojnásobným tatínkem.
Češi už roky věří, že vznikne třetí díl oblíbené pohádky Anděl Páně, která nechyběla na televizních obrazovkách ani během letošních Vánoc. Co o možném pokračování projektu prozradil jeho klíčový muž?
Hudební svět má novou miliardářku. Beyoncé oficiálně vstoupila do prestižního klubu nejbohatších lidí planety a připojila se tak ke svému manželu Jay-Z. Podle čerstvé zprávy časopisu Forbes stojí za tímto úspěchem především rekordní světové turné k albu „Cowboy Carter“, vlastnictví práv k celému hudebnímu katalogu a dravý podnikatelský duch.